
Televize k Ps3
Dobrý den vybírám televizi nějakou lepší (hlavně na hraní her na ps3 a filmy) a nemůžu se rozhodnout ...mám dotaz co je za rozdíl mezi těmahle dvouma telkama ? http://www.alza.cz/32-samsung-ue32es6540-d325073.h tm http://www.alza.cz/32-samsung-ue32es6710-d308093.h tm Děkuji
http://www.alza.cz/42-panasonic-viera-tx-p42st50-d 327405.htm
Ještě mám dotaz jestli u plasmy nedochází třeba k tomu že jsou ty pixely větší a obraz není tak ostry ?
Podívej se v obchodě na Panasonic TX-L42ET5E.
Děkuju
asi vemu tu led vieru ..podle mě je lepší jak plasma :) nebo mi prosím napište jaký sou rozdíli mezi led a plasma prosím :)
Zkus použít Google a najdeš co hledáš.
OK dík už mám jasno beru ledku...jelikož sem u toho obrazu spiš blíž a v tom je led kvalitnější takže děkuju moc
Za ty prachy vem klidne tuhlehttp://www.alza.cz/50-panasonic-viera-tx-p50st50e-d329736 .htm , pri hrani urcite ocenis uhlopricku navic, je to za ty prachy parada.
Rozdil mezi plasmou a LEDkou je hlavne ve spotrebe, LEDka bude mit cca 1/3 spotrebu, ale stale stejnou u plasmy to bude dle zobrazovane sceny, cim svetlejsi, tim vetsi spotreba, proto se udava max. spotreba a prumerna.
Plasma bude mit jednoznacne lepsi obraz, teplejsi a hlubsi barvy a nekompromisni pozorovaci uhly, o kterejch si jal LCD tak LEDky muzou nechat zdat, vetsina vyrobcu rada machruje s uhlama, ale staci se podivat mirne nad, nebo pod osu a je to des.
TV si clovek porizuje kvuli obrazu a ten je u plasmy bezkonkurecni.
Taky doba odezvy te u plasmy absolutne nezajima je 1000x rychlejsi nez LED, ikdyz dneska asi smouhy u sportu neuvidis ani tam.
Vlastne je plasma po starejch dobrejch CRTckum, jedina mozna nahrada, co se kvality zobrazeni tyce, ale pri svetle z oken se bude odrazet svetlo jako u CRT. To u matnejch displeju nehrozi.
Staci ale zapnout eco senzor a ten sam prida jas i kontrast podle svetla v mistnosti.
Mam plasmu tuto : http://www.alza.cz/42-panasonic-viera-tx-p42s20es- stribrna-d188782.htm sice starsi kousek, ale hraje nadherne a syn si to prave na PS3 nemuze vynachvalit :)
Věc názoru,ohledně ůhlů mam tento IPS http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-l47et5e /specifikace/ ,podle jinejch for se vypaluje na plasmě obraz, logo pruhy apod a to třeba po půl roce,hučení trafa a blikání obrazu co někomu může vadit.
Děkuju moc všem za názory :)
Panely IPS mají vynikající pozorovací úhly.
Já osobně bych na hry volil LCD panel s LED podsvícením.
O vypalovani po dvou letech denodenniho provozu, vcetne hrani neni ani pamatka, nevim o jakem huceni trafa vubec mluvis a jaky blikani obrazu mas na mysli ??
Asi jsi precetl fora z roku raz dva ne ?? Nepolemizuju nad tim, ze plasmy 5 let zpet topily jak primotopy a vetraky hucely, ale to je nostalgie, ja vim jak to je, mam ji doma, ja nectu fora, ja na ni koukam a mam ji pustenou.
pokud by to melo bejt z 90% jen a pouze na hrani her, jsem taky pro LEDku, ale jen kvuli spotrebe, jiny + me nenapada.
Forum a příspěvky jsou z tohoto roku,kdo chce ten si to najde,blikání plasem je známej jev ,je tam i anketa kdo ho vnímá a kdo ne a je to tak půl na půl,píšu co jsem tam četl co psali majitelé těchto plasem.
Někteří vnímaví jedinci prý vnímají blikání obrazu, pravděpodobně na 50Hz, nelze vyloučit vadný napájecí zdroj, ale problémy byly i u LCD, zvláště v případě invertorů pro trubice. Z hlediska spotřeby je LED pro LCD spásou, jinak by velké úhlopříčky žraly více než plasma. Vypalování hrozí i u LCD, řídící elektronika plasem si s tím už dávno poradí, atd...
Pokud to bude také na filmy, tak z hlediska obrazové kvality PDP. Až bájná OLED bude konkurencí a pokračovatelem PDP.
Nevím jak si s tím poradí dnes ale jeden tam píše že má vidět vypálené pruhy a logo po půl roce a neví zda je to na reklamaci a druhej ať dá vědět jak dopadnul že má to samý,to blikání bude asi vlastnost kterou někdo vidí jiný ne,týká se to novejch modelů a ne 5 let starejch.Jinak spotřeba novýho Panasonicu 50 plasmy je 160W a LCD 47, 50W pro porovnání
A jak to dokázal?! Jinak, spotřeba kolísá dle scény - klidně může být pod 60W až okolo 160W, tamto žere furt a navíc je podsvícení pouze na jedné straně toho panelu.
Je to samozřejmě uváděná spotřeba při běžném provozu co uvádí výrobce.
http://www.alfacomp.cz/php/product.php?eid=1051400 000000001R18
Prosim te o link, kde ma 47" LCD spotrebu 50W, to je utopie !!! A nesmyslne neporovnavej 50" s 47" . Tech tvejch 50W bude mozna minimalni prikon, mozna prumer .
No tak jsem trochu ubral 60 http://3d-televize.heureka.cz/philips-47pfl6007k/s pecifikace/
To už spíše kvůli rozlišení TX-P50UT50E .
Vyšší modely PDP Panasonicu dávno nemají čelní "sklo", ale matnou fólii, naopak LCD s LED podsvícením (! To jsou ty "LED televize"!) mají často přední sklo. Proto raději ta ST, ač 50" by byla lepší.
Na další námitky ve vláknu:
Obraz bude mít i levná plasma srovnatelný s těmi nejvyššími modely LCD, nutno dodat, že u obou jde o maticový display, tudíž těžko tvrdit, že LCD by mělo mít ostřejší obraz jen kvůli tomu, že je to LCD. Navíc, filtr, nebo aktivní matice? Vypalování, kupodivu, je hrozbou i pro LCD. Pozorovací úhly nemá cenu komentovat, co asi bude mít lepší - pasivní filtr, nebo aktivní matice, kde se světlo tvoří? Spotřeba, vypalování jsou jen hodně nadnesené argumenty proti PDP, nebýt použití podsvícení pomocí LED, tak dávno je srovnatelná spotřeba.
Jo jasne, uklik jsem se, full HD je jasna volba, omlouvam se
To se nic neděje, stejně asi v případě PS3 by to bylo jedno, ale pokud má filmy v FHD, nebo chytá DVB-T v HD, pak je lepší rovnou patřičné rozlišení. Osobně bych volil 50" ST model, pokud by byl, ale v paneláku i ta 42" by stačila.
ST z důvodu lepšího panelu a absence čelního skla.
Je zajímavé, že LCD s čelním sklem a ještě bez pořádné antireflexní úpravy, se stávají pravidlem.
Pozn.: Skutečnou spotřebu, když už se tady s tím furt mává, lze změřit pouze patřičným přístrojem. Nakonec by ten strašák v případě PDP se zmenšil. Pokud ovšem jsem zelené pako a považuji spotřebu nadřazenu obrazové kvalitě...