Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převod formátu AVCHD do formátu stolního přehrávače

Čau prosím o radu.
Mám novou full hd kameru z které jsem nahrál dnes video ve formátu AVCHD.Z videa budu dělat disky
1.Sobě si udělám blu-ray disk,sebe se neřeším.
2.Stejné video bych chtěl udělat koegyni z práce,která ale nemá blu-ray přehrávač a chce to vypálit na klasické DVD 4,7GB.
Ale nevím jednak jakým programem jí ten formát AVCHD převést a jednak do jakého formátu který přehrávají klasické DVD přehrávače (? MPEG2 ? nebo který je nejlepší aby jí to bezproblémů jelo.)
Video pak ještě budu dodělávat v Pinnacle studio 15 HD.
Nikdy jsem formáty nepřeváděl tak s tím nemám zkušenosti. Díky:-)
Počítač zvládne práci s vysokým rozlišení.

Podporuje ten přehrávač MPEG-4 ASP? Zeptej se, jestli "to přehrává nějaké AVI soubory". Kolegyně snad dokáže odpovědět. Pak by se dal použít kodek Xvid a kontejner AVI. Rozlišení bude zřejmě nutné snížit na PAL (720x480 u 16:9 videa, nebo nižší). Pokud je to starší přehrávač, bude potřeba převést video do formátu MPEG-2 a programem pro autorizaci vytvořit DVD. Pro rozlišení platí to samé + je to starší formát a vyžaduje vyšší datový tok pro zachování rozumné kvality - na DVD se vejde kratší záznam. Autorizaci DVD by snad měl zvládnout Pinnacle, na převod do MPEG-4 je dobrý Avidemux.

OK takže by neměl být problém. Stáhneš Avidemux, importuješ AVCHD video, u videa zvolíš formát MPEG-4 ASP (Xvid), v nastavení zvol Průměrný datový tok (dva průchody)pro dosažení nejvyšší kvality a nastav 1000 - 2000 kb/s. U audia formát MP3 (lame), datový tok alespoň 192 kb/s a nakonec kontejner AVI. Na video ještě aplikuješ filtr Resize a nastavíš 720x480, nebo i nižší, ale ať zůstane zachován poměr stran 16:9. Pokud bys zachoval orig. rozlišení (HD), přehrávač by to nerozdýchal.

Program je schopný, jen se musí správně používat. A v češtině je, nevím co máš za verzi. Je třeba nastavit správný framrate, pokud nebyl nastaven automaticky (Video -> Snímková frekvence). Bude to pravděpodobně 25fps. S jistotou ti to řekne třeba MediaInfo. Také v případě, že má video prokládaný obraz, musíš použít další filtr Deinterlace. Pokud si nejsi jistý s některými pojmy, pročti si:
http://pc.poradna.net/a/view/854068-caste-pojmy-z- oblasti-digitalniho-videa