Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formát disků

A ještě bych potřeboval naformátovat dva disky ve win XP. Nejsou systémové, jsou prázdné a jsou ve fat32.We windows se ukazují oba normálně, dá se s nimy pracovat, prostě jsou v pořádku.Až na to, že ukazují oba velikost 7,7 GB, ale přitom jsou oba 10 GB. Nejdou zformátovat přímo ve windows, ani přes příkazový řádek, ani přes spouštěcí disketu MS-Dos(dos ty disky vůbec nenajde) .Zkoušel jsem i formátování pomocí instalace systému. Že nechám instalaci aby disky naformátovala, a pak ji přeruším, ale ani to nešlo.
Potřeboval bych je zformátovat na NTFS.
Díky za každou radu.

ano, tuto hodnotu udává výrobce (je to přibližně samozřejmě) a ostatní počítače ukazují taky kolem 10 GB
Ale o to tolik ani nejde, když budou 7 Gb tak je to taky dobrý, hlavně je potřebuju zformátovat na NTFS.
Jsou oba vymazané, ale ukazují nějaké obsazené místo. Takže kapacita je 7,7 a volné místo jen 6GB

ale ne že by se mi chtělo rozebírat počítač

Pak ti neni pomoci. HW nekompatibilita starsich disku s novymi deskami (?) je prislovecna - nejvyssi pravdepodobnost uspechu je v pripojeni "single device" na primarni master. A partisny pouze odstranit! Dale viz "rh"... 8-)

Zkoušel jsi příkaz Convert.exe přímo z Windows, který dokáže převést disky z FAT32 na NTFS, dokonce bez ztráty dat ?
Jsi si jistý, že disky jsou nafrmátovány jako FAT32 a že nejde o dynamické disky ?

Zkus si spustit Správu počítače -> Správce disků. am máš možnost zrušit oddíly, vytvořit nové oddíly a disky naformátovat.