Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Vliv dlouhého IDE kabelu

Zdar všem,
zajímalo by mě, jestli má výrazný vliv na přenos dat použití dlouhého IDE kabelu - rušení, snížení přenosové rychlosti.
Jde o to, že kdybych si koupil další IDE disk, tak by byl umístěn dole v case v koši na disky a druhý konec by vedl k CD mechanice. Důvod k použití dlouhýho kabelu je ten, že ten koš na disky je otočen tak, že disky "čumí" konektorama do bočnice.
Tento má 90cm.

[22736s.jpg]

product.jsp

Dík za odpovědi.

Jenže to by mě pak zbytečně jedna pozice na onboard řadiči zívala naprázdno a zase by to bylo další zařízení na inicializaci při startu, resp. další možný zdroj problémů, protože by to byl systémový disk. Asi to risknu, počkám, jaká bude příští výplata a uvidím.

Některé intel desky respektive čipsety mají jen jeden řadič a dost jsme jich prodávali s jednometrovým IDE kabelem /na druhém konci cdromka/ samozřejmě pokud zákazník nechtěl SATA disk /někteří ze zásady něchtějí-vesměs pc do kanceláří větších podniků/. Žádný problém s tím nikdy nebyl /ale nijak sem to neměřil a byla to kombinace disk+cdrom/.

Nemám s tím žádný problém.
Takovýto podobný kabel jsem si koupil a zapojil proto, že mi práce disku při gabování videa z TV karty rušila obraz (pruhy na grabovaném obrazu). Díky tomuto kabelu jsem umístil disk dále od základní desky a problém se víceméně vyřešil.