Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Druhý HDD v PC - problémy

Ahoj a dobrý den.

Přidal jsem si do PC druhý HDD. Všechno funguje ale start se mi od té doby prodloužil na dvojnásobek. Z původních 45s na 90s.
Druhá věc která není asi v pořádku je následující.
Ve Správě počítače mám zobrazen rovněž původní HDD, který je rozdělen na dva primární oddíly C a D. Na C je OS a na D jsou data.
Divné je, že jako aktivní je oddíl D se stavem označeným v pořádku (Systém). U oddílu C je stav v pořádku (Spuštění počítače).

PC má OS XP Pro SP2, původní HDD je Seagate ST3250620AS a nový HDD je Samsung HD502HJ, základní deska Asus A8V-XE.

Děkuji za vaše názory a rady jak případně uvedené chyby odstranit.

Máš druhý HDD řádně naformátovaný?
Zkus ho projet třeba HD Tune Pro.
Zkus nainstalovat SP3.
Jinak rozdělení jednoho fyzického disku na dva oddíly C-OS a D-data se mi její jako dost nešťastné/mám to také tak/,protože při reinstalaci "woken" se mi vždy objeví nabídka D-OS a C-data,což je celkem, "vopruz" a musel jsem složitě data přetahovat,abych o ně nepřišel.
Řeším to obnovení OS pomocí zálohy,vytvořené Acronisem.

Ano druhý HDD je plně funkční s jednou logickou jednotkou.
Jestliže došlo k chybě při instalaci, pak doinstalací SP3 se to jistě neopraví. Je mi ale divné jak by k tomu mohlo dojít. Windows mám jasně nainstalovaný na oddílu C.
To jak píšeš, že při reinstalaci se ve tvém případě vždy objeví D-OS a C-data tak tomu nerozumím. Jinak rozdělení disku na minimálně dva oddíly z nichž na jednom je OS (C) a na druhém jsou data (D) je všeobecně doporučovaný.

idealni bezproblemova jednoducha instalace je, ze chytnes stary disk, fyzicky ho v PC odpojis, pripojis novy nezformatovany disk, spustis PC, zacnes instalovat, na disku udelas jednu primarni partition (budouci C:), das uplny format na NTFS, nainstalujes, po spusteni OS muzes hned jako prvni vec, vytvorit na zbytku disku druhy primarni oddil D:, pripadne hned nainstalujes ovladac zakladni desky, vypnes (stejne musis restartovat), zapojis stary disk, ktery si automaticky natahne oddily na E: F:, nasledne si s nima muzes delat co chces, treba vykopirovat data a udelat z nich jen jeden oddil a zformatovat.

Chtěl sem ti navrhnout to samé co Redmax. Odpojit disk s daty,nachystat si na flesku ovladače a vyzkoušet nainstalovat systém na nový prázdný disk.
Může to být různá nekompatibilita s 10let starou deskou a předpokládám sata III diskem. Být to osazené nvidií nforce4 tak si pravděpodobně s diskem ani neškrtneš.Proto zkusit zvlášť. Možná jde disk přepnout do sata II režimu jumperem.
Pokud disk nějakým spůsobem blbne hrozí tvojím datům z druhého vyšší riziko ztráty..nepodceňoval bych to.

A to je nový nebo použitý např. z aukra ? Jde otestovat sw od výrobcem nebo an něj zkus něco nakopírovat. Případně projet přes hdd tune -benchmark a error scan taky není k zahození.

Ten HDD Samsung je nový z Alzy.
Jinak jsem vyzkoušel zapojit SATA kabel od tohoto HDD do jiného konektoru SATA na základní desce (jsou tam čtyři) a výsledek je, že PC nabíhá zase dobře, tedy za cca 45s a i po Úsporném režimu je stále funkční.
Takže problém je už pouze v tom co jsem ve svém úvodním dotazu uvedl v bodu 2.

Děkuji,
ale obávám se že až to CD vyrobím tak že s ním nebudu umět stávající problém opravit.
Koukal jsem na disk D co obsahuje a jsou tam skryté soubory o kterých si myslím, že tam nepatří. Např.: boot.ini, Bootfont.bin, ntldr, TREEINFO.WC aj.
Neumím sem vložit obrázek, jinak bych sem dal obrázek Disku D (vše co obsahuje).