Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Větrák v PC

Mám počítač po opravě a před opravou byl celkem tichý,ted ihned po zapnutí spustí větrák a už se nevypne do té doby než se vypíná PC.Co s tím mohu udělat ?
Děkuji za odpoved a pomoc

Přídavný ventilátor bez regulace otáček samozřejmě regulovat nejde.
Takže vyměnit za nízkootáčkový typ, případně regulátor koupit, nebo nechat vyrobit.
Horší, ale fungující řešení je zapojit přes srážecí odpor.
Nejjednodušší bude ten ventilátor odpojit a sledovat teplotu CPU, Třeba ani nebude potřeba.

Levným a snadným řešením je také koupě redukce, např. product.jsp

Záleží to však na parametrech ventilátoru (aby se rozběhl se sníženým napájením) a na chlazení case (snížením otážek dojde k menšímu průtoku vzduchu a tím k možnému zvýšení teploty). Je tam ten přídavný větrák vůbec nutný? Je ta sestava tak výkonná? Přehřívá se v ní něco?

Zkusil bych jednu věc, kterou osobně nemám odzkoušenu, ale vypadá to převelice slibně: V GM začali prodávat ventilátory s magnetickými ložisky. Údajně (a prozatím nemám důvod tomu nevěřit) má být rotor od určitých otáček vystředěn magnetickým polem, takže ztratí mechanický kontakt s ložiskem. Tím má dojít v podstatě k vymizení tření v ložisku a, což je podstatnější, má velmi, velmi poklesnout jeho hluk. Pokud je to pravda, tak by takový ventilátor měl být převelice tichý a nebyl by zájem o jeho regulaci, protože by nerušil (vždyť jenom kvůli tomu se otáčky regulují, že?). Díval jsem se na ceny a ta je u těchto ventilátorů dokonce nižší, než u srovnatelných s mechanickými ložisky (ať již třecími, tak kuličkovými).
Bohužel jsem nenašel takový 12cm ventilátor, takže to nemohu ve svém zdroji vyzkoušet.