Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chci si vizuálně zkrášlit PC pomocí podsvícených ventilátorů, ohledně tohoto bych potřeboval s pár v

Dobrý den, chtěl bych začít tím, že je mi 15- let a v počítačích se vyznám asi jako "pokročilejší uživatel". Se softwarem mám dle mě dobré zkušenosti, horší to bude ale s hardwarem a elektrikou. Jak jsem již psal v názvu dotazu, chci si vizuálně vylepšit PC. Ohledně toho bych se vás rád zeptal na pár věcí:

Jak zjistím, kolik můžu ještě "použít" wattů ? Respektive mám zdroj 500W a nevím, co všechno od tohoto celku odečíst.

Kdybych si k pc koupil multimediální panel pro ovládání otáček ventilátorů, abych si ztišil PC, jak postupovat při manipulaci s otáčkami ?

A poslední otázka.. Nevím, jestli to jde takto přes internet vysvětlit. Jde o to, že nevím, jak postupovat při zapojování kabelů, vůbec se neorientuji v typech, natož v zapojování, proto bych se vás rád zeptal na nějaké tipy, rady a kdyby jste znali nějaké dobré video návody, taky bych vám byl vděčný.

Vím, že to pro vás budou asi základy, ale já je nemám, tak vás prosím o rady, v mém případě tzv. "polopatě". Kdyby byl někdo ochoten se se mnou spojit přes skype (mám webkameru), ať mi napíše na e-mailovou adresu "..............cz".

Mockrát děkuji za případné odpovědi, vážím si toho. Přeji hezký den.

odstraněna mailová adresa (touchwood)

Ja nechapem ze cim to chces vlastne svietit, ale ak to maju byt LEDky, tak si s wattmi nemusis robit ziadne starositi. 4W na LEDkach ti osvetlia celu miestnost (a samzrejme LED sa NEzapajaju priamo na zdroj)

Jak to zapojit zavisi od toho co presne chces zapajat. Nejak to v dotaze postradam (aspon link by bodol)

Předpokládám konec své forumové "kariéry" .. Ano jde tam 120[mm] ventilátor, bohužel jsem ho nesehnal v mě vyhovujícím podsvícení. Ten který tam mám teď je poměrně dost výkonný, takže když to tahle "prťka" nebude stíhat, není problém to vyměnit :)

Ještě jsem neviděl svítící a blikající Noctuu, čím to asi bude?
V tomto případě považuji za podstatnější zdroj a ne blikající točáky. Bez HW konfigurace ovšem těžko něco navrhnout, ale už tento je dostatečný do valné většiny běžných sestav...

Dodatek: Čas na Ferneta...
Dodatek 2: Starší, ale stále "zelené":
http://www.svethardware.cz/art_doc-4B3777DC9C4C8FF 8C125716F006EB97E.html
http://www.svethardware.cz/art_doc-172671FF9329291 6C12571720067D4BC.html

Takovejdle vytunenej PC ma vyhodu, ze az odejde deska tak bude plnit alespon
ty podruzny dalsi funkce
- estetika, v pokoji to stahne pozornost na sebe a zneviditelni BINEC
- diskotekovy vzhled, a usetri prasule, ze nemusi chlastat a parit na diskarnach
- snizi se spotreba elektriny, zrouti jako deska,cpu a vga budou odpojene
- bude moct prudit stariky, pripadne seeegru
- nasyti to dusi a z tazatele se nestane chuligan, bude se timto realizovat
- bude to cool