Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem IB vs SB v dnešní době. Rada?

Zdravím, mám otázku ohledně Intelu, já jakožto zastánce AMD, ale otevřen všem technologiím chci bratrovi pořídit počítač s procesorem Intel, jelikož do příchodu Piledriver nemá AMD nic, čím by mohlo alespoň trochu konkurovat.

Moje otázka je jednoduchá, jelikož nejsem přesně v obraze a nevím jestli už jsou IB v prodeji odladěné a už nemají problémy s chlazením.
Chtěl bych se zeptat, který procesor doporučíte.

Rozhoduji se mezi:
SB: Intel i5 2400 (bez K)
IB: Intel i5 3450 (bez K)

Děkuji za rady a připomínky ;)

Vážně nevím který je lepší.
i5 IB je sice o 5-7% výkonnější na stejné frekvenci, o pár W méně žravější, ale o 5-7°C topivější.
Navíc mě zaráží i cena která je u stejných modelů podobná a jak znám Intel, tak si myslím, že by si "úspěch" s IB nechal řádně zaplatit o proti SB.
(dále je potřeba hlídat u desek BIOS, ne všechny fungují pro IB se základním)

M-Pole, nějak nechápu tuto větu: "i5 IB je sice o 5-7% výkonnější na stejné frekvenci, o pár W méně žravější, ale o 5-7°C topivější." To má horší pouzdro (nejspíš s tepelnou izolací)? Přece teplota je funkcí příkonu, tedy Wattů a jsou-li pouzdra stejná, tak nemůže být při nižším příkonu vyšší teplota - to současná fyzika tak nějak nepřipouští...

o pár W méně žravější, ale o 5-7°C topivější

Nebyla ta topivost spíš záležitostí kusu? Pokud Intel vyloženě nedomrvil heatspreader, tak by to spíš měl být kusový problém. Jinými slovy - když to žere míň, musí to i míň tepla vydávat - otázkou je, jak je vyřešen odvod k chladiči.