Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno kopírovat buňku s dotazem

Potřeboval bych prosííím makro v MS Excelu, tlačítko které by vzalo několik hodnot z řádku databáze a přeneslo by je na jiný list na kterém budou 4 tabulky pro tisk, po výběru řádku a stisku tlačítka, by si měl uživatel ještě dotazem vybrat do které z 4 tabulek hodnoty zkopíruje, vůbec nevim jak na to. Tak kdyby mi někdo mohl trochu pomoct, byl bych rád ))

Môžeš to spraviť napríklad tak, že si vložíš do listu ListBox lbTables a Button. Pri stlačení tlačidla skopíruješ aktuálne označený riadok do vybranej tabuľky:

Rows(ActiveCell.Row).Copy (Worksheets("Sheet2").Rows(1 + lbTables.ListIndex))

Prípadne si vytvoríš UserForm, do ktorého dáš nejaký Label lbText, ListBox lbTables, Button btOk a Button btCancel. Kód bude vyzerať nejako takto:

Option Explicit

Private Sub btOk_Click()
    CopyRowToTable
    Hide
End Sub

Private Sub lbTables_DblClick(ByVal Cancel As MSForms.ReturnBoolean)
    CopyRowToTable
    Hide
End Sub

Private Sub UserForm_QueryClose(Cancel As Integer, CloseMode As Integer)
    Hide
    Cancel = True
End Sub

Private Sub btCancel_Click()
    Hide
End Sub

Private Sub CopyRowToTable()
    ' namiesto (1 + lbTables.ListIndex) sa vypocita pozicia, kam sa to ma skopirovat
    Rows(ActiveCell.Row).Copy (Worksheets("Sheet2").Rows(1 + lbTables.ListIndex))
End Sub

Private Sub UserForm_Initialize()
    ' tu sa nainicializuju hodnoty, ktore maju byt na vyber
    With lbTables
        .AddItem "tabulka1"
        .AddItem "tabulka2"
        .AddItem "tabulka3"
        .AddItem "tabulka4"
    End With
End Sub