Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Switch alebo sietova karta:

Prosim Vas mohol by mi niekto poradiť mam wifi net cez sietovu kartu a chcel by som ešte do nej napojiť kabel na satelit Dreambox co si mam kupit switch alebo sietovu kartu s dvomi vystupmi.

No jasné :-[ Mňa pomýlil admin, ktorý povedal, že mám kúpiť switch.
Ešte sa spýtam jednu otázku: Vraj sa dajú cez Dreambox aj zdielať programy. (myslím to tak, že môžem pozerať programy, ktoré má niekto druhý) V tom prípade by musel byť Dreambox trvalo pripojený k internetu?

No já nad tím uvažoval obecně, že jste z jedné sítě mi nějak uniklo. Každopádně je třeba se zkontaktovat s poskytovatelem připojení. Včera bylo pozdě, už mohlo být dávno jasno. Další možnost je to vyzkoušet a když to nepofrčí a nedojde k domluvě s ISP, vyměnit switch za router. V tomto směru prodejce jistě vyhoví.

Natoľko sa do dreamboxov nerozumiem. To prenechám na iných.

Edit: Tak keď si pozerám diskusiu, mal by ti stačiť switch. Ale lepšie dohodnúť sa s naším adminom a povedať o čo ti ide. Ale myslím, že to pôjde. Sieť je prístupná pre všetkých. Len internet je sčasti pre dreamboxy blokovaný a pre neregistrovaných (čo nemajú zmluvy) tiež. Malo by ti potom stačiť vypýtať si IP pre dreambox. Som z tej istej siete ako ty, čiže ZMNET.

Spolu s následující informací to chápu tak, že to nebude zadarmo. ;-)

Pre pripojenie viac PC odporúčame zvoliť pripojenie garantovanou linkou.
Ak Vám však vyhovuje negarantovaná linka a chcete pripojiť 2 a viac počítačov, ceny sa potom stanovujú individuálne - dohodou, podľa potrieb zákazníka.

Nicméně z informací od msx lze dedukovat, že speciálně pro Dreambox, který není náročný na množství přenesených dat, přidělují ještě jednu IP. Ovšem nevím, zda se to i nadále praktikuje, protože někteří uživatelé to evidentně zneužívali k připojení dalšího počítače.