Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IB vs SB v dnešní době. Rada?

Zdravím, mám otázku ohledně Intelu, já jakožto zastánce AMD, ale otevřen všem technologiím chci bratrovi pořídit počítač s procesorem Intel, jelikož do příchodu Piledriver nemá AMD nic, čím by mohlo alespoň trochu konkurovat.

Moje otázka je jednoduchá, jelikož nejsem přesně v obraze a nevím jestli už jsou IB v prodeji odladěné a už nemají problémy s chlazením.
Chtěl bych se zeptat, který procesor doporučíte.

Rozhoduji se mezi:
SB: Intel i5 2400 (bez K)
IB: Intel i5 3450 (bez K)

Děkuji za rady a připomínky ;)

Vážně nevím který je lepší.
i5 IB je sice o 5-7% výkonnější na stejné frekvenci, o pár W méně žravější, ale o 5-7°C topivější.
Navíc mě zaráží i cena která je u stejných modelů podobná a jak znám Intel, tak si myslím, že by si "úspěch" s IB nechal řádně zaplatit o proti SB.
(dále je potřeba hlídat u desek BIOS, ne všechny fungují pro IB se základním)

Špatně řečeno, abych to uvedl na pravou míru, myslel jsem tím samozřejmě verzi BIOSu, se kterou se deska prodává.
Rozhodně nemám možnost sehnat jiný SB a flashovat desku. Takže pokud ta deska v základu IB neumí, koupím radši ověřenější SB.