Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zkušenosti s internetem od Karnevalu

Končí mi za dva měsíce smlouva u Bluetone, s připojením ADSL jsem spokojen.
Cena je ovšem necelých 1200 včetně pevné linky, 2 Mb/ 512, což je na dnešní poměry dost.
Telecomu už neplatím nic, ovšem pevnou linku stejně prakticky nepoužívám.
Uvažuju o kabelovém internetu 3000/300 za 700 Kč, což by mi stačilo nad hlavu,
filmy nestahuju. Zatím využívám loňské akce Karnevalu rozšířené nabídky za 290 Kč,
od příštího roku to bude odhadem za 500, protože bez sportovních kanálů se neobejdu.
Cena by tedy byla stejná, měl bych však rychlejší připojení a TV "zdarma".
Má to jednu vadu. U mně ( Ostrava jih ) trpí Karneval častými výpadky,
někdy u všech programů, někdy u jednoho nebo několika programů, interval od několika
sekund až po hodiny. Nedávno zesilovali v domě signál při zavádění kabelového netu,
předtím byl nedostupný. Příjem rádia byl najednou stereo a začalo fungovat RDS atd ...
Ovšem zase to kleslo do starých kolejí, stereo jsem měl tak jednou za týden,
teď už tak jednou za měsíc, to bych celkem přežil, ale pije mi krev nefunkčnost RDS,
když potřebuju zjistit, co to zrovna hrají za hit, abych si ho mohl koupit na internetu.
I to přežiju, jedná se o to, zda při situaci několikavteřinového výpadku jediného
TV programu nedojde taky k výpadku internetového připojení, při výpadku všech programů
je to asi jasné. Netuším, jak to fyzicky funguje a nakolik je TV program a internet
"propojen", uvítám cokoliv z vaší praxe, různé výpadky jsou u mně prakticky každý týden.
BTW, stejné problémy se stereem a RDS mají i sousedi, takže to není otázka mojí věže.
Předpokládám, že po koupi Karnevalu společností UPC se nic podstatného nezmění.

Díky za reakce, přečtu si je až zítra ráno, teď hodím šipku do postele.

zdar,
karneval mám 14dní a naštěstí žádné zkušenosti ;-)
Dostal jsem samoinstalační balíček, zapojil a jedu. Jediný, co jsem zatím poznal na vlastní kůži - po vyhození pojistek trvá nějakou dobu, než se modem zorientuje. Píšou, že do půlhodiny, až 12 hodin. Já jsem si počkal hodinu a půl.

www.karnevalzone.cz je Karneval fórum 8-)

Mám 3000/300 a programy s "fotbalem". Podle všech příznaků nemá vypadávání jednotlivých programů (což se občas stane) na internet vliv, lehnutí celé kabelovky jsem zatím nezaznamenal... Běží mi to asi čtyři(?) měsíce, výpadek jediný (co jsem zaznamenal), hlášený předem, několikahodinový. Modem opětovné zapojení zkousával asi půl hodiny, ale strašili s několikahodinovým "vzpamatováním se".

edit: Takže doplním region - UL
ping jak kam. seznam.cz - 19ms, google.com - 29ms, rapidshare.net - 350ms, atlas.cz - 21ms,

Karneval mám asi 3 roky. Perfektní, pokud byla statická adresa. Využíval jsem toho při kopírování dat mezi kamarády, neboť se to nepočítalo do limitu (tj. mezi lokálními adresami 10.x.y.z). Od té doby co zavedli dynamickou IP, tak se jim to nějak sere. Sice mám veřejnou, což je pro někoho výhoda, ale kvalita připojení dost poklesla. Pingy kolísají mezi 10ms až 1000ms. Dnes mimořádně 26% ztráta paketů, většinou není ztráta žádná. Předtím (na statickou IP ) byla odezva trvale asi 26ms (malý rozptyl). Některé dny internet nejde hodinu, některé nejde třeba i celé dopoledne, někdy kupodivu to jde i čtyři dny v kuse. Už jsem si na to celkem zvykl.
Takže si myslím, že to s tou dynamickou IP nezvládli a byl to velký krok dozadu. Doufám, že to nějak vyladí a že už to dlouho nebude trvat.

Ono jde o to v které oblasti bydlíš. Nyní jsem dával ping a odezva je 13 ms, pakety se neztratily - pro Prahu. Výpadky jsou velmi vzácné a některé jsou ohlášené. Díval jsem se na screen z roku 2004, kdy bylo ještě proxy a to bylo 7÷10 ms. Takže karnevaláci pište region.

Tak to je jasný přesun FUP z ještě použitelnejch 256/64 na nepoužitelnejch 64/64 :x::x::x::x: DIE UPC DIE, uvidí se jaká bude jarní nabídka UPC, kde přidaj rychlost, ale na objem dat zapomenou.
S Karnevalem Internet(Praha Kobylisy) mám dobré zkušenosti, vypadky jsou zřídka, rychlost dobrá.