Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Chyba připojení internetu

Mám problém: Když zapnu PC, tak v rámci "nabíhání" všech programů, by se měl aktivovat i modem /Telecom,Internet Expres Impuls, ADSL, modem zn. aethra/, ale pouze se na modemu rozvítí kontrolka "PWR" a modem se neustále, opakovaně snaží připojit. Po několika neúspěšných pokusech se objeví hláška /bohužel jsem si ji přesně neopsal/ ve znění: chyba 680 /u čísla si nejsem jist/, nebyl generován vyzváněncí tón, pravděpodobně modem není připojen k PC, nebo k telefonické lince. Ale tady nastupuje jedna zvláštnost. Pokud na PC pracuji poté nějakou dobu, tak se občas stane, že se modem sám připojí a vše pracuje normálně, můžu jít na Net. Nebo jsem zkusil přehazovat USB připojení modemu do PC na různé zdířky a poté se objevuje hláška, že bylo nalezeno nové zařízení atd... a po restartu vše běží v pohodě /myslím tím hlavně připojení modemu atd./ Ovladače na modem jsem samozřejmě přeinstaloval, ale tato závada přetrvává. Volal jsem i na Telecom, ale zde mi moc nepomohli, telefon funguje v pohodě. Může mi někdo zkusit poradit, kde hledat závadu: USB, modem...? Mám Win XP Home, SP2. Děkuji.

Ivane, na 99.9% je to nesprávnou konfigurací nebo instalací modemu.
Postupoval jsi úplně přesně podle přiloženého návodu ? Obvykle se instaluje software
přesně včetně nastavení, po výzvě připojíš modem atd ... Proběhlo to tak ?
Při jakékoli nepřesnosti v nastavení musíš odinstalovat napřed soft, odpojit modem,
restartovat a pak postupovat znovu se změněnými parametry. Nemáš ve Správci zařízení
nějaký žlutý vykřičník ? Žádná "hurá" přeinstalace nemá šanci pomoct. Milá vlastnost
XP je, že i přes naprosto správný postup při instalaci ve výjimečných případech
po restartu "najde" nové železo a dorve k němu své ovladače, případně i když zadáš
cestu k ovladačům, tak na tebe vybafne žlutý vykřičník nebo neznámé zařízení,
nepomůže ani storno v tomto případě. Vřele doporučuji přečíst si návod, musíš ho mít
přiložený, když tak txt, doc nebo pdf na instalačním CD. Udělej si to znovu včetně
konfigurace internetového připojení, proveď test modemu. Nepomůže-li to,
zavolej na bezplatnou linku a trvej na spojení s techniky, ti budou vědět, obvykle
ti zavolají oni sami. V krajním případě tě přijdou navštívit domů, kup jim nějakou lepší
flašku, aby ti to neúčtovali jako neoprávněný výjezd, všichni budou spokojeni.
U mně třeba bylo provést dvě změny oproti návodu, konzultace s technikem to vyřešila.

Děkuji za rady. Konečně jsem na netu opět po několikanásobných pokusech... Jinak mám Ad Aware SE, Spybot Destroy 1.4, Spyware Blaster, Sunbelt Kerio a Avast 4.7 Home - vše aktualizované a po kontrole negativní. Přeinstaloval jsem ovladače na modem, no a připojení se podařilo až po vyzkoušení všech zdířek pro USB kabel k modemu. Pouze u jedné /mám za to, že to je zdířka, na které byla provedena úplně první instalace modemu/ se připojení podařilo, když se objevila hláška něco ve smyslu :"Byla dokončena instalace HW, pro správnou funkci je nutné rest. PC..." A to jsem samozřejmě i předtím několikrát PC restartoval, když jsem zkoušel různé zdířky, ale bez zmíněné koncové hlášky. Možná je to fakt náhoda, nebo jádro pudla?. Stejně se asi budu muse obrátit na servis...

Bud su blbo napisane ovladace toho modemu, alebo tie zvysne USB porty nemas dobre zapojene alebo cez nekvalitny USB kablik alebo cez moc dlhy a nekavlitny predlzovaci kablik apod.
Modem strkaj tam kde funguje, ostatne USB porty si over ci funguju napr. nejakym USB stickom (najlepsie USB2.0 aby si vedel ci ide na nich korektne aj 2.0)

"stick" je v preklade "tycinka", ako sa to vola po nasom, USB flashdisk. Tiskarna ajoystick mozno nepotrebuju USB2.0, mozno je problem v tom. Alebo sa to mlati s niektorym ovladacom (tlaciaren alebo joystick) ak je to v niektorych USB portoch.
Pouzival by som ten kde to funguje (tam kde si ho instaloval) a neriesil to... ;-) Mozno to ovladace modemu vyzaduju.

P.S. k tomu "kabely jsou orig." - to je nepodstatne, podstatne je v ktorych portoch to ide a v ktorych nejde. Ak to napr. ide v zadnych a nejde v prednych, tak je mozno nahovno ten kablik v kejse co ide od dosky na predne porty, apod. Ak pouzivas USB predlzovak skusil by som to bez neho. Alebo na to kasli...

ja resil na jednom ADSL neco podobneho... pak se ukazalo, ze Telecom rekonstruoval ustrednu, ke ktere jsem byl pripojen, a po dokonceni rekonstrukce to samo ustalo. Zrejme to melo nejakou navaznost; doporucoval bych se zeptat na ustredne (na hotline Telecomu ne, ti nemuzou vedet, ze se tam a tam meni nejake zarizeni...)

Závada zatím přetrvává, ale se vynořilo k tomu nové hlášení: Chyba 651 - "modem , nebo jiné zařízení hlásí závadu", to mne tak vytočilo, že jsem do modemu ve vzteku kopl, no a vida vše naběhlo tak jak má. Takže ašibka bude zřejmě na modemu, zkusím modem reklamovat dokud je v záruce a než ho rozbiju.

Zkusila bych
1) Stáhnout z internetu aktuální verzi ovladače, radši i víc verzí - ze stránek Telecomu, ze stránek výrobce
2) Odinstalovat modem, restartovat
3) Projet registry nějakým čističem, jestli tam nezůstal nějaký bordel po té odinstalaci
4) Následně nainstalovat modem PŘESNĚ podle návodu (např. nezapojovat dřív, než je třeba atd.)

S ADSL USB modemy mám zatím celkem dobré zkušenosti, pokud byl dodržen PŘESNĚ návod při instalaci, tak to běhá jak má a úplně "samo" bez nutnosti zásahu.