Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrák v PC

Mám počítač po opravě a před opravou byl celkem tichý,ted ihned po zapnutí spustí větrák a už se nevypne do té doby než se vypíná PC.Co s tím mohu udělat ?
Děkuji za odpoved a pomoc

Levným a snadným řešením je také koupě redukce, např. product.jsp

Záleží to však na parametrech ventilátoru (aby se rozběhl se sníženým napájením) a na chlazení case (snížením otážek dojde k menšímu průtoku vzduchu a tím k možnému zvýšení teploty). Je tam ten přídavný větrák vůbec nutný? Je ta sestava tak výkonná? Přehřívá se v ní něco?

Zkusil bych jednu věc, kterou osobně nemám odzkoušenu, ale vypadá to převelice slibně: V GM začali prodávat ventilátory s magnetickými ložisky. Údajně (a prozatím nemám důvod tomu nevěřit) má být rotor od určitých otáček vystředěn magnetickým polem, takže ztratí mechanický kontakt s ložiskem. Tím má dojít v podstatě k vymizení tření v ložisku a, což je podstatnější, má velmi, velmi poklesnout jeho hluk. Pokud je to pravda, tak by takový ventilátor měl být převelice tichý a nebyl by zájem o jeho regulaci, protože by nerušil (vždyť jenom kvůli tomu se otáčky regulují, že?). Díval jsem se na ceny a ta je u těchto ventilátorů dokonce nižší, než u srovnatelných s mechanickými ložisky (ať již třecími, tak kuličkovými).
Bohužel jsem nenašel takový 12cm ventilátor, takže to nemohu ve svém zdroji vyzkoušet.