

Politý notebook
Dobrý den,chtel jsem se zeptat,co udelam nejlip,kdyz si nechtene poliju displej a klávesnici u notebooku?
Popripade jak velka je sance,ze se s notebookem nic nestane?
Diky.
lock (karel)
Dobrý den,chtel jsem se zeptat,co udelam nejlip,kdyz si nechtene poliju displej a klávesnici u notebooku?
Popripade jak velka je sance,ze se s notebookem nic nestane?
Diky.
lock (karel)
Záleží na konstrukci notebooku. Některé mají klávesnici ve tvaru vaničky a dole podlepenou fólií. U takového notebooku máš hodně velkou šanci, že se nic nestane.
Jinak postup:
1. okamžitě vypnout
2. vymontovat kávesnici, pokud se ti to podařílo polít něčím, co je lepkavé (pivo, limonáda, ...), tak klávesnici opláchnout pod tekoucí vodou. Pak umístit na topení nebo nějkam do tepla a počkat pár hodin (třeba do dalšího rána)
3. displej umístit tak, aby nic nezatékalo za okraje a něčím odsát - papírové ubrousky, ale těmi ubrousky jej nečistit!
Na tom, zda se s notebookem něco stane nebo ne, záleží na konstrukci a na množství toho, co jsi tam nalil.
Jedna se o Asus A6M.Spíš,nez do klávesnice skoro nic nenateklo,spis byl politej pravej bok.
Jinak pod klavesnici mam podlepenou a inhned jsem vyndal baterii,osusil vse pap. ubrouskem a otocil displ. a klavesnici dolu a nechavam od vcerejska susit.
Dobrý den vylil jsem omylem mineralku do NTB asi pulku skleničky a sám se vypl... tak em ho obratil za 2minuty vyndal baterku a ted ho sušim uz cca 9hodin mám jit s nim do servisu nebo pockat ? Znacka je Asus X550CC. Děkuji :)
Pokud možno,hned do servisu.
Okej Děkuji :)
pokud notebook nepujde zachranit snažte si vymontovat vše co je v pořádku a např..úložiště si nechte! procesor a zákl.desku můžete prodat na bazaru
Ty Wole,rok starý téma a on někdo "radí".
Je to mnohem horší, původní tazatel se chystal polévat notebook v roce 2006. Raději to zamknu, ať to neláká podobná individua.
Ahoj,
tak se mi to taky stalo, NTB politý čajem (neslazeným) :(. Bohužel jsem nevěděla, že se má hned vypnout, tak jsem ho nechala ještě chvíli zapnutý - byl zasekaný a nefungovala některá písmenka z klávesnice. Teď jsem ho vypla a suším. Myslíte, že je nějaká šance, že půjde? Moc to nepotěší, mám ho chvíli :(. Má vůbec cenu ho dávat do servisu, když zaplatím několik set a pak se dozvím, že stejně musím koupit nový? Děkuji za jakékoliv rady, pěkný den, A.
Jojo to znám ... já jsem polil klávesnici u PC energy dringem ... udělal jsem vše ... vypnul pc, odpojil klavesku, dal pod tekoucí vodu, ale nakonec jsem to dal pod rozpálené topení a chvilku jsem chtěl čekat, jenže byly už 3 hodiny ráno tak jsem usnul... do rána to mělo pro klávesnici katastrofální účinky ... ohly se a slezly písmenka =D
otázka je, kolik a čeho do notebooku nateklo.
Pokud jsi měl štěstí, a většina jen "protekla" bez kontaktu s PCB a součástkami, tak se snad nic moc nestalo. pokud byly zasaženy součástky, počítej s tím, že ten počítač umře. Doba smrti je vzdálena podle toho, čím to bylo polito. Nejsmrtelnější je sladké kafe (nejméně smrtelná zase čistá minerálka), to je schopno rozežrat pájku během několika dní.
Mám několikeré zkušenosti s politými notebooky. I když se mi je podařilo všechny dočasně opravit, tak nyní, až na jedinou výjimku, už nežijí (projev měly takový, že od náhodných záseků, přes jasné záseky do několika minut je nyní ani nejde zapnout). Modli se, aby většinu zachytila klávesnice, protože jakmile se to dostane mezi (a pod) sočástky, tak jediná naděje na záchranu je kompletní rozborka počítače a pořádné vykoupání (včetně řádné mechanické očisty) všech desek v lázni s isopropylalkoholem.
Doporučuji ti ASAP kontaktovat servis!
Prosim poradte mi polil jsem si notebook nejakou stavou hned jsem vypnul notebook a susil ho.... pak jsem si precetl rady a dal ho na topeni necham bo tam do zitrka myslite ze ma nejakou sanci prezit ps. Jernou uz to prezil ale to bylo kdyz mi bylo cca 10 let. Pls poradte dekuji.
Sam uvidis, jestli prezije nebo ne.
Stava obvykle zalepi klavesy, takze klavesnice nebude fungovat a klapky budou zustavat zamacknute
Dobrý den, bohužel se mi stala stejná nepříjemnost. NB Acer jsem polila ředěným džusem. A to jako hodně. Okamžitě otočila klávesnicí dolů, vypnula, odpojila, baterku vyndala a otřela klavesnici mokrou žínkou. 24 hodin schnul NB klávesnici dolů, potom jsem ho zkusila zapnout. Naskočil do stavu "neprávně vypnut.. Výběr spuštění" a po celou dobu děsivě pískal. Klávesnice nereagovala, externí ano. Raději jsem však NB zase vypnula. Mam na vás následující dotazy a budu vám moc vděčná za radu. Ještě podotýkám, že ne je služební (zaměstnavatele), a je ještě v záruce. Jakou vidíte šanci na jeho záchranu? Mám zkusit rozebrat a vyčistit klavesnici a doufat? Nebo jak si podomácku poradit? Nebo "se přiznat šéfovi" a nechat to na servisu a doufat, že nebudu cálovat?
Bez rozebrání se nedá říct.Možná už to mají nějaké cesty na základní desce za sebou. Nejsem si jistý jak jsi zdatná v rozebírání a skládání, většinou se musí rozebrat vše. Čistí se to izopropylem, možná by šel použít pořádně silný líh.
Ještě je varianta odnést to do servisu a zjistit jak to vypadá a podle toho zvolit postup.
vysmarit ho prvym spojom
Ale vítejte, debile, pardon, "admine"! Na vaše škodlivé "rady" tazatel zajisté nebude zvědav.
Kamarád Filip si vilil celou sklenici vody do klávesnice notebook nechal den sušit a dodnes mu frčí.
Má DELL LATITIDE D620:
prosím polila sem si notebook Sony vaio e11 čistou vodou a ta mi zatekla do klávesnice, zapoměla sem ho vypnout, klávesnici sem vysušila papírovejma ubrouskama, ale něco proteklo skrz, potom sem bohužel notebook asi 1min foukala asi z jednoho metru notebooku fénem co mám dělat ?
odnést do servisu na výměnu základní desky, což je půlka ceny notebůů.
jak ses jistě nahoře dočetla, máš to ihned otočit vzhůru nohama a vytrhnout z toho zdroj a baterku.
pak vybrat ven kvůli větrání co se dá, nechat den sušit.
nechat to hnít zalité vodou, ať tam pod napětím probíhá elektrolýza, to je na vyhození základní desky.
Zdravím, přítelkyni se povedlo převrhnout vodu s trochou šťávy do notebooku (Sony Vaio S15N) naštěstí jsem byl u toho a hned jsem noťas čapnul obrátil, odpojil, vykapalo trochu vody, bohužel přítelkyně potřebuje určitá, data, takže jsem připojil exterňák a nutné zálohoval (to vše s noťasem vzhůru nohama) jakmile odzálohoval, tak jsem ho vypnul (bohužel jsem si neuvědomil, že na zmáčknutí čudlíku se hibernuje, ale v podstatě to vypnutí je taky). Teď je odpojená baterka, ale pod klávesnici se nedostanu. Nebylo to moc vody a jak tak koukám po internetu na konstrukci, tak to vylila do oblasti mechaniky, vše důležité a i základovka začíná až opodál a tam voda snad nerozlila. Pod baterkou byla kapka vody, ale ta se tam dostala snad konektory (ten blbej zámek a nebo jacky) jinak po vodě ani stopy (co dokážu dohlédnout, zadní kryt "nejde" úplně oddělat). Navíc co jsem vysledoval je pod klávesnicí plech, tak doufám, že to noťas přežije. Reakci jsem měl fakt bleskovou (u toho jsem stihl neskutečně seřvat i ono něžné pohlaví, které už tak je z toho na infarkt), bojím se jen toho, že byl dobrých 10-20 minut zapnutý, ale záloha semestrálního projektu (oba jsme studující architekti) byla důležitá.
( vYRmk6jLL30 ) <- jak vyměňuje mechaniku, do těch míst to na klávesnici nalila.
Chci se zeptat, jak dlouho sušit (chápu čím dýl tím líp, ale práce bohužel nepočká)
disk se dá vytáhnout a pohodlně vyčíst ve stolním pc.
pokud jsi ten krám provozoval dál, podílel ses na jeho ničení a můžeš klidně seřvat i sebe. pod bga pouzdro se nijak nedostaneš a ultrazvukovou čističku doma nemáš, proto nesmí být pod napětím.
sušit - čím dýl, tím líp, 12h je málo.
doufej, že plech pod klávesnicí měl víc rozumu.
no bohužel ten projekt potřebovala pro dnešní konzultace, jinak bych to vypnul hned. No budeme se modlit.
Zdravím, povedlo se mi to samé, co většině lidí tady - polila jsem si notebook (Lenovo G580). Byla to čistá voda a bylo jí jenom málo. Vylila se do obasti touchpadu a do spodu klávesnice kolem space baru. Než jsem stačila jakkoli zareagovat tak se notebook sám vypnul. Vyndala jsem baterii a dala to sušit pod radiátor. V návodech jsem se pak dočetla, že se má zbytek vody vylít, ale z něj nic nevyteklo, takže tam fakt toho moc nebylo. Pak jsem se i dozvěděla, že ho mám obrátit vzhůru nohama (nevěděla jsem to, tohle se mi stalo poprvý) a tak jsem ho po pár minutách i obrátila. Teď se suší. Pod klávesnici se bohužel nedostanu, má to takový debilní šroubky zapuštěný hluboko vevnitř toho ntb, a já na to nemám takový šroubovák. Chci se zeptat, co dál? Mám ho nechat sušit, nebo s tím co nejdříve běžet do servisu? Popř. jak dlouho ho mám nechat sušit než se ho zkusím znovu zapnout? A co znamená, že se mi ntb sám vypnul? Je to špatné znamení a mám se už jen modlit?
Děkuji za odpovědi...
v odpovědích výše se doporučuje otevření toho krámu a schnutí 24h.
Taky se mi stalo pompeluska@seznam.cz
Konečně mám novej notebook!!! pompeluska@seznam.cz
Proč sem píšeš e-mail? Chodí ti málo spamu?