Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potisk CD a DVD médií, zkušenosti?

Otázka zní na ty, co mají (libovolnou) zkušenost. Jde mi o to, dostat obrázek na nedatovou stranu CD a DVD. Něco málo tuším, že existuje potisk na tiskárně a vypálení laserem ve vypalovačce (speciální média). Nepůjde o velkej počet médií, jen občas kusovka.

Můžete někdo porovnat výhody a nevýhody jednotlivých technologií? Jde mi o dostupnost, stálost obrázku, (ne)poškození datové strany, dobu vytvoření potisku atd.

Děkuji,
Pavel

Já mám externí DVD vypalovačku co LS umí (ani jsem to nevěděl). Šlo by fakt o sem-tam-kus, klidně bych to nechal udělat i v nějaké firmě (i když nemusím, když mám LS doma). Šlo mi o srovnání a taky např. o dostupnost médií pro LS - jak CD tak i DVD a hlavně o zkušenosti, protože obecný info si na netu najdu.

Pavel

Zkousel jsem LS, nicmene kvalitou "vystupu" jsem byl ponekud zhnusen. Pro me je jedinou volbou tisk z plivacky (Canon 4200), kteryzto je velmi rychly a dostatecne kvalitni na to, aby si neznaly tvor spletl vypalek s originalem (kamos ;-)). Pravdou je, ze inkoust neni zcela odolny vuci vode, upocene pazoury vsak ustoji s klidem stoika (maka-li na nej nejake hovadko timto zpusobem). Ma volba je jasna - potiskovatelna media a inkoust... 8-)

Tisknu nosiče na CANON PIXMA 4000 , jsem s tím velmi spokojený. Moje vypalovačka umí LabelFlasch ale namám s tím zkušenosti , zůstal jsem u toho tisku. Pokud máte známého který vlastní tiskárnu podporující tisk na CD tak doporučuji.

mé celkem dlouhé a bohaté zkušenosti s kreslením na CD/DVD:

lihová fixa: pokud má člověk aspoň trochu estetiky v sobě, dají se vytvořit i umělecká díla ;-)

LS+LF: nebrat, jedná se o předražený hype, média jsou drahá, výsledek celkem nepoužitelný. Doba kreslení je hrůzná.

potištitelná média + inkoustovka Canon nebo Epson: jasný vítěz. Jediný dokáže celkem rychle a přitom kvalitně potisknout média, a to v barvě. Dnes lze koupit potištitelná média jak bílá, tak stříbrná, cena za výtisk je cca 1Kč navíc od normálního média, cena inkoustu taktéž celkem zanedbatelná.

Nálepky na CD: tohle je už historie, nedoporučuju, např. kvůli nevyvážení a možnosti rozpadu CD v mechanice

Potištitelná? Ne potisknutelná? ::):-) (host) (touchwood)

Další dotaz, tak trochu bokem. Co si myslíte o potisku papírovejch obalů (pošetka) na CD? Myslím logicky ty neprůhledný, celopapírový. Dají se bez rizika vložit do běžné laserové tiskárny (např. HP 1020) nebo to musí být tiskárna určená i na tisk obálek?

Pavel

.. a pak se ti podělá mechanika rozstřeleným CD (kvůli nerovnoměrnému nalepení se z CD stane excentrická časovaná bomba), nebo lepidlo přestane lepit (a nálepka odpadne), případně (u CD) naleptá datovou vrstvu.

Všechny tyto případy jsem viděl nebo se mi staly. Nálepky už nikdy:!:

to touchwood:
Možná v mechanice, ale tak to já nedělám. Vytvořím si štítek v UleadDVD
vytisknu si ho.Vložím do etiketovače, na něj dám DVD, nalepím a je to. Tyto
samolepky dobře drží, ještě se mi nestalo aby se odlepila, jsou matné nebo
lesklé. Opravdu super.

Pepane, potiskl jsem už tisíce firemních CD a DVD nosičů všemi myslitelnými technologiemi, a věř mi, že samolepky, ať použiješ sebelepší etiketovač, jsou ten největší humus. To opravdu super není.

Kdybych s tím neměl IMHO dosti nadprůměrné zkušenosti (za celý život jsem vypálil desetitisíce médií, začínal jsem v dobách, kdy médium stávalo 500Kč bez daně), tak tu rozhodně neprudím ;-)

Tohle byla dobrá metoda v době dvourychlostních mechanik, navíc tehdy nic lepšího nebylo. Nyní se médium dokáže otáčet rychleji než harddisk, takže každá nevyváženost se dramaticky projeví. Mechaniku dokáže rozvibrovat i profesionálně vyrobené CD, na kterém je nestejnoměrně nanesená barva. Takže lepení papírových samolepek rozhodně ne.

problem z potiskem na CD ci DVD o prumeru 120mm na cdlablprint nelze nastavit vice jak 118mm potřeboval bych 120mm jelikos na verbatim mi to tiskne ale ne od rohu k rohu skratka mam tam pruh po obvodu konce bez potisteni nevi te co stim :.(