Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Jaký android mobil vybrat?

Zdravím všechny. Kvůli odpálení základové desky na HTC HD 2 jsem byl donucen, porozhlédnout se po jiném mobilu. :-(
Na HTC jsem byl nespokojen pouze s nedostatečnou rychlostí a s malou výdrží... Za noc v nečinnosti klidně i 13 procent v čudu a to s nejpřísnějším režimem pro snížení spotřeby baterie. Jinak pří velkém zatížení jsem dokázal vymlátit i 60 procent za 8 hodin. U nového mobilu bych rád zůstal u velikosti displeje nad 4 palce a rád bych větší výdrž a výkon. Pokud to tedy vůbec jde dohromady... Výkon a výdrž... Po jakém mobilu bych se tedy měl podívat? Zatím mě napadl Samsung galaxy S2, ale prý hrozně žere a pak HTC One X, ale to je zase drahé a to i v bazarech. Chtěl bych se totiž vejít do 6000 Kč. Chci bazarový mobil.
Pokud vás tedy napadne něco vhodného, budu rád za vaše názory.

jakýkoli nad 4palce už je stroj, nějaké "prý hodně žere" vůbec neřeš, když na tom nebudeš pařit tak to vydrží klidně 3dny, a když budeš pařit, tak je 8 hodin problém - to bude IMHO u všech stejné, co čekáš od velkého displeje a výkonného procesoru.

Osobně bych neteoretizoval, ale vybíral až v bazaru.
Samsung S2 je vynikající.

A ještě mě celkem zajímá, jaké je to s interní pamětí u té galaxie dvojky. Jelikož to není upravený mobil jako bylo HTC HD 2, tak nemůžu vše cpát na sd i s dalvik cache. Pokud dobře čtu, tak má 16GB paměť? To jako jen a pouze na aplikace a cahe, nebo se do toho musí vejít i systém a další věci? Protože na HTC jsem měl pouze asi 170MB volna na aplikace. Po koupení větší karty a její rozdělení na oddíly jsem do něj nacpal !95! aplikací a stále se tvářil jako že 45MB volna ale po každém restartu to bylo jiné :-D Jde mi jen o to, aby na mě nevyskakovala hororová hláška: Nedostatek místa v interním úložišti. Na druhou stranu, už i z těch 95 aplikací jsme používal jen kolem 85% :-)

Jasně, pokud opravdu 16GB tak to je v pořádku. To ani nevyužiju. Mám ale za to, že jsem u jednoho známého, co má SG2 viděl právě ve správci aplikací, že je tam zhruba zabráno 80MB a volno 1,5 GB zhruba, tak se mi to zdálo divné. Ale asi jsem si tam domyslel tu čárku. Takže zatím rozhodnuto. Samsung Galaxy S2 v bazarech se pohybuje v rozmezí 7000 Kč až 10 000 Kč, ale občas se najdě levnějš, tak zapátrám, po případě počkám. Zas tak to nespěchá. A můžu ještě uvažovat o nějakém mobilu s podobnými parametry? Asi jich moc není, že? Ono bohužel u těchto mobilů, aby si člověk sbeou nosil dieselagregát :-D

Edit: Ještě jsme četl recnze od vlastníků a nic moc tedy :/ Výdrž mizerná, systém zamrzává, náchylný na všemožné vlivy, špatný servis, nedoladěný systém a pár dalších pro mě né už tak podstatných věcí. No ale... Uvedlo mě to do rozpaků. Fakt je, že tak drahý mobil by asi nemusel být zrovna plasťák no.

No a pokud potřebuješ delší výdrž, řeš to:

buď tímto http://www.everbuying.com/Emergency-Charger-for-Ce ll-Phones-Several-colors-available-p-1576.html na tužkovky,

nebo tímto product170283.html, tam jsou 18650tky, ale to je ti jedno, protože ten akumulátor nikdy vyndavat nebudeš, budeš ho jen nabíjet stejným usbčkovým konektorem, z jakého předtím tekl do tvého mobílku nabíjecí proud.

dělají se i větší product217368.html s větší kapacitou schopné nabít i velké tablety.

tu USB baterii s 12000mAh nevim nevim, připadá mi to celkově malé, mám dva typy USB baterií s třetinovým výkonem (co je na papíře tak to zařízení vydá) a zas tak malinké kratičky to nejsou - tohle bych bez věrohodné recenze nekupoval, mimochodem kdyby jsem kupoval v panelákovém eshopu v Praze 1200 mAh neoriginální baterii do staré Nokie, ale měla tak ve skutečnosti 700, tak jsem to vrátil (divný bylo, že ty skutečné 1200 mAh už vyžadovali mít nový zadní kryt a ta baterka rozměry stejně jako ta stará 900 mAh)

jinak usb baterii po ruce je jen pro ty co tahají běžně krámy po aktovce/brašně/batohu, ty ostatní bude štvát se s tím tahat - baterie a usb kabel, případně to celé ve větší krabičce, a nezapomenout si usb baterii dobíjet :-)

Nevím, co máš ty za baterie, ale jestli jsou tam (v mém posledním odkazu) čtyři tyhle 18650+3000mAh 18650tky, tak proč papírově ne?

Samozřejmě lze polemizovat, jestly ty 18650tky mají opravdu 3000mAh, že měnič má nějakou účinnost atd., ale číňan to píše zásadně papírově, takže tak.

Jinak články 18650 jsou nej nej nej (v nejmenším a nejlehčím těle nejvíce energie s největším možným odebíraným proudem, prostě ideální lion článek), ne nadarmo je používají všichni výrobci pro napájení notebooků.

No a pro tazatele na kapacitu, pokud bude mít tento záložní zdroj 2x (nebo 8x) tolik energie (kapacity) co mobílková baterie, tak ten mobílek s tím dokážu nabít cca skoro 2x (nebo 8x) po sobě.

Díky všem za názor :-) S2 je zatím můj favorit... Fakt je, že asi nemůžu čekat kdovýjakou výdrž. Myslím, že S2 by se dala sehnat i do 5000 ale musím hledat. Samozřejmě hledám jen tam, kde se zbavujou z důvodu přechodu na novější typ, nevhodného dárku atd. Často kupuji přes bazary a nikdy nebyl žádný problém. Ještě byc mě zajímalo, jak to bude s datama? Myslíte, že půjdou přesunout z rootnutého HTC HD 2 data aplikací na nejspíš nerootlý nový telefon? Myslím tím, například pokroky ve hrách , což je teda to nejmenší, ale hlavně kontakty, sms a další. O to se stará můj google účet? A na kartě mám odkázané aplikace pomocí Link2SD, asi bude třeba naformátovat a zrušit ext oddíl, že?

Dojímá mě až k slzám snaha porovnávat přístroje ve výkonech, které nemohu použít a nemají vliv na používání . Rychlost již delší dobu stačí na všechny aplikace které běžný uživatel potřebuje a umočívat nad tím, že dám dva telefony vedle sebe a současně je zapnu s tím že jeden z nich naběhne o zlomek vteřiny dříve je dětinské. Rovněž hodnotit kvalitu a výkon tím, že roztáčím ikony a chrochtám blahem, když zjistím, že se na mžik zasekne, nebo nezasekne hovoří za vše. Telefon mi přehrává bez problémů všechny filmy, veškerou muziku,navigaci, internet mi jede, hry které hraji nemají problém. No a takto mi fungovaly telefony již několik modelů před mým současným.
Rozdíl je jen ve velikosti obrazovky, výdrže baterie, velikosti RAM a s tím spojené množství instalovatelných aplikací, velikosti spolupracující paměťové karty. Grafické prostředí a ovládání je věc vkusu.A když někdo prohlásí, že potřebuje chytrý telefon "na práci" , je buď masochista, nebo neví co práce je. Vše smysluplné k práci telefony umí několik let. Psaní formátovaných dokumentů, úpravy fotek, hromadné vyřizování korespondence dělají profíci za psacím stolem.
Možná se mýlím, ale rád bych se dozvěděl například v čem dělá Senese lepší systém?
A řešit baterii u rok starého telefonu netřeba. Používá li se jako telefon, minimálně celý den vydrží a na noc se musí dát do nabíječky stejně. Používá li se intenzivně jakákoliv funkce u které telefon svítí (zjednodušeně) stejně se musí dát do nabíječky po několika hodinách a jestli po pěti, nebo po šesti nic neřeší. Hlavně aby to protáhlo minimálně jeden film.:-D

jestli po pěti, nebo po šesti nic neřeší

no prave ze to resi vsechno, protoze treba ja mam baterii 1250mAh, vetsi na ten mobil neexistuje a jsem pres den nekde v terenu, muzu si poustet hudbu, muzu fotit, muzu volat, ale uz treba nemuzu pustit GPS (zaznam trasy), protoze to do vecera nez budu opet nekde u zasuvky nevydrzi, takze pro me jakakoli kapacita baterie navic by byla zlata, v tomhle je totiz krome TOP modelu s bateriema nad 2000mAh zasadni problem smartphonu - baterie pri intenzivnim pouzivani nevydrzi ani ten jeden den! :-/

To je právě to co mě štve. Pokud někdo mobil používá jako svého dvojníka v práci doma a na cestách po městě, proč ne. Ale když to třeba hodně přeženu a někdo se ztratí v lese, tak zkusí zapnout gps na chytrém telefonu a ta jeho inteligence ho obdaří jen hláškou Připojte nabíječku! To je to co mě štve. Když třeba vyrazím na pár dní na ryby nebo někam na tůru, tak je mi mobil k ničemu. :-/ Potřebuji být třeba stále na příjmu, nebo z nějakých jiných důvodů potřebuji aby vydržel a jediná možnost je solární nabíječka, která stejně asi moc v šeru nenabíjí a nebo si zahrát na Robinsona a honem někde v přírodě tvořit alternativný zdroj elektřiny :-D

Mohl bych říct, že pro pracovníky v terénu existují přídavné baterie, které dovedou hlavní baterii dobít. Já s tím nemám zkušenost, protože se málokdy dostanu z dohledu auta.
Nicméně plně souhlasím s tím, že všichni výrobci jsou již delší dobu poblázněni nad co nejtenčími výrobky. Hlava mi nebere, k čemu je honba za nejtenčí televizí, když musí být na podstavci , nebo zavěšena kus od zdi, k čemu byl super tenký DVD přehrávač do repre věže a tak bych mohl pokračovat. Už jsem viděl reklamu na nejtenčí osvěžovač vzduchu.Jsem z generace, která běhala s ručkou, a pak s různými pádly (mám je stále schované:-D), které jsem s přehledem a rád nosil s velkou baterií a výdrží týden.Jednou musí dojít k tomu, že se výrobci vzpamatují a udělají jednou tak velkou baterii a do zbytku místa dají pořádný foťák.
Vzal jsem na zkoušku svůj mobil, k němu přidělal foťák mjučko a ejhle - měl jsem dvě baterie, dva displeje 5 x zoom a přesto se to dalo držet i strčit do kapsy. :-D. To, co dnes výrobci předvádí je sabotáž.
PS Vyměnil jsem zavařovací gumu za gumu z trenýrek a ušetřil jsem půl gramu. Hurá...

čem dělá Senese lepší systém?

Reverzní tethering, daleko lepší správa kontaktů a možnosti spojování s jinými účty, daleko lepší zamykací obrazovka, daleko lepší notifikace, daleko lepší aplikace pro fotoaparát, skvělé Widgety, některé užitečné aplikace, pro mě o hodně hezčí design (ale to je věc vkusu, tamto vlasnosti), lepší klávesnice v základu, Swype, spousta věcí je dotažena do detailu, což v čisté verzi není. Celé prostředí působí jednotně a ne jako slepenina.

Rychlost již delší dobu stačí na všechny aplikace které běžný uživatel potřebuje a umočívat nad tím, že dám dva telefony vedle sebe a současně je zapnu s tím že jeden z nich naběhne o zlomek vteřiny dříve je dětinské.

S tím celkem souhlasím, přesto jsou lidé, kterým vadí i minizáseky. Sám jedu na starším HTC HD2 a občas počkat mi nevadí, na druhou stranu je to sakra velký rozdíl oproti čtyřjádrové Tegře v tabletu, kde je prostě vidět, že už jsou dneska stroje tak výkonné, že se čekat prostě nemusí. Takže se není čemu divit, že uživatel dychtí pro výkonnějším stroji. Někdo je ochoten si i za vteřiny připlatit.

Když mluvíte o tom čase... Na HÁDÉ dvojce jsem si taky rád počkal, i když zapínání a vypínání mě opravdu štvalo... Bohužel, prostě vyhořela a je čas najít něco jiného. A rozhodně už asi půjdu do nerootlého telefonu, protože to pak akorát rozrejpu a přestane fungovat. :-D

Ahoj měl bych podobný dotaz.
Mám Nokia N8. Opravdu špičkový telefon po všech směrech jen má jednu nevýhodu na dnešní dobu a to, že nemá Android či Windows Phone (mobile).

Můžete mi někdo prosím poradit jaký telfon místo něj? Oč mi jde především.

1.možnost bankovních Aplikací.
2.Kavalitní prohlížení Internetu. Wifi, GPS,
3. Kecálky ( Fb, Skype,)
4. tedy i přední kameru. (Není podmínkou)
5. Kvalitní foták nejlíp s autofokusem. a bleskem. A HD videa něco jako N8 ;)
6. kvalitní provedení a pěkný design.
7. žádnou placku o velikosti 15cm na 8 :D.. bohatě stačí něco málo víc jak N8. ne omoc ;).
8. rychlý procesor podpora micro sd karet. Dostatečnou Ram.
9. Cena do 12000 Kč.

Asi bych vybíral mezi značky HTC a Samsung.
Nebráním si i jiným značkám. ztratil jsem už přehled v tomto velkem dnešním množství smartfounu.
Jsem Nokiář ale ty nemáj androidy a do W.P. se mi jít nechce ještě zatím. Děkuji

Tak jsem koukal a asi bych vybíral mezi těmito kousky. ale ani tento výběr nemusí být poslední.

1.HTC One X+
2.Huawei Honor 2
3.Samsung Galaxy S II
4.HTC Desire X - tento kousek mě štve že má tak malou RAM :(.
5.Blackberry Z10

upravený výběr: zařadil jsem tu trošku užžší pole výběru mezi značkami:

1. HTC One x (nevím jaký je rozdíl mezi HTC One x Glamour Gray)
2.huawei honor 2
3.HTC One s
4. HTC One sv

Vím u některých modelů jsem se nevešel do ceny ale to bysnad ani tak nevadilo :D

Asi bych to ani nemel rikat, ale mam v merku Jiayu G4 Advanced, no bohuzel to zacina vypadat na realnou dostupnost az nekdy v lete nebo mozna na podzim, o prvni varku pravdepodobne v lete bude hrozna rvacka, takze asi opravdu az ten podzim. Ja bych docela potreboval novy smartphone do zacatku leta. Vybiram podobny typ jako vy.
V zadnem pripade ne Sony, drtiva vetsina smartphonu od Sony jsou hnuj vcetne Xperia V, napriklad s naprosto otresnym fotakem ala stare 3MPx Nokie, to ze to ma papirovych 8MPx nevadi o to vic je tam sumu.
Co se tyka HTC, tak urcite bych si dokazal predstavit koupi noveho HTC One, opravdu v HTC makli a posunuli se zase do cela, nicmene starsi typy One X atd. jsou urcite lepsi nez Xperie, ale horai nez Samsung Galaxy.
Naopak Samsung Galaxy S3 je naprosto vystavni kousek, jsem z nej nadseny (ma ho kolegyne v praci), fotak na mobil opravdu prvotridni, urcite doporucuju, nicmene sam spis posilhavam po Huawei Honor 2, ktery je levnejsi, ma slusny fotak, ma pri necinnosti malou spotrebu a pritom ma dostatecny vykon. Nevyhody jsou dve K2V3 procesor nepodporuji vsechny aplikace, takze i kdyz to neni uplne bezne, muze se stat, ze narazite a oblibena aplikace nepujde a displej pomerne hodne zere, takze pokud s nim pracujete aktivne, spotreba je vyssi nez u SGS3. Jeste jsem zapomnel na treti nevyhodu a tou je pouze Android 4.03, to me zatim odrazuje nejvic, neni totiz zatim zadna slusna customROM, na druhou stranu telefon je pomerne popularni, tak se treba nekdo najde. Kdyby teda byla slusna ROMka aspon s Androidem 4.1 jdu do nej urcite.

S tym Sony to bude asi pravda, aj ked som veril ze nie. Dokonca som videl fotky z Xperia Z a sum a nejaka divna kompresia tam je, ked som to niekde komentoval, tak mi napisali ze to nebol konecny kus, len skusobny nejaky, ale aj predosle 12 a 13 MPX fotaky od Sony boli na tom podobne.

Neviem co robia ti Japonci, dizajnovo sa mi pacia, nova SP ma mat aj kovovy ram, konstrukcia, vsetko super, ale fotaky tak dobabru - prave Sony.

Pritom to mozno nie je v pocte MPX, lebo Galaxy S4 ma super fotky, min. na urovni S3 pri zobrzeni 1:1 a to sa pocet MPX navysil z 8 na 13. Skoda ze tam musia davat full HD, ma slabsiu bateriu kvoli hrubke a ta konstrukcia a dizajn... Lacnejsie alternativy od Samsung uz su o nicom, pri Samsung-u existuje len high-end a takmer low-end.

Ahoj, Díky za vaše názory. Sony Xperie nechci proto není ani ve výběrech měl jsem sony jednou a teď ji má známy v práci nesedími vůbec.

Zatím to vypadá na Huawei honor2. Samsung galaxy s3 je velký jeho verze mini se mi zase nepáčí.

Asi opravdu půjdu do huawei honor 2. nevím proč ale čím víc oněm čtu a koukám na něj tim víc se mi líbí. :-)

Podle toho, co jsem četl na jiných forech, tak já si příští telefon vyberu, který servis řeší opravy. Určitě se vyhnu Samsungu, Huawei nebo Nokii a raději koupím HTC.

http://smartmania.cz/forum/viewtopic.php?f=17&t=26690
http://androidforum.cz/reklamace-v-britexu-t29816.html?hilit=servis%20britex

Copak Britex, ale takovy Arvato, to je mnohem horsi - Sony, Nokia a dalsi. Vicemene jedinna znacka, ktera nema servis v tehlech dvou je prave HTC. Nicmene kdyz prohlidnes web poradne, tak najdes docela hodne negativnich komentaru i k jejich servisu, ikdyz se vetsinou lidi shodnou, ze je to porad lepsi nez to Arvato a Britex. Z hlediska servisu se doporucuje si koupit mobil v Nemecku, zajimavy, ze tam zminene znacky se servisem problem nemaji.