Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Gimp - neznalost neomlouvá, začátečnický dotaz jak vytvořit obrys kruhu...

Marně si lámu hlavu s tím, jak efektně vytvořit obrys kruhu.

Jde mi o to, že mám plátno dejme tomu 600px x 600px a na něm potřebuju mít dva kruhy, jeden o průměru 75mm a druhý 85mm. Střed by měli mít společný. Obrys kruhu vnitřního by měl být šrafovaný a netisknutelný(??) a obrys kruhu vnějšího by měl být jen pár pixelů. Nemůžu na to za boha přijít, i blbé malování má nějaké přednastavené tvary a obrysy a tak... Co se mi tady max povede je vytvořit kruh, určit mu velikost v mm, ale dál nevím. Netuším jak jim určit společný střed a nastavit sílu linky, kterou kruh bude tvořen atd..

Ví někdo jak na to?

Gimp neznám, ale obyčejně se dají soustředné kruhy dělat kopírováním přes schránku (nebo třeba klonováním) a následnou editací průměru. Vodítka ale samozřejmě fungují také.
Kružnici s určitou šířkou pak uděláš kombinací dvou kruhů. Má to tu výhodu, že se ti nebude měnit poměr tloušťky kružnice, když ji budeš zvětšovat, nebo zmenšovat - což v základním nastavení bude dělat ten border.