Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Výběr SSD - Kingston vs. OCZ vs. Intel

Zdravim,

mám starší PC. Nemám jej nyní bohužel při ruce, takže co se týče bližší infa k sestavě tak je pouze z hlavy(r. stavby 2006): procík AMD 2000+, MB Gigabite číslo nepamatuji, ale vím, že má určitě SATA (pravděpodobně první generace), GK GF 6600, 1,5Gb RAM. Jako poslední článek, který ještě za to stojí upgradovat a skutečně se projeví na rychlosti je náhrada HDD SSDčkem. Disk bude pouze pro systém W7 + základní programy (Office).

Mám tyto tři kandidáty, jaký by jste mi pro tuto sestavu doporučili a proč:
INTEL 330 Series 60GB
Kingston SSD disk 60GB SSDNow V+200
OCZ 64GB SATA3 2,5'' SSD Agility 4 Series disk

Ještě bych se chtěl zeptat na možné problémy, které mohou při výměně disku nastat?

Díky za odpověd :)

Spotreba??? Maji vsechny SSD malou spotrebu, rozdily na hranici meritelnosti.

Jinak ale by me zajimalo jaky typ Samsungu jsi zakoupil a jaky to ma vykon. Sam jsem se totiz rozhodoval taky mezi Samsungem a Crucialem a vyhral Crucial M4, ktery je mezi MLC na spici. U vsech disku co maji SandForce mi vadi ta komprese, zabiji to vykon disku.

V desktopu nebudeš spotřebu řešit, u notebooku ale jistý význam má. Samozřejmě také záleží, jakým způsobem notebook převážně využíváš (činnosti závislé na výkon a spotřebu disku). Pokud se přiřadím k lidem, kteří užívají notebook především jako přenosnou kancelář (office - delší texty ve Wordu, internet), spotřeba disku bez zátěže bude pro mne (nebo může být) zajímavá. Třeba populární a velmi dobré 2,5" SSD Crucial M4 má v idle spotřebu (pravda, každému vycházejí poněkud jiné výsledky - viz způsob měření, ale v globálu ten rozdíl většinou odpovídá) cca kolem 0,65 W, jeho odlehčená verze v provedení "mSATA" (váha cca 10 g) už ale více než dvojnásobnou (v testu na notebookcheck zaznamenali u 64GB verze 1,65 W). V notebooku, za kterým sedím, mám Intel 330 (180 GB), jenž je náhradou za původní HDD Seagate Momentus 5400.6 250 GB. Intel 330 zrovna nevyniká ve spotřebě v idle (kolem 0,8 W), ale z druhé strany přibližně odpovídá (reálně dle testů, ne podle parametrů od výrobce) starému HDD od Seagate. Fakt je, že jsem si (co uživatelsky sleduji) s délkou výdrže na baterii subjektivně nepohoršil (délka cca odpovídá dřívějšímu použití, drobet výhodnější s cca 0,6 W byl jen předešlý Intel 320, ale kapacita 80 GB mně - s ohledem na jediný disk v notebooku - nevyhovovala), s aktivní wi-fi při prohlížení internetu kousek polepšil. Např. Samsungy 830/840 Series (v idle kolem 0,3-0,4 W) by pro mne mohl být vhodný (už ale pravděpodobně ne v případě, kdybych notebook intenzivně využíval na způsob multimediálně zaměřeného desktopu apod. - samozřejmě myšleno při běhu na baterii, kdy bych třeba byl nucen zapisovat velké objemy dat apod.).

K SSD Samsung 830/840 Series např.:

http://www.notebookcheck.com/Test-Samsung-SSD-830- Series-128-GB.75632.0.html

http://www.notebookcheck.com/Test-Samsung-SSD-840- Pro-Series-256-GB.83147.0.html

http://www.storagereview.com/samsung_ssd_840_pro_r eview

http://www.anandtech.com/show/6328/samsung-ssd-840 -pro-256gb-review

http://www.anandtech.com/show/6337/samsung-ssd-840 -250gb-review

http://www.tomshardware.com/reviews/840-pro-ssd-to ggle-mode-2,3302.html

Mám OCZ Vertex serie SATA 2, nesnesl se s ničím (DVD, jiný disk atp.), firmware zkončila totálních krachem, disk je na vyhození (solidní prodejci je již nenabízí). Dále mám Vertex SATA III, je pomalý ale nedělá problém s mnoha SATA řadiči.

Děkuji všem za rady. Nakonec to vyhrál Intel 330. Až na drobné škobrtnutí, kdy deska nedetekovala disk. Nicméně stačil flash BIOSu a vše je v naprostém pořádku. Systém běží, počítač je drobet tiší, ale o dost svižnější. Pro rodinu to stačí. A při vzetí do úvahy, že je už sedm let starý a s tímto vydrží až do fyzického zničení je to super :)

Takže se nebojte SATA III připojit do SATA I, funguje to ;-)