Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zyxel Prestige P-660HW-T3

Dostal jsem za úkol zprovoznit tento router na vytvoření wifi, stávající připojení je přes kabelový modem (kabelovka RIO).

1) v sekci Wireless LAN zaškrtnu Enable Wireless LAN, zadám název sítě a síť je vytvořena. K této síti se připojím, ale běží s poznámkou "Omezené připojení" a na internet se nedostanu.

2) Když chci nastavit heslo pro wifi, mám na výběr pouze WEP Encryption (64-bit/128-bit/256-bit/disable), nikde v nastavení není možné nastavit WPA nebo WPA2.

3) Myslel jsem, že by třeba mohlo pomoc resetování do továrního nastavení, protože netuším, kdo ten router kdy a jak nastavoval, ale nepomohlo to. Snažil jsem se nahrát firmware odsud, abych získal stejnou verzi, která je v uvedeném návodu, ale tento firmware se odmítá nahrát, bez sdělení důvodu.

V systémovém infu o routeru je:

System Name: P660HW-T3
ZyNOS F/W Version: V3.40(ALQ.1)E0_20070605 | 06/05/2006
DSL FW Version:DMT FwVer: 3.5.19.11_B_TC, HwVer: T14F7_0.0
Standard:Error

Uvítám každou radu, jak toho veterána zprovoznit. Díky.

ad 1) musíš vypnout DHCP server, nebo mu vnutit správnou IP adresu brány a DNS serveru. Osobně doporučuju zcela vypnout a nechat to na jiném routeru

ad 2) máš pravděpodobně hodně starou verzi, tyto modely se vyráběly minimálně ve třech navzájem nekompatibilních verzích

ad 3) v1: http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-v dsl/245212-p660hw.html?article=229586
v2: http://www.o2.cz/osobni/techzona-modemy-pro-adsl-v dsl/p660hw-t3v.html?article=229588
v3: nenašel jsem

edit: FW doporučuju stahovat přímo ze zyxel.com

Teď v tom mám zmatek. Ze zdi vede koaxiál do kabelového modemu. V něm je jedna LAN zásuvka, kam si nyní kabelem připojují noťas. A potřebují tam píchnout nějaký router, který by jim vytvořil v bytě wifi.

Jestli jsem tě správně pochopil, tak pomocí tohoto Zyxelu to nepůjde.

(ale šlo by vytvořit jakoby místní LAN síť pro čtyři kabelem připojené PC a pro připojení třeba nějakých wifi zařízení - ale bez přístupu na net)