Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kde najit novy BIOS pro zákl. desku HIS?

Ahoj
Nevite nekdo, kde by se dal stahnout BIOS na zakl. desku HIS ( VIA Apollo Pro 133A (VT82C694X), FC-PGA370, 3x DIMM )?

Mam ted na rozchozeni PC, kde je zakl. deska HIS ( vim to jiste, mam k ni CD i prirucku kde je obrazek!!! ). Bohuzel tam neni ani typ desky, ani web HIS.
Nekdo se v ni vrtal ( myslim si, ze nahral blby BIOS ), takze Everest se domniva, ze vyrobce je PCpartner a pri spousteni je cislo BIOSu 6A6LJPRAC.
Hledal jsem a nasel web nejake firmy HIS, ale tam se pise pouze o VGA kartach. Zadne zakladky.
Diky za napady.

Neflashij bios zo stranok inych ako oficialnych, a ked ani nevies aku mas dosku :!::!: Ver tomu ze ten BIOS co tam mas teraz je lepsi ako nejaky nespravny co by si tam naflashoval ty a voebc by ti to potom neslo. (kedze nevies aku mas dosku tak by si tam spravny BIOS urcite nenaflashoval :-))

Z Windows lze nainstalovat tak WinXP SP1, ale tak po 1 - 1,5 měsíci provozu cerna obrazovka. Nejde to ani do nouzoveho rezimu, ani opravit. Jen nova instalace. Decka znamych to maji na hry, ale neni to jejich rukama. Me to taky udelalo pod rukama. Druhy den po instalaci systemu, kdyz jsem zkousel dalsi instalace - AcrobatReader, IrfanView, .. cca 10sw a pak tentyz projev, jako by to zaviselo na mnozstvi sw.
Memtest jel 3dny a noci a nic nenašel, test hd taky OK, RAM a zdroj z jineho z jineho PC taky nevedly k vysledku).

Kdyz na ty WinXP SP1 pridam SP2 - taky cerna obrazovka, ale daji se na jine masine aspon zkopirovat soubory.

Puvodne tam byly legalni Win98, ale ty nejdou nainstalovat vubec! CD Nabootuje, napise, ze bude instalovat do C:windows a konec.

Southbridge 686 byl znamej tim, ze mel problemy s diskama v nekterych OS a poskozoval data pri zapisu - mozna to bude tenhle problem, ja ho zazil na vlastni kuzi :-) Byly k tomu nejaky fixy do BIOSu a mozna i nejaky ovladace. Zkus jen tak cvicne prepnout disky do PIO modu.

Presne ako pise kubik (tusim686A prve verzie mali s tym problem). Riesit by to mal VIA4in1 resp hyperion, alebo BIOS, ten ale zatial nechaj kym nevies aku mas vlastne dosku. Nainstalil si prislusne (nie najnovsie!) hyperiony? Vid www.viaarena.com ze ktory ovladac je pre ten chipset vhodny.
P.S. konkretne http://www.viaarena.com/default.aspx?PageID=420&OSI D=1&CatID=1070 tie "retro chipset 4in1 drivers", ver. 4.43

Alebo skusit vypnut ten DMA mod, ale bude to potom dost lenive...
Pozri tu dosku poriadne, urcite tam niekde budu napr. po okrajoch nejake kody, typ/verzia dosky (plosaku), prip. aj vyrobca.