Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Edimax AR - 7064+B

Zdravim
Zakoupil jsem Adsl router Edimax AR - 7064+B a nedaří se mi k němu připojit okolní počítače do internetu. V diagnostickém testu mi u dvou posledních položek vyhazuje chybu. Prosím o radu díky MAART

Proč by to sem měl tazatel psát, když na webu je toho o posledních dvou položkách fůra? Stačí použít Google a na dotaz "poslední dvě položky" se najde přes 600 výsledků, třeba tohle.
menuisx.htm

Píše se tam:

V okamžiku editace lze stiskem klávesy Menu uložit právě editovanou položku a přejít na další položku. Takto lze cyklicky přecházet mezi položkami Kombinace dnů v týdnu, Od času a Do času. Poslední dvě položky jsou typu Čas a jejich editace je shodná, jako editace položky typu Celé číslo. Zadané hodnoty ale musí tvořit platný čas ve tvaru HHMM.

Kraťo, vim ze se citis byt velice vtipny ;-) ...tazatel byl trochu strucny, nu coz ;-) ...ale mel puvodne na mysli, ze by s konkretnim HW mohl mit nekdo zkusenost. Shodou okolnosti jsem to s nim na dalku resil a zasadni problem je v tom, ze i kdyz probiha komunikace mezi jeho dvema PC prostrednictvim routeru a i kdyz router detekuje (ma spravne nastavene) ADSL pripojeni (je to ADSL router), tak se pres dotycny router neni schopen ani jeden PC dostat na internet. Router ma vzdalenou spravu pres HTTP (ma sitovou IP 192.168.16.1). Oba pripojene PC maji nastavenou IP adresu 192.168.16.70 a 71. Navod k routeru jsem hodil zde: index.htm (je tam i popis tech nastaveni pres webove rozhrani, kdyby to nekomu pomohlo v orientaci).

A proč alespoň polovinu toho, cos teď napsal, nenapíše tazatel do dotazu? To jako myslí, že mu lidé z poradny vidí na monitor, či že všichni přesně vědí, co má, jaký k tomu je program a celé dny nedělají nic jiného, než že to spouštějí, nastavují atd. a vědí zpaměti, které jsou tam položky při testech a v jakém, pořadí a co se vypisuje?

Ano, dotazů typu "nejde mi to", bez podrobnějšího popisu se v této poradně vyskytuje denně několik a chvílemi si člověk připadá jako ve věštírně. Smajlů pro bystré, několik desítek.
Pokud tu strávíš 3 hodiny denně, uvidíš těch smajlů tolik, že už jejich význam nebudeš vnímat. Za týden ti to začne připadat divné a buď budeš žertovat, nebo tě odvezou k MUDr. Chocholouškovi. No a co teprve za třičtvrtě roku že?
Tazatelé a jejich přátelé by možná měli mít menší pocit, že jsou středem vesmíru.

Když to sem tedy nenapíše tazatel, tak bys to mohl upřesnit ty. Pokud tedy mohu věřit tomu, že k internetu je router skutečně korektně připojen (výpis stránky Status by nezaškodil!), zkoušeli jste na PC ping na nějakou vnější IP adresu? Není náhodou problém pouze v chybějícím či špatně nastaveném DNS? Není zablokován provoz WAN-LAN ve firewallu?

Pro jistotu: Pro PPPoA je třeba zvolit zapouzdření VC MUX, pro PPPoE zapouzdření LLC.

P.S. Tvůj odkaz na návod je nefunkční. (edit: už to neplatí)
-> AR-7064+_M.zip

Taky pozoruju, že ic.cz v sobotu nepracuje. :(
Ještě prober, zda funguje na routeru synchronizace s time serverem (viz čas, který router ukazuje). Pokud ano, je to dobré vodítko, zda spojení opravdu pracuje. Možná ještě můžete zkusit DMZ, viz návod sekce 3.8.3. Pokud přes něj by to šlo, pak by to znamenalo jen nějakou chybku v nastavení.