Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zabezpečení txt souboru heslem

Nevíte jednoduchou utilitku či způsob umožňující zabezpečit txt soubor na USB heslem. Nejlépe, aby vždy při otevření souboru bylo vyžadováno heslo (něco jako obdoba zabezpečení ve Wordu). Díky.

O zabezpeceni DOC se stara Word. O zabezeceni TXT se ma starat napr. Notepad ?
TXT jako takovy zadnou podporu zabezpeceni neobsahuje.
Musis pouzit nejaky soft, ktery bud zabezpeci cely FLashDisk nebo vytvori zabezeceny virtualni disk na tvem FlashDisku, na ktery se dostanes jen po zadani hesla.

Já teda nevím, ale myslím si, že pro běžné použití by zcela postačovalo zabalit soubor WinRARem s heslem. Sice to nejde otevřít tak úplně přímo, ale např. takový Total Commander, popř. můj oblíbený Far by nevyžadovaly ani klik navíc...