Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Co koupit WD Raptor nebo SDD

Co koupit na systém ? WD Raptor 250GB,SDD Crucial 500-550..250GB nebo SDD Samsung. Ve prospěch Raptora mluví cena velikost, tak nějak jsem byl pro něj rozhodnutej ,ale na jinejch fórech zase mluví ve prospěch SDD .Ještě jestli nebude problém s MB SATA ll

Mife - sorry, je to tvýma rukama asi. V práci máme už leta mnoho desítek SSD, doma mám, lidi kolem mě taky mají... nechcíplo nikdy nikomu nic.
Zato plotny se serou až hanba.

Respektuju tvou auru, ale hlavně se nepřibližuj k systémům, se kterýma mám co do činění. :-)

Zdravím, rád bych Ti napsal můj názor.

Byl jsem v podobné situaci, jako ty před pár měsíci, když mi odešel disk. Byl to klasický 750 GB Seagate, měl jsem ho asi dva roky. Reklamovat jsem jej bohužel nemohl, protože jsem někde utrousil paragon.

Moje volba byla jasná - jeden Terový disk na data a další disk na systém. Jenže jaký? Váhal jsem tedy mezi SSD a Raptorem. Vzhledem k tomu, že jsem nerozhodný člověk, koupil jsem opravdu malý 120 GB Samsung SSD čistě jen na systém + nepořádek na ploše a jeden WD Raptor 500 GB na aplikace a hry. S TB diskem i SSD jsem maximálně spokojen. Bohužel, Raptor je opravdu hlučná elektronika. Pokud je v IDLE, produkuje hluk podobný normálnímu 7200 rpm disku. Ovšem pokud spustím nějaký program, počínaje Operou a konče např. GTA 4, je zvuk jeho čtení opravdu otravný.

Pokud někdy v budoucnu budu kupovat nový disk pro aplikace, sáhnu buď po klasickém 3,5" plotnovém disku, nebo po velkokapacitním SSD.

Co se týče dat a důležitých souborů, jsem stále k "netočící se" technologii trošku skeptický. Proto bych na podobné soubory volil libovolný 3,5" HDD (hry a systém vzal čert, to jsou věci, které se dají jednoduše nainstalovat znovu).

No tak zajímavý je ze u Black dost lidí píše ze 2 roky jely OK a pak začali rachtat,když ne hned od koupě.Jenže jesli jsou SDD tak poruchový ,jde oto že na vyřízení reklamace je měsíc, o preinstalaci nejde.Na systémovým chci mit systém a hry + teď nanej ještě stahují.
Teď mám WD caviar 250GB + 1TB Samsung na data,nijak slyšet extra nejsou,mám odhlucnenou case,takže hluk nějak moc zase neresim, ale u Raptoru i Black uživatele popisují jako extrém.

Můj názor je takový, že zárukou od výrobce se rozumí deklarovaná životnost výrobku. Hráli by sami proti sobě, kdyby na nějakou elektroniku poskytli záruku tři roky a dané zboží by vypovědělo službu za rok.

V IT jsou tři roky hrozně moc. Nepochybuji o tom, že za tři roky budou dnešní 500 GB SSD stát polovinu, popř. bude nějaká nová technologie k uskladnění dat.

Rozhodnutí je na Tobě. Pokud bys chtěl jít do SSD, volil bych mezi značkou Samsung a Crucial, popř. jakoukoliv jinou značku, která poskytuje na SSD tří-letou záruku. Dále bych Ti doporučil projít nějaká diskusní fóra, klidně zahraniční, kde se problematice SSD věnují a samozřejmě omrknout nějaké recenze.

Ta rychlost je opravdu neskutečná. Rozdíl není ani tak patrný v rychlosti nabootování Winů (řádově vteřiny - desítky vteřin). Ale neskutečná hbitost. Po zobrazení plochy je počítač de facto okamžitě připraven k použití. Žádné čekání na načtení antivirového programu, CCC a podobných věcí, co se spouštějí hned po startu. Vše je hned.

Jak jsem již psal. Na systém jedině SSD. Pokud odejde, svět se nezboří. Stále je to věc, co se dá lehce doinstalovat znovu. Důležité a životně nutné věci hnát na HDD, případně zálohovat někam na cloud.

Osobně SSD do vlastního PC zatím nechci.
a. rychlost čtení není to co by mě nějak ohromilo a ani to nepotřebuji
b. nemám náladu na reklamace

WD VR je dostatečně rychlý a hlavně spolehlivější a proti "fofrdisku".
Klapot při čtení je záležitost která se dá do určité míry eliminovat a to použitím slušnější krabice, umístěním až na spodek disk.koše, navíc záleží jak se zrovna konkrétní VR povedl.
(jinak, nemám rád ultra tiché sestavy, připadají mi jako bez "života" je to stejné/podobné jako s autem = stačí se projet elektromobilu, většinou malé, drahé a hovno životnost baterií)

- Vypadá to ze budu jeden z jediních co by SSD doporučil.
- Slysel jsem hodnē spatného na SSDéčka a jejich poruchovost, ale uz nikdo nenapíse, ze si za to nekterí uzivatelé v mnoha prípadech mohou samy.
- Po Secure erase jde vrátit performace, vypnutí automatické defragmatace a podobnych vēcí jde hodnē predejít moznym tzv. poruchám.
- Kdyz uz si nekdo nēco kupuje, má si zjistit, jak ty vēci(hardware) funguje.
- Osobnē jsem videl jen 1 SSD z 20, kde slo opravdu o kaz.
SSD, se hodnē zlepsily a jejich koupē bych se nebál.
TiP~ V case bych je neumistoval tēsnē nad klasické HDD kde Teploty múzou byt visí.

Tys jeste nic nekoupil?

Zalezi na prioritach, mam Raptora v jednom nehernim PC a je slyset, ale odezva systemu vyborna. na druhem hernim PC mam SSD Crucial M4 256GB a tiche a na hry paradni, ale pro zmenu tam rve grafika. :-D

Takze pokud preferujes ticho a neprerve ti to neco jineho, tak SSD (Crucial, Samsung), jinak je to jedno, neco kup.

A ten Black je natom líp než Blue cose týká rychlosti nebo ta cena navíc je jenom zatu delší záruku...Definitivně vybírám teď jenom mezi Black 1TB a Raptorem 250GB,tohle jsem se dočet a tak SDD nekoupím ...

ona třeba teď když už je 240gb ssd za 3000kč to ani není tak hrozné, dát na to pár titulů není problém ....
problém je odhadnout hru ... jsou hry, které SSD skoro vůbec neopotřebí, ale jsou hry, které SSD neustálým přepisováním, načítáním a blabla doslova vyždímou a není pak problém v takové situaci SSD odrovnat za rok...

No, taky se mi to nezdálo.
//Já mám Crucial M500 a zatím vše OK, v MP hrách jsem cšude vždy první a PC se mi zapíná pár sekund, uvidímě, mám na tom jen hry a systém, takže když se to podělá(3 letá záruka), tak jim to jednoduše příjdu vrátit a vezmu si další.

ona třeba teď když už je 240gb ssd za 3000kč to ani není tak hrozné, dát na to pár titulů není problém ....
problém je odhadnout hru ... jsou hry, které SSD skoro vůbec neopotřebí, ale jsou hry, které SSD neustálým přepisováním, načítáním a blabla doslova vyždímou a není pak problém v takové situaci SSD odrovnat za rok...

Není to hovadina? Jsem měl za to, že přesně kvůli tomu se kupuje SSD, protože tyhle věci řeší rychlejí a člověk tak polovinu hraní nezírá na to točící se kolečko.

Je to hovadina. Se divim, ze sambilionk na takovej nesmysl nalitnul. Nekoupis-li vylozene smeckovy SSD, tak ho nemas sanci pri normalnim pouzivani opotrebit driv jak za 10 let, tak dlouho ti pravdepodobne stejne nevydrzi, ani ten pocitac tak dlouho mit asi nebude.

Taky jsem do něj šel, teď jak minimalizovat šance na poruchu?
Někdo tu psal "Po Secure erase jde vrátit performace, vypnutí automatické defragmatace a podobnych vēcí jde hodnē predejít moznym tzv. poruchám."
Mohl by to prosím někdo převést do češtiny? Případně co vše je ještě možné udělat?