Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Inštalácia USB kabelu na Siemens CX75

Tákže potreboval by som na svojom mobile (CX75) aplikovat návody zo stránky www.siemensmania.cz , na ktoré treba USB kábel !!!SERVISNÝ!!! Kúpil som si jeden znašky BeSt (+CD) s tým že predavač sa zaručil že je servisný teda že sa cez eň dá nahrávať nový firmware a aplikovať patche. Doma som to vybalil naištaloval ale návody nefungovali, no posielať do telefónu sa mi dá všetko (obrázky,hudba...) po inštalácií sa mi ani kábel nezobrazil v správcovi zariadení v položke Porty (COM a LPT). Potom som zavolal do tej predajne že mi to nejde a ten predavač mi dal číslo na jedného chlapíka ktorý vraj vie ako na to, a vraj ak mi to aj potom nepojde kábel môžem vrátiť. No zatial ten pán nezdvíha telefón tak píšem či s podobnými problémami nemáte skúsenosti, že snáď mi pomôžete aj vy. ďakujem

Pokiaľ viem, tak na Siemens môžeš cez jeden kábel robiť čokoľvek, to len Nokia má sprosté výmysly.

Edit: Takže zrejem máš zle nastavený software (na servis). Skús napísať čo z nastavení pýta program (port atď.). Síce dotoho tak nevidím, ale tiež mi chvíľu trvalo, kým som rozchodil dátový kábel na Siemens A60 v plugine pre Total Commander. Originál software mi kedysi išiel a už nejde. Teraz mi to beží len cez Total Commander. Takže kábel bude zrejme dobrý, len sa stačí pohrať.

Tak napríklad chcem aplikovať patch cez program V_Klay 3.3 COM mám nastavený na COM1 keďže v správcovi zariadenísa sa nový nezobrazil a dám aplikovať patch, ale program stále nemôže telefón nájsť. Takisto niektoré návody sa dajú aplikovať len s vypnutým mobilom a keď ja ten svoj vypnem kábel je prakticky odpojený takže sa nič robiť nedá.

Najprv si zisti, co si to kupil za vymysel. Pripoj telefon a natukaj *#06#, potom tukni na volbu "viac", a vypise ti info o roznych veciach. Preskroluj az na spodok. Najdi polozku nazvanu ACC, pod nou mas typ kabelu. Pokial je tam DCA-510, pripadne DCA-500, tak mas vyhrate. Pokial tam mas DCA-540, alebo None, tak zabudni na flash firmware, navody zo SM a podobne veci. S inym kablom ako DCA-510, alebo 500 to nerozchodis. Ale existuju aj neoriginal kable, ktore sa tvaria ako 510-tka, alebo 500-vka, takze ti ju tam aj zobrazi a budes vediet, ze je to OK.

Z toho co si doteraz pisal to vyzera, ze mas iba datakabel (teda nie servisny), nakolko ti idu prenasat len obrazky atd.
Kedze pises, ze je to USB, tak po spravnej instalacii (pokial mas DCA-510) by si mal mat vytvoreny tzv. virtual COM port (najcastejsie COM3 a vyssi). Nakolko vsetky programy vcetne flashovacov firmware idu na tel. cez COM, tak inej moznosti ani nemas. Obdobne by sa mali instalovat aj neoriginal kable - ten virtual COM tam musis mat, inak nemas to, co si myslis, alebo je to zle installnute.