Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký android mobil vybrat?

Zdravím všechny. Kvůli odpálení základové desky na HTC HD 2 jsem byl donucen, porozhlédnout se po jiném mobilu. :-(
Na HTC jsem byl nespokojen pouze s nedostatečnou rychlostí a s malou výdrží... Za noc v nečinnosti klidně i 13 procent v čudu a to s nejpřísnějším režimem pro snížení spotřeby baterie. Jinak pří velkém zatížení jsem dokázal vymlátit i 60 procent za 8 hodin. U nového mobilu bych rád zůstal u velikosti displeje nad 4 palce a rád bych větší výdrž a výkon. Pokud to tedy vůbec jde dohromady... Výkon a výdrž... Po jakém mobilu bych se tedy měl podívat? Zatím mě napadl Samsung galaxy S2, ale prý hrozně žere a pak HTC One X, ale to je zase drahé a to i v bazarech. Chtěl bych se totiž vejít do 6000 Kč. Chci bazarový mobil.
Pokud vás tedy napadne něco vhodného, budu rád za vaše názory.

Ahoj měl bych podobný dotaz.
Mám Nokia N8. Opravdu špičkový telefon po všech směrech jen má jednu nevýhodu na dnešní dobu a to, že nemá Android či Windows Phone (mobile).

Můžete mi někdo prosím poradit jaký telfon místo něj? Oč mi jde především.

1.možnost bankovních Aplikací.
2.Kavalitní prohlížení Internetu. Wifi, GPS,
3. Kecálky ( Fb, Skype,)
4. tedy i přední kameru. (Není podmínkou)
5. Kvalitní foták nejlíp s autofokusem. a bleskem. A HD videa něco jako N8 ;)
6. kvalitní provedení a pěkný design.
7. žádnou placku o velikosti 15cm na 8 :D.. bohatě stačí něco málo víc jak N8. ne omoc ;).
8. rychlý procesor podpora micro sd karet. Dostatečnou Ram.
9. Cena do 12000 Kč.

Asi bych vybíral mezi značky HTC a Samsung.
Nebráním si i jiným značkám. ztratil jsem už přehled v tomto velkem dnešním množství smartfounu.
Jsem Nokiář ale ty nemáj androidy a do W.P. se mi jít nechce ještě zatím. Děkuji

Tak jsem koukal a asi bych vybíral mezi těmito kousky. ale ani tento výběr nemusí být poslední.

1.HTC One X+
2.Huawei Honor 2
3.Samsung Galaxy S II
4.HTC Desire X - tento kousek mě štve že má tak malou RAM :(.
5.Blackberry Z10

upravený výběr: zařadil jsem tu trošku užžší pole výběru mezi značkami:

1. HTC One x (nevím jaký je rozdíl mezi HTC One x Glamour Gray)
2.huawei honor 2
3.HTC One s
4. HTC One sv

Vím u některých modelů jsem se nevešel do ceny ale to bysnad ani tak nevadilo :D

Asi bych to ani nemel rikat, ale mam v merku Jiayu G4 Advanced, no bohuzel to zacina vypadat na realnou dostupnost az nekdy v lete nebo mozna na podzim, o prvni varku pravdepodobne v lete bude hrozna rvacka, takze asi opravdu az ten podzim. Ja bych docela potreboval novy smartphone do zacatku leta. Vybiram podobny typ jako vy.
V zadnem pripade ne Sony, drtiva vetsina smartphonu od Sony jsou hnuj vcetne Xperia V, napriklad s naprosto otresnym fotakem ala stare 3MPx Nokie, to ze to ma papirovych 8MPx nevadi o to vic je tam sumu.
Co se tyka HTC, tak urcite bych si dokazal predstavit koupi noveho HTC One, opravdu v HTC makli a posunuli se zase do cela, nicmene starsi typy One X atd. jsou urcite lepsi nez Xperie, ale horai nez Samsung Galaxy.
Naopak Samsung Galaxy S3 je naprosto vystavni kousek, jsem z nej nadseny (ma ho kolegyne v praci), fotak na mobil opravdu prvotridni, urcite doporucuju, nicmene sam spis posilhavam po Huawei Honor 2, ktery je levnejsi, ma slusny fotak, ma pri necinnosti malou spotrebu a pritom ma dostatecny vykon. Nevyhody jsou dve K2V3 procesor nepodporuji vsechny aplikace, takze i kdyz to neni uplne bezne, muze se stat, ze narazite a oblibena aplikace nepujde a displej pomerne hodne zere, takze pokud s nim pracujete aktivne, spotreba je vyssi nez u SGS3. Jeste jsem zapomnel na treti nevyhodu a tou je pouze Android 4.03, to me zatim odrazuje nejvic, neni totiz zatim zadna slusna customROM, na druhou stranu telefon je pomerne popularni, tak se treba nekdo najde. Kdyby teda byla slusna ROMka aspon s Androidem 4.1 jdu do nej urcite.

S tym Sony to bude asi pravda, aj ked som veril ze nie. Dokonca som videl fotky z Xperia Z a sum a nejaka divna kompresia tam je, ked som to niekde komentoval, tak mi napisali ze to nebol konecny kus, len skusobny nejaky, ale aj predosle 12 a 13 MPX fotaky od Sony boli na tom podobne.

Neviem co robia ti Japonci, dizajnovo sa mi pacia, nova SP ma mat aj kovovy ram, konstrukcia, vsetko super, ale fotaky tak dobabru - prave Sony.

Pritom to mozno nie je v pocte MPX, lebo Galaxy S4 ma super fotky, min. na urovni S3 pri zobrzeni 1:1 a to sa pocet MPX navysil z 8 na 13. Skoda ze tam musia davat full HD, ma slabsiu bateriu kvoli hrubke a ta konstrukcia a dizajn... Lacnejsie alternativy od Samsung uz su o nicom, pri Samsung-u existuje len high-end a takmer low-end.

Bral by Galaxy S2 nebo S3 mini. Plnohodnotna S3 je uz na muj vkus moc velke padlo. Sam mam S2 a spokojenost, snad uz brzy vyjde Jelly Bean pro XEZ verzi.

XPerie nemusim kvuli nemoznosti SD karty a vymeny baterie.

Ahoj, Díky za vaše názory. Sony Xperie nechci proto není ani ve výběrech měl jsem sony jednou a teď ji má známy v práci nesedími vůbec.

Zatím to vypadá na Huawei honor2. Samsung galaxy s3 je velký jeho verze mini se mi zase nepáčí.

Asi opravdu půjdu do huawei honor 2. nevím proč ale čím víc oněm čtu a koukám na něj tim víc se mi líbí. :-)

Podle toho, co jsem četl na jiných forech, tak já si příští telefon vyberu, který servis řeší opravy. Určitě se vyhnu Samsungu, Huawei nebo Nokii a raději koupím HTC.

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=26690
http://androidforum.cz/reklamace-v-britexu-t29816.html?hilit=servis%20britex

Copak Britex, ale takovy Arvato, to je mnohem horsi - Sony, Nokia a dalsi. Vicemene jedinna znacka, ktera nema servis v tehlech dvou je prave HTC. Nicmene kdyz prohlidnes web poradne, tak najdes docela hodne negativnich komentaru i k jejich servisu, ikdyz se vetsinou lidi shodnou, ze je to porad lepsi nez to Arvato a Britex. Z hlediska servisu se doporucuje si koupit mobil v Nemecku, zajimavy, ze tam zminene znacky se servisem problem nemaji.