Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém s hrama

Mám problém s hrama Doom3,Sims1,2 a další ve hrach se mě ukazují čtverečky a čáry jako by stíny od postav.Někdy se hra sekne a musím to resetovat protože to na nic nereaguje
Operační systém Microsoft Windows XP Professional
Service Pack OS Service Pack 2
DirectX 4.09.00.0904 (DirectX 9.0c)

Základní deska:
CPU typ Intel Celeron, 2200 MHz (22 x 100)
Název základní desky MSI 845PE Max/Neo (MS-6580) (6 PCI, 1 AGP, 1 CNR, 2 DDR DIMM, Audio)
Čipová sada základní desky Intel Brookdale i845PE
Pracovní paměť 1024 MB (DDR SDRAM)

Grafická karta NVIDIA GeForce FX 5600 (Microsoft Corporation) (128 MB)

Zkus si grafickou kartu pořádně prohlédnout, jestli není (třeba i nepatrně) prohnutá :-?

Kdysi mě trápily podobné problémy (sice zase naopak v 2D) a na vině byla prohnutost karty (pravděpodobně některé kontakty paměti na GK nevydržely pnutí...)

Teplotu karty najdeš v ovladačích a ta karta je AGP 8x, což tvrdí výrobce,
takže si to v BIOSu zapni, máš-li nastaveno jen AGP 4x.

Ad teplota : Vlastnosti obrazovky - Upřesnit, karta GF 5600, teplotní nastavení.

V BIOSu si vypni položku AGP FASTWRITE a hodnotu AGP APERTURE SIZE nastav na 64.

Mam pocit, ze u FX serie se teploty v ovladacich nedohleda. FX pokud se nepletu neumoznuji sledovani teploty (mam MSI FX 5900XT a polozku, kterou popisujes take nemam). Teplotu mi nezjistil ani RivaTuner.

Jinak mozna jeste tazateli doporucit ocisteni vetraku od prachu, popripade zjistit jestli uz nema odslouzeno (a ci se vubec toci).

Mám ovladače od nVidie a kartu GF ASUS 5900FX a rozhodně tam
sledování teploty je. Zkus po kliknutí na kartu 5900FX ve Vlastnostech
obrazovky rozkliknout vlevo na okraji okna na zelený ovál se šipkou.
Dále už je to jasné, asi to jde i po kliknutí na ikonu GF vedle hodin,
nWizard jsem ale zrušil při instalaci.

BTW, v některých starších verzích driverů je přímo i možnost přetaktování
včetně testu stability, což je príma.

Tak potom je to karta od karty (a neni to dano chipem). Ja vim, kde to mam hledat, ale bohuzel..., a nemam to v zadne verzi FW.

Pretaktovani jde naproti tomu v kazde verzi... staci uprava registru, nebo to za tebe udela tento reg soubor: download.php
Co se tyce toho "testu", tak nevim co to otestuje za tech par vterin (asi nic), ale dle meho nazoru je to spise limitujici a karta by zvladla vice. Pameti mi jdou diky tomu uzasnemu testu jen na DDR780, kdezto jadro az kdesi na 580MHz (pri cemz to stabilne rozhodne nejede a to mam vlastni ucinnejsi chlazeni nez bylo na karte puvodne).

ja ti verim ;-)
ted ja: fw.jpg :-D

jinak, dovolim si mensi OT, co pouzivas za verzi FW? jednu dobu jsem tak uvazoval, ktera (z novejsich) by byla pro FX vhodna ...takze pokud ses tim zaobiral, tak napis, diky. ja pouzivam 66.93, coz zrovna nejoptimalnejsi neni (podle testu slabe vykony pri vyhlazovani), ale jsem liny to preinstalovat :-D

No, ja jsem mel spise na mysli, kdy se jeste brala v potaz optimalizace pro FX serii (zda s tim nemas zkusenosti, porovnani vykonu a tak) ...u nejnovejsich driveru uz se neda ocekavat optimalizace o tri rady chipu zpet. Cili instalovat nejnovejsi ovladace na FX mi prijde nesmyslne.

K te teplote ... uz jsem psal, ze jsem tuhle polozku nemel pri zadne verzi FW (a uz drive jsem zkousel i novejsi). Kazdopadne zkusil jsem posledni verzi a take tu tvou na zaloznim (testovacim) systemu (taky XP) a sledovani teploty tam take nebylo.