Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem CTR nejlepší?

Dobrý den,celou dobu jsem používal CRT Monitor a byl s ním spokojen a jelikož mi odešel,tak jsem si koupil LG Flatron IPS234,prý velice dobrý.Jenže na CTR byli filmy z disku,videa z netu a i hry kvalitnější.Mohli byste mi napsat,v čem je problém,mám se snad vrátit k CTR nebo koupit dražší monitor? Děkuji

No já nevím,fakt je že pokrok nezastavíš.
Ale něco z vlastní zkušenosti.Mám už osm roků CRT monitor Iiyama HM204DT 22" Vision Master Pro514.Rozlišení 1280 x 1024 120Hz,1600 x 1200 100Hz
nebo 2048 x 1536 při 85Hz obraz perfektní,jen mne iritovala spotřeba,zhruba 100-130W.Tak jsem se rozhodl pro inovaci.Na netu/svět hardware/byla velice vychvalující recenze na LCD monitor:
BenQ EW2730V - LCD monitor 27",tak jsem si ho objednal na e-shopu,přivezl zapojil a nastalo děsné rozčarování.Zoufalý zvuk z vestavěných repráčků,
Nativní rozlišení: 1920 x 1080,Rozteč bodů [mm]: 0,31,tedy dost hrubý obraz.
Navíc při rychlém pohybu,monitor,respektive odezva nestíhala.
Jen ta fantastická spotřeba okolo 30W a velmi dobré podsvícení.
Navíc se vyskytly vážné problémy ve hrách /Dead Island,nebo Command & Conquer Generals/.
Abych to zkrátil,hned druhý den jsem ho zabalil a v rámci 14ti denního vrácení,šel z domu.
A já se pokorně vrátil k mému starému CRTčku:-)

My ta chapeme vsetci (vsetci sme prechadzali z CRT), ale my ostatni vieme ze to je len pocit a v skutocnosti je LCD zpbrazenie spravne. CRT mal isty cas vyznam len tam kde je vyzadovana enormna vernost farieb ale aj pre ten segment uz davnioo existuju EIZO LCD monitory s extremne vernymi a presnymi farbami.
BTW. ak mas nejaky monitor s prehnanym overdrivom tak si kup nejaky slusnejsi alebo to reklamuj.