Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Formát disků

A ještě bych potřeboval naformátovat dva disky ve win XP. Nejsou systémové, jsou prázdné a jsou ve fat32.We windows se ukazují oba normálně, dá se s nimy pracovat, prostě jsou v pořádku.Až na to, že ukazují oba velikost 7,7 GB, ale přitom jsou oba 10 GB. Nejdou zformátovat přímo ve windows, ani přes příkazový řádek, ani přes spouštěcí disketu MS-Dos(dos ty disky vůbec nenajde) .Zkoušel jsem i formátování pomocí instalace systému. Že nechám instalaci aby disky naformátovala, a pak ji přeruším, ale ani to nešlo.
Potřeboval bych je zformátovat na NTFS.
Díky za každou radu.

Zkoušel jsi příkaz Convert.exe přímo z Windows, který dokáže převést disky z FAT32 na NTFS, dokonce bez ztráty dat ?
Jsi si jistý, že disky jsou nafrmátovány jako FAT32 a že nejde o dynamické disky ?

Zkus si spustit Správu počítače -> Správce disků. am máš možnost zrušit oddíly, vytvořit nové oddíly a disky naformátovat.