Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Norton Ghost a nemoznost udelat "Ghosta"

Jsem tady jeste s druhym problemem. Je to spis pro nekoho, kdo zna dobre tento program verzi 7. Nejsem schopny udelat obnovu systemu Ghostem. Nahlasi to bud nejakou chybu a nestihnu to opsat(stihnu jen neco o PQI) a nebo program poradi, ze mam udelat obnovu z nejake jine casti programu a odtud to stejne nejde. mam udelanych nekolik zaloh a ani jedna nefunguje, vzdy vse bez problemu jelo. jediny co me napadlo je to, ze jsem zalohy systemu delal z partition C, ktera mela tehdy velikost 26gb a ted mam cecko velke kolem 11gb. Muze to byt tim? Myslim, ze je to blbost, ale nejsem si jistej a nic jine me nenapadlo, proc by to nemelo fungovat. Diky za opdovedi.

Verze oznacuji cisly i roky, nevim ktera je ktera.
Mel jsem problem s vracenim starsich image novejsi verzi Ghostu2003, kdyz image bylo vytvorene starsi verzi Ghostu, asi 2002. To slo objevit uz provedenim check kontrolou integrity obrazu (image).
Proste jsem byl nucen pouzit stejny Ghost pro obnovu obrazu.
Na zmenenou partition lze pouzit pouze obraz, ktery jsi neukladal sektor po sektoru a samozrejme pokud data se tam vejdou.
PS: Verzi kterou pouzivam mam oznacenou 2003 ma 1024016 byte

zaloha byla delana stejnym programem i verzi jako obnoveni, v tom chyba nebude. Obraz poskozen neni. Data se tam vejdou. Obraz ma 4gb a partition C ma 11gb.
Nerozumim akorat tomu "sektor po sektoru". Udelal jsem zalohu(obraz) proste podle pokynu v programu. Delam ji tak porad, ale nevim, jestli je to sektor po sektoru.

Zalohu robis ako, zvolil si "Partition - to File", alebo "Disk - to File" ? Ak Partition to File, tak nevidim dovod preco by to nemalo ist (ak zvolis pre obnovu File - to Partition, a zvolis partition C:). Napada ma ze si na zmensovanie C: pouzil Partition Magic, a ten ti to cele (napr. tabulku particii v MBR) dokonale posahal, ako ma vo zvyku :-)
Ak si myslis ze si predtym nemal ten extended oddiel, tak prekonvertuj to D: na primarnu (ako som pisal v inom threade), ale preistotu si predtym odzalohuj z D: najcitlivejsie data.
Tiez si tam mal nejaky posahany MBR z linuxu (tiez si pisal v inom threade), to si uz fixol, tak skus ghosta teraz. Pokus si opisat co ti ghost hlasi, bez toho je to dost problem riesit.

takze ti to zkusim vysvetlit. Zalohu mam udelanou nekdy z cervence a zalohuju celou partition C.Samozrejme jsem na zmenseni partition pouzil PM, jiny program neznam a ani nemam. Pri delani obnovy spoustim z partition D tu zalohu, kterou jsem delal v cervenci. Momentalne to pri spusteni ghosta hlasi nejakou chybu, ale je to hrozne rychly a nestiham ji opsat. Normalne se spusti obnova a asi v pulce to kiksne. zatim konvertovat nebudu, nemam ten HDD, ale dnes ho koupim, jestli to stihnu. ted jsem ho zkousel spustit a nejak to nejde. hlasi to uzamcenou databazi. Jdu to zkusit preinstalovat.

Ak to kiksne v polovici, tak si tu zalohu robil asi sektor po sektore (t.j. aj nepouzite sektory), da sa to kdesi v ghoste nastavit netusim zhlavy kde, to samozrejme nemoze ist potom obnovit na mensiu particiu.

Ak budes mat novy disk - urob tam particiu taku velku aku si mal predtym C:, a obnovit to na nu, a potom urobit zalohu C: len pouzitych sektorov. Alebo ti to hlasi nieco ine, netusim co.
P.S. nemala ta zaloha 2 casti? Ze by ti chybala druha cast? :-)
P.S.2. co ti hlasi pri obnovovani potom ako to v polovici "padne"?

takze po preinstalu ghost jede ok. zkusim ted udelat novyho ghosta. obnovu delam tak, ze kliknu na "RESTORE A DRIVE" a pak vyberu ten soubor. Uz se jede pro disk a tak se pak ozvu.

Jak pises tohle: "Ak to kiksne v polovici, tak si tu zalohu robil asi sektor po sektore (t.j. aj nepouzite sektory), da sa to kdesi v ghoste nastavit netusim zhlavy kde, to samozrejme nemoze ist potom obnovit na mensiu particiu." tak ti k tomu nic nereknu, protoze to nevim a ani nevim, jestli to jde nekde zjisit, jak mam tu zalohu udelanou. Pokud si to nejak Norton pamatuje, tak je to jasne, kde je chyba. Jde nejak zjistit, jak to mam udelany?

P.S. Jinak urcite mne nic nechybi, zas tak moc blbej nejsem:))
P.S.2. to je prave ta hlaska, co nestihnu opsat

Mas novsieho ghosta, ja pouzivam dost staru verziu (a DOSovu takze nikam neklikam :), ale "restore a drive" mi skor pripada ze sa snazis obnovit cely disk, nielen oddiel C: :-?, alebo potom mas moznost zvolit ze nech obnovuje len oddiel C:? Nemas tam nahodou moznost len "restore a partition"?

aha, to jsem nevedel, ten muj taky neni posledni model:) myslim, ze tam tu moznost o ktere pises nemam. take jsem nikde nenasel, ze bych mohl obnovovat pouze oddil C. Vzdycky to takhle fungovalo. Udelal jsem zalohu partition C a tu taky obnovuju a samozrejme ooet na partition C. Posilam ti radsi fotku, je tam jen files a nebo folders a to neni ono urcite. Navic jak rika, vzdycky to takhle slo. [ghostny4.png]

jinak jsem po dlouhym zkouseni opsal ty hlasky.
Prvni je:
Symantec Recovery Disk Cannot automatically complete the specified operation. Click ADVANCED RECOVERY TASKS>SYSTEM RESTORE to complete the operation using the system restore wizard.

A kdyz teda pak v tom cd(presne podle prvni hlasky) vyhledam ADVANCED RECOVERY TASKS>SYSTEM RESTORE a udelam to podle instrukci, tak se zacne provadet obnova a asi v necele pulce to hodi tuhle dalsi hlasku:
ERROR EA39070A:The internal structure of the PQI file is invalid or unsupported.

to je vse, co to dela. jdu se zkusit podivat po cisle ty chyby nekam na net.

Podla tej hlasky to vyzera ze v tej zalohe (subor .pqi ?) mas chybu, je to chybne napalene, alebo bola vytvorena inou verziou ghosta. Skus inu (skorsiu/neskorsiu) zalohu disku C:, alebo z ineho media (nemas to zalohovane aj na HDD?)
Ghost by mal mat fciu na otestovanie toho image suboru, skus to spustit co ti vypise.

P.S. a skus zvolit to "restore files or folders".

tak jsi me predesel o chvilku. uz jsem nevydrzel a zkousel jsem vse a tak jsem si v NG dal overit tu zalohu a vypada to, ze v ni je chyba a sel jsem ti to napsat a tys to akorat napsal:). nechapu jak se tam dostala chyba, normalne to fungovalo, ale asi je tam, mam jeste jednu(drivejsi) a tu to pri overovani pustilo. mam to zalohovany i na DVD a prave to nechavam projet tim overenim, ale z DVD to cte moooc pomalu a tak zatim nevim. pak s zkusim ghosta z jine zalohy, jak pises drivejsi. takze jestli to bude ono, tak se uplne zbytecne zabyvam vsim a zbytecne, jako prvni jsem mel udelat to overeni a vedel jsem to hned. zatim je ale brzy jasat, uvidime, co to udela.jinak me napadlo, ze uz vim, proc tam nebylo to modry EXTENDED, protoze asi byly obe partition primary a instalaci Linuxu se partition nejak predelaly, protoze se Linux nejak ptal, jestli chci i boot z LIn +WIN a ja dal ano. Takze tak se asi vytvorila logical D particie.

restore files or folders asi nepujde obnovit cely C, jak jsem to delal, daji se tam vybrat jakykoli soubory, ktery mas v te zaloze, ale ted to zkusit nemuzu, prave totiz jede to overovani. musi to ale jit tim restore a drive, protoze jsem to tak driv vzdy delal.

z DVD to skopiruj najprv na disk. Ak to ide "moc pomaly" tak je to DVD uz necitatelne (mechanika sa snazi opakovane citat sektory), DVD niektore nevydrzia ani rok. Nabuduce skus vypalovat pomalsie a na kvalitnejsie medium, alebo na 2 media (rozne znacky).

Ak to predtym fungovalo (myslim to jedno konkretne DVD), skus to citat aj na inej mechanike, mozno to niektora mechanika precita OK.

P.S. ak tam mas nealokovany priestor (ako pises nizsie), tak si pozri v PM ze kde ten nealokovany priestor je, a prip. roztiahni particiu.
Pozor, na zaciatku disku (pred prvou particiou) je vzdy nealokovany priestor, ptz. particia musi (resp. by mala, neviem kto to vymyslel ale plati to uz desatrocia) zacinat na zaciatku stopy (takze zvysok prvej stopy po MBR zazname je vzdy nepouzity, na kazdom PC).

ja si az ted vsiml, ze jsi odpovidal tady. dvd pouzivam verbatim a ty jsou pry dobry. je to spatny, ale podle meho, uz byla zaloha vytvorena spatne, protoze je spatna i zaloha na HDD. jaky pouzivat DVD? to jsi me celkem prekvapil , s tou zivotnosti rok.. potrebuju archivovat fotky.

P.S. nealokovany hlasi pouze Norton Ghost. PM ho nehlasi, takze myslim, ze si ghost neumi poradit s tou casti extended, ktera je videt v PM.

No, to som trochu prehnal, mal som na mysli ze su aj "znacky" DVD medii ktore moc nevydrzia (mozno ani rok). Vseobecne to zavisi aj od skladovania (skladovat na tmavom suchom mieste nejalepsie v originalnom obale), ale aj tak po napr. 5rokoch uz mozno niektore DVD alebo subory na nom (mozno tie na konci - na okraji DVD ak zacne oxidovat apod) neprecitas...

Teď mi došlo, že jsem nepostřehl, zda máte disky PATA nebo SATA?
O napájení nejde, řeč je pochopitelně o kabelu datovém. Jestli každý disk je připojen do jiného konektoru na desce, je to v pořádku. Aktuální režim přenosu pro PATA disk zjistíte ve správci zařízení ve vlastnostech řadiče.
[modeka6.png]

jenze ja mam asi verzi pro win a nebo to neumim v DOSu pouzit, ale samozrejme davam boot z CD(to se asi do DOSu prepne samo), ale stejne si myslim, ze to neni prave to prave orechove, protoze jak rikam, vzdycky jsem delal ghosta tak jak jsem popisoval a to vzdycky kliknutim na RESTORE A DRIVE a vzdy to slo, nejde to az ted po te anabazi s Linuxem a objeveni Extended na HDD. Dalsi moznost je ta, ze si pamatuje, ze byla udelana zaloha partition C pri velikosti 26+gb a ted ma partition C 11gb a proste to hlasi nejaky chyby. Ghost dokonce objevil na HDD unallocated prostor o velikosti 405gb... a je to prave ten modrej smejd, kterej je na HDD o velikosti cca 102gb.

Unalocated prostor nie je ziaden modry smejd, a urcite nie je velky 405 GB :-), mozno tam mas nealokovanych 405MB, to uz ale nechaj tak, nejaky nealokovany priestor si nechavaju Win samotne pri vytvarani particii, alebo to vzniklo po tych machinaciach s PMagicom, ale nie je to ziaden problem.

no unallocated je urcite ten modry smejd, skoda, ze to nevidis u me na pc (uz mam HDD, ale zatim ho nemuzu dat do pc, protoze porad jede overeni zalohy z DVD).popisu ti to. v Part. Magicu je to modre oznaceno jako extended ma to 102gb a spolu s C a D oddilem ukazuje PM 3 kousky. Pri obnove zalohy v Ghostu se ukazou take 3 kousky a to C i D ve velikosti a popisu stejne jako v PM, ale treti oddil je v Ghostu kupodivu oznacen jako unallocated a ma velikost 405GB, tato velikost je zatim pri kazdem spusteni obnovy Ghostem jina. Takze z toho jsem vydedukoval, ze to unallocated v Ghostu je urcite stejna cast, ktera je v PM jako extended.takze zaloha na DVD je take spatna. To snad neni mozny. Jdu ted zkusit hodit novy HDD a pak se ozvu.

no jo, ale ja si prave jednou zvolil velikost C 26gb a pak se mne to zdalo zbytecne moc a udelal jsem 11GB...uz to delat nebudu. tak uz mam dalsi HDD doma. ted na nej prehravam data a pak jdu zkouset. prosim te je nejakej problem, ze mezi tema 2 hdd nemam zadny misto? mam tam asi 1-2mm, pak je disketa a jiny misto tam nemam, mezi cd mechanikama mam misto, ale nemam zadnou redukci, prece jen jsou vetsi.

Já bych byl skoro pro. Na kopírování nemusí být disk v šachtě, ale může klidně ležet např. na komínku knih položených hned vedle.

Do budoucna máte v podstatě dvě možnosti. Ten horní disk namontovat pomocí redukce do šachty pro 5,25" (nad každým diskem musí být volný prostor, i když to nemusí k uchlazení disků samo o sobě stačit), či disky ofukovat pomaloběžným větrákem (to dokáže zázraky).

Nezalezi ani tak na kapacite (a IMHO /j./ dnes ani na vyrobci), jako na moznosti cirkulace chladiciho media (v nasem pripade vzduch :-)) mezi tvymi disky. Sedesat stupnu je vrazedna teplota pro jakykoliv hadr. Neodejde-li, vystavujes se (minimalne) necitelnosti dat kvuli teplotni re(auto)kalibraci...

zjistim nejak, jestli jsem je poskodil?

Az vychladne, pripoj ho, aniz bys ho srouboval do bedny, nastartuj, uvidis...

Ja uz jsem to nekde psal, ale zkus tohle: mas-li v krabici malo sachet pro mechaniky, zajdi do konfekce a kup nalepovaci "suche zipy". Urcite mas nekde v supliku "usi" - par redukci z 3,5" na 5,25". Prisroubuj je na hadr (opacne, nez maji byt - ploskou dolu). Na plosky nalep suche zipy (v "zapnutem" stavu, dolni, neprilepeny zip nech s kryci nalepkou). Ocisti spodek/vnitrek case ("zem" bedny zevnitr), odlep zbyvajici nalepky a disk placni na misto, ktere se ti zda nejvic vzdalene od ostatnich komponent. Disk ziska chladici proudeni a navic budes odmenen "nehlucnosti". Taky budes prekvapen, jak tenhle doplnek skvele fixuje. Enjoy!

to je blby, nemam zadnou redukci:-/, ja mam porad prvni case, ktery jsem koupil pred 3 rokama. v mechanikach je mista habadej. zkusim to tema zipama nejak nalepit tam. ten disk je tichej uz i takhle a to o dost vic ,nez ten druhej. nebude vadit, ze tam na spodek pujde prach?

no cirkulaci mam asi hodne mizernou, protoze jsem vypnul predni vetracek, protoze jsem si koupil tichy zdroj, tichy chladic procesoru a taky mam celekm tichy disky a ten chladic hucel jako prase a samozrejme me jeste nenapadlo koupit jinej:)prachu mam vsude az moc, uz jsem nekde cetl, ze se daji koupit jakysi protiprachovy mrizky a tak je asi koupim.

Ja, pravda, tvou verzi neznam, ale dost bych se divil, kdyby umel pouze drive (a ne partition). Restore drive (v "me" verzi) vyvola presne to, co popsal MM - vcetne znovuvytvoreni oddilu. Ja zalohuju pouze partisnu, kterou (kdyz uz je to nutne) taky restoruju. S celym diskem nechci nic mit ;-)...

no myslim, ze to bude tim, ze ji neznas, bez jakekoli urazky. umi to drive i files i folders.mam verzi 9. drive urcite nedela cely HDD, ale pouze DRIVE, napr. partition C je podle meho DRIVE C, navic na C mam system. Jinak je to bomba, ghost udelany za cca5-8minut, jenze jako naschval ne ted:)). Zkousel jsem Acronis a tam stejne data trvaji 45-55minut.

Ja se neurazim ;-). Pouzivam NG2003 (a pouze DOSovy image na CD), kde je jen volba "Disk" a "Partition" (to/from image). Ve "tve" verzi se mozna rozumi "Drive" coby separatni partisna, ale, jak uz jsem napsal, nevim...

PS: ja bych to tu i pastnul, ale delej v DOSu obrazek :-)

edit: genialni je, ze to umi v DOSu vysmazit DVD. Takova je to krasa :-D...

tak to je ok:). ja si taky myslim, ze je to v te me verzi jinak. no ona uz je verze 10, ale nikde jsem zatim nenasel upgrade a asi to ani nema smysl. no ja prave ten obrazek chtel udelat pro MM, ale nemam doma objektiv, bude az zitra a telefonem to asi moc nevyfotim:). moje umi delat take v DOSu, ale je tam i moznost trosku neco delat ve win, ale kdyz chces obnovu, tak musis restartovat. umi to asi urcite spoustu toho, o cem nemam ani paru:).

tak jsem udelal obnovu z drivejsi zalohy Ghosta a vse jede jak ma. takze bych to sem radsi ani nepsal, ale kdyby se nahodou objevil taky takovy "inteligent" ]:)]:(, tak mu vrele doporucuji at si prvne necha Nortonem overit zalohu. Vyhne se tak zbytecnemu hledani chyb tam, kde nejsou a take nebude zbytecne brat cas zdejsim radcum;-)