Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vliv dlouhého IDE kabelu

Zdar všem,
zajímalo by mě, jestli má výrazný vliv na přenos dat použití dlouhého IDE kabelu - rušení, snížení přenosové rychlosti.
Jde o to, že kdybych si koupil další IDE disk, tak by byl umístěn dole v case v koši na disky a druhý konec by vedl k CD mechanice. Důvod k použití dlouhýho kabelu je ten, že ten koš na disky je otočen tak, že disky "čumí" konektorama do bočnice.
Tento má 90cm.

[22736s.jpg]

product.jsp

Dík za odpovědi.

Nemám s tím žádný problém.
Takovýto podobný kabel jsem si koupil a zapojil proto, že mi práce disku při gabování videa z TV karty rušila obraz (pruhy na grabovaném obrazu). Díky tomuto kabelu jsem umístil disk dále od základní desky a problém se víceméně vyřešil.