Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Image CD disku

Zdravím:-). Mám image disku, ktorý má veľkosť okolo 800MB. Môžem tento image vypáliť aj na DVD (ktoré pri napaľovaní uzavriem, takže tam bude iba táto jedna session)? Myslím teda, že či bude toto DVD potom normálne fungovať pri inštaláciii? (ako keby bolo napálené na 800MB CD). Pýtam sa to preto,lebo doteraz som mal image, ktorých veľkosť bola do 700MB a teda sa dali napáliť na 700MB CD. A navyše neviem momentálne zohnať 800MB CD-ečko. Vďaka za odpoveď;-)

[mod]Do titluku pridane slovo "CD" aby bol vystiznejsi (MM..)[/mod]

Ešte jeden dotaz: keď je inštalácia rozdelená na 4 inštalačné CD, je možné ich image(teda všetkých štyroch CD) vypáliť na jedno DVD, ktoré by potom bolo funkčné pri inštalácii? ( teda by pri inštalácii nebolo potrebné postupne vkladať 4 CD, ale by inštalácia prebehla len z toho jedného DVD-čka).Alebo ich musím napáliť samostatne na 4 DVD, kedže nemám štyri 800MB CD?

Nie. A si si isty ze to image je 800MB bez opravnych dat? Neverim ze by nejaky program mal 4instalacne CD ktore by boli 800MB, mohli by s tym mat mechaniky problem. Pozri sa tam odkial mas ten image ze co to je zac a ako to mas napalovat.
Obycajne 700MB CD ma aj s opravnymi datami kludne tych 800MB, takze otazka je co to je za image.

Disk_image
The .BIN file contains an exact copy of all data stored on an optical disk in raw, unprocessed form. For this reason, some programs use the .RAW suffix for these files. The file contains all data stored on the original disk - not only its files and folders, but also system-specific information such as boot loaders, volume attributes, error correction codes and other metadata on the disk itself. Of the 2352 bytes in each CD sector, only 2048 contain user data; the additional 304 bytes per sector primarily contain error correction information.
t.j. .bin image zo 700MB CD bude mat: 700*1024/2 * 2352 bytes = 803MB, ale je to image zo 700MB CD !

Sú to image vytvorené Alcoholom (teda image každého disku obsahuje súbory mds. a mdf.). Image každého z tých CD (okrem posledného štvrtého) majú veľkosť okolo 800MB (teda veľkosť mds. súboru + veľkosť mdf. súboru). S napalovaním imagov nemám veľmi skúsenosti, takže preto tento dotaz:-|

S alcoholom ja nerobim takze neviem, ale skus si to predsa otvorit v alcohole a pozri sa ci to nie je nahodou image 700MB CD, s error correction informaciami, t.j. v tom pripade napalis to na normalne 700MB CD. Napalujes to rovno z alcoholu? Si si isty ze tvoj vypal. program ten typ image pozna?

Takže mám to radšej pre istotu napáliť na DVD, aby sa mi to tam naisto vošlo? Alebo to môžem risknúť a skúsiť to napáliť aj na 700MB CD ( teda možem to dať v Nerovi najprv simulovať to vypálenie imagu na 700MB CD a keď simulácia zlyhá, tak budem vedieť , že to mám napáliť na DVD)?

Áno, chcem si teda z tých imagov spraviť inštalačné CD-čká (pre seba-ako zálohu originálnych inštal. CD-čiek). Neviete, či Nero podporuje formaty vytvorené Alcoholom (teda mds. a mdf.)? Okrem toho mám aj takú utilitku s názvom ISO Recorder, s ktorým by to hádam malo fungovať to napálenie:-/

mds/mdf je privatny format alcoholu, ja osobne si myslim ze to bude vediet vypalit len alcohol, ci to nero pozna predsa zistis tak, ze si das v nere napalit cd z image a tam ti vyskoci okno ze otvorenie suboru s image, a tam mas na vyber koncovky ktore nero pozna.
Co vlastne v tom nere robis? Musis si zvolit ze chces otvorit image, nemozes to napalovat ako subor.

P.S.ISO recorder predpokladam bude vedeit podla nazvu ISO a nie mds/mdf ale tiez ho nepoznam, mas internet, existuje www.google.com, najdi si jeho domovsku stranku a pozri si co pozna. Alebo si v tom programe spusti help a precitaj co podporuje.

P.S.2. Ak mas tie instal.CD tak si urob novy image tych instalacnych CD niecim co budes vediet aj napalit(ale ak je na tom CD nejaka ochrana tak to samozrejme potom nebude fungovat :-))

ja osobne si myslim ze to bude vediet vypalit len alcohol

Da sa to napalit aj v Nerovi. Prepises koncovku na .nrg, otvoris ten image v Nerovi a vyskoci ti tabulka Nastavenia cudzieho obrazu CD. Nastavis tam nasledovne: Typ obrazu - Data Mode1, Velkost blokov - 2048, Velkost hlavicky obrazu disku - 0, Velkost konca obrazu disku - 0. (ak sa jedna o datove CD) Napalil som takto uz dost CD a idu vsetky bez problemov. Samozrejme, ze najjednoduchsie by to bolo cez Alcohol, ak ho uz ma clovek nainstalovany...

To už je jednodušší převést alkoholový obraz CD na formát Nera programem UltraISO. Nebo na jiný běžný formát. Pokud však orig. CD mělo ochrany, může se stát, že vypálená záložní kopie nebude funkční. To ovšem závisí na druhu ochrany a způsobu zhotovení prvního image.

Ještě je také možnost vypálit všechny image soubory na jedno DVD a poté instalovat přes virtuální mechaniku. Např. Daemon Tools. Po výzvě na vložení dalšího CD načteš ve virtuální mechanice další image soubor. Jinak virtuální mechaniku ti vytvoří i Alcohol při jeho instalaci.