Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Potisk CD a DVD médií, zkušenosti?

Otázka zní na ty, co mají (libovolnou) zkušenost. Jde mi o to, dostat obrázek na nedatovou stranu CD a DVD. Něco málo tuším, že existuje potisk na tiskárně a vypálení laserem ve vypalovačce (speciální média). Nepůjde o velkej počet médií, jen občas kusovka.

Můžete někdo porovnat výhody a nevýhody jednotlivých technologií? Jde mi o dostupnost, stálost obrázku, (ne)poškození datové strany, dobu vytvoření potisku atd.

Děkuji,
Pavel

Dal bych přednost technologii LightScribe.
Nedatová strana CD/DVD je jen sranda, obě strany jsou aktivní.
LS je kvalitnější než LabelFlash. Pokud se ti jedná o kusovky,
tak na koupi tiskárny podporující potisk nereflektuj.

Další dotaz, tak trochu bokem. Co si myslíte o potisku papírovejch obalů (pošetka) na CD? Myslím logicky ty neprůhledný, celopapírový. Dají se bez rizika vložit do běžné laserové tiskárny (např. HP 1020) nebo to musí být tiskárna určená i na tisk obálek?

Pavel

Nemáš bráchu Ladika, no? ;-)

Já bych se zas té pošetky tak nebál, není na ní snad nic, co by tiskárnu poškodilo. Nějaké samolepící štítky bych neriskoval, ale tady snad není co pokazit. Ale uvidíme, co na to řekne tiskárnový guru Kurt.

Tak jsem vyzkoušel LightScribe. Cédéčko 12 Kč za kus, vypálení jednoho trvá ve kvalitě best cca 20 minut bez ohledu na to, kolik procent té strany potisk zabírá. Kvalita není hyper-super, ale přijde mi to slušný. Jsem spokojenej.

Pavel

.. a pak se ti podělá mechanika rozstřeleným CD (kvůli nerovnoměrnému nalepení se z CD stane excentrická časovaná bomba), nebo lepidlo přestane lepit (a nálepka odpadne), případně (u CD) naleptá datovou vrstvu.

Všechny tyto případy jsem viděl nebo se mi staly. Nálepky už nikdy:!:

to touchwood:
Možná v mechanice, ale tak to já nedělám. Vytvořím si štítek v UleadDVD
vytisknu si ho.Vložím do etiketovače, na něj dám DVD, nalepím a je to. Tyto
samolepky dobře drží, ještě se mi nestalo aby se odlepila, jsou matné nebo
lesklé. Opravdu super.

Pepane, potiskl jsem už tisíce firemních CD a DVD nosičů všemi myslitelnými technologiemi, a věř mi, že samolepky, ať použiješ sebelepší etiketovač, jsou ten největší humus. To opravdu super není.

Kdybych s tím neměl IMHO dosti nadprůměrné zkušenosti (za celý život jsem vypálil desetitisíce médií, začínal jsem v dobách, kdy médium stávalo 500Kč bez daně), tak tu rozhodně neprudím ;-)

Tohle byla dobrá metoda v době dvourychlostních mechanik, navíc tehdy nic lepšího nebylo. Nyní se médium dokáže otáčet rychleji než harddisk, takže každá nevyváženost se dramaticky projeví. Mechaniku dokáže rozvibrovat i profesionálně vyrobené CD, na kterém je nestejnoměrně nanesená barva. Takže lepení papírových samolepek rozhodně ne.

problem z potiskem na CD ci DVD o prumeru 120mm na cdlablprint nelze nastavit vice jak 118mm potřeboval bych 120mm jelikos na verbatim mi to tiskne ale ne od rohu k rohu skratka mam tam pruh po obvodu konce bez potisteni nevi te co stim :.(