Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SuperPi: stabilita a výkon procesoru

Možná to znalci znají a používají. Narazil jsem na velmi malej program pro výpočet čísla pí na zadaný počet desetinných míst - má sloužit k otestování stability procesoru (zejména po přetaktování) a mimo jiné dokáže slouží i ke zjištění výpočetního výkonu procesoru (píšu to s vědomím, jak nedokonalej test to musí být pro současný procesory). K nalezení zde file.php

Schválně jak jste na tom. Dva milióny míst (2 M) mi trvalo (teda mýmu noťasu) 1 minutu a 30 sekund. Jo a přečíst si všechny ty cifry je fakt zajímavý a určitě to zabere několik večerů :-)

Pavel

To by pak nemohl sovnavat ani auta na zavodech, protoze maji ruzne kontrukce motoru.
Proto vznikaji podobne testy, ktere provedou nejakou obvyklou cinnost, kterou na pocitaci vykonavas a jsi schopny porovnavat vysledky i z normalne konstrukcne odlisnych procesoru.

Uzivatele nezajima, jestli a jak velkou ma procesor L2 cache, toho zajima, jak dlouho mu bude trvat, nez mu pocitac zpracuje video z kamery nebo jak za jak dlouho mu "vyrendruje" jeho navrh z AutoCadu nebo kolik snimku v dane hre pri urcitem rozliseni zvladne pocitac zobrazit. To uz neni jen o procesoru, ale i o zbytku (graficka karta, disk, chipset, ...)

Ja to fakt nemyslel ani jako narazky, ani jako nejake napadani. Verim tomu, ze pokud by byl program 64 bitovy na 64 bitovem systemu, dopadlo by to uplne jinak...
Spis jsem to myslel tak, ze na 32 bitovem systemu neni ta vyhoda "silneho" 64 bitoveho procesoru tak vyznamna...