Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypíná se mi klávesnice

Dobrý den, chvíli po zapnutí notebooku HP pavilon G6 mi přestane fungovat klávesnice. Vždy musím vypnout pc, vytáhnout konektor zdroje, také baterii a podržet tlačítko zap/vyp aby se zresetoval bios. Poté opět chvíli funguje ( zhuba tak půl hodiny).
Tento problém nastal poté, co mi byl systémem windows 8.1 nabídnut upgrade. Pc začal dělat něj. aktualizace a najednou modrá smrt. Musela jsem obnovit systém zpět na windows 8, ale modrá smrt se objevovala min. tak jednou denně a k tomu mi přesávala fungovat klávesnice.
Notebook mám nový, využila jsem reklamace - dokonce 2x se stejným problémem , ale pc mi vrátili v obou přápadech s nevyřešeným problémem, jen ho rozebrali, vyčistili.
Po vrácení pc jsem dala kompletní vrácení systému do továrního nastavení a modrá smrt zmizela. Bohužel problém s klávesnicí stále přetrvává.
Moc prosím o jakoukoli radu, co bych ještě mohla udělat, aby klávesnice fungovala jak má.
Děkuji Simka
Změna kategorie, původně: PC sestavy (karel)

Je tam vada asi v EC alebo v klavesnici (a neresetujes BIOS ale len EC), reklamovat a pri 3.reklamacii stejnej vady mas narok na vratenie penazi, a kupit nieco ine.

P.S. vlez do BIOSu a load defaults a save&exit, to je reset BIOSu. Ale nepomoze ti to :)

P.S. vada na zakl.doske v EC alebo ulomeny kabel sa neda riesit vycistenim, to kto tam vybavuje reklamacie, nejaky kuchar/(casnik? :)

P.S.3. s upgrade Win to vobec nesuvisi, konieckoncov uz si robila kompletne factory recovery a problem sa neodstranil, co len dokazuje ze to je HW problem.

Takže doporučuješ opět dát na reklamaci? Jestli je to vada klávesnice, tak se na to prý záruka nevztahuje,asi zřejmě bude, při druhé reklamaci prý vyměnili základní desku, ale moc tomu nevěřím, po té zkušenosti s nimi. Původně při první reklamaci jen vyčistili, promazali, do systému vůbec nešli, při druhé už chtěli mé heslo, že se na to podívají a řekli mi, že mě oprava vyjde na skoro 3 tisíce. Výměna klávesnice a kompletní nové vyčištění.To jsem se ozvala, že to nedám, pár mailů a já jim pak řekla, ať mi to tedy zabalí a pošlou zpátky.Po týdnu mi to poslali s informací, že přeinstalovali systém, vyměnili zákl. desku, vyčistili a vyzkoušeli při plném zatížení. Zjistila jsem, že na systém zase ani nesáhli, tak nevím, jestli jim věřit tu výměnu zákl. desky. Ale pokud ano, pak zbývá jen výměna klávesnice a to je 1700 kč.
Mockrát děkuji za odpovědi, konečně mi někdo řekl přesně, čím to může být :).
Jestli se ještě mohu zeptat, prosímm tě, co je to to EC a kde na zákl. desce se nachází? Nejsem v tom zběhlá a snad mi to osvětlí, jakou to může mít souvislost s vypínáním klávesnice a jestli to má vliv i na něco jiného.
Ještě jednou děkuji :)

Ufff, nezáviděníhodná situace. Napsal jsem reakci + rady, ale vydalo to na článek, tak to sem radši dávat nebudu. V podstatě je to jen a pouze o tom, to umět argumentačně ustát při třetí reklamaci. Zde není co k technickému řešení ve smyslu nápravy chyby. Celé je to tedy právní záležitostí.
Pokud chceš, nech tu na sebe nějaký kontakt, ideáně Skype kontakt a já se ti ozvu. S HP to bude více než náročné ...
Tvá zkušenost je dalším důkazem HP kvality (ironie). Sice máš Paviána, ale proto nedoporučuju lowendové notebooky, hlavně ne HP Probooky. Tam šmejdskou materiálovou kvalitu dovedli k "dokonalosti". Řeči o ideálním poměru cena/kvalita/výkon jsou jen mýtus, za který HP marketing pobírá řádné odměny z vašich peněz. ;-)

Děkuji moc za reakci, mám po téhle zkušenosti stejný názor na HP, bohužel už se stalo a já prostě špatně koupila. Ale zase mi to i dost dalo, jsem nucena si spoustu informací najít na netu, nebo se poptat tady a jsem zase o něco chytřejší :)
Posílám mail, skype mám taky, ale moc ho nepoužívám, tak aby ses nedivil, že jsem stále offline :)
simona.duris@gmail.com, skype sisidur
Děkuji Simka

V tom servise ti trieskaju uplne picoviny. Zaruka sa vztahuje na zavady materialu apod a toto je zavada "materialu". EC je controller na zakl.doske, kabel ku klavesnici by bola zavada vyrobcu, to uzivatel nemoze nijak znicit zvonku. V samotnej klavesnici neni ziadna elektronika.

Kontaktuj predajcu s tym ze nech ta prestane oblbovat nezmyslami a nech ti da bud funkcny vyrobok alebo nazad peniaze.
CO sa tyka Windows tam sa to neda "kontrolovat" proste si odzalohuj data a urob recovery na stav od vyroby (uplne recovery, ne cistocne), potom tam nic viac neinstaluj neaktualizuj ci to bude tiez blbnut. Ak ano tak reklamacia, a ziadne nezmysly o tom ze si mas nieco platit neakceptuj, nic neplat, hroz sudom, zverejnenim mena firmy na internete, obchodnou instpekciou, atd. Lebo toto co robia je na smiech komukolvek kto ma paru o vnutornostiach notebooku. Toto neni zavada ktoru by si mohol sposobit pouzivatel, jedine ak ti dokazu ze do toho bolo nieco vyliate tak vtedy je to vina uzivatela.

P.S> pripadne mozes aj napisat na HP nejaky email ze co ma toto znamenat a preco ta takto predajca alebo znackovy servis alebo kto ojebuje.
Teba ako zakaznika nema vobec zaujimat co s tym robia ty mas pravo na plne funkcny vyrobok, a nemusis nic viac platit !!!

Velmi dobré rady, jen doplním, že v tomto případě to chce jednat zcela konkrétně a nekompromisně.
Rozporuji, že nemá smysl zabřednou do komunikace s HP. HP zastoupení + závady posuzující autorizovaný servis kam to půjde od prodejce + prodejce, ti všichni budou stát při sobě a proti nim bude zákazník. Z logiky věci a zkušeností vyplývá, že nemá smysl s HP jednat. Čas a usílí je třeba trpělivě věnovat přípravě na třetí reklamaci a odstoupení od kupní smlouvy, kterou má fyzická osoba uzavřenou s prodávajícím. Pokud si se někdo domnívá, že záležitost rychle vyřeší se slovy "tady vám to předávám a nefunguje to jak má tak s tím něco dělejte", má dobře nakročeno k neskutečným patáliím. Naštěstí to evidentně není případ tazatelky.

Při třetí stejné skutečně nárok má. Legislativa ČR to umožňuje. Musí si o to však umět patřičně říci a neudělat ústupek ani chybovat v jednání. Proto jsem výše psal, že je to z mého pohledu výhradně právní záležitost. Proto bych nečil jiné kroky, než provedení recovery do továrního nastavení, ve kterém se prokáže třetí a opakovaně stejná zavada.

A vlez do BIOSu a load defaults a save and exit. Potom urob ciste recovery, nic viac do toho neinstaluj ani neaktualizuj (uplne vypni windows update na test) a sleduj ci to robi. Ak ano reklamacia s tym ze toto neni zavada ktoru si mohol sposobit uzivatel a nech ti teda prestanu trieskat picoviny ze sa zaruka nevztahuje.

Este to skus pouzivat bez vlozenej baterky, ptz EC komunikuje aj s baterkou a moze zblbnut kvoli nej. Alebo je zlomeny kabel klavesnice, alebo moze byt aj nejak vadny touchpad (ten funguje?)

Kluci děkuji moc za rady, zkusím tedy ještě load defaults, čisté recovery a vypnu windows update test - ten prosím nastavím kde? Baterku jsem vytáhla již včera, usnadnilo mi to to opětovné vypnutí a zapnutí o jeden krok :). Touchpad mi funguje, jen ta klávesnice zlobí.
Dám vědět, jestli to pomohlo a jestli ne, požádám o výměnu nebo vrácení peněz.
Kluci moc děkuji, jsem ráda, že se najdou fajn lidi, kteří poradí :

ked vypadava len klavesnica a ne touchpad tak to je akokeby len nalomeny kablik ku klavesnici, to je taky plochy kabel a vyrobca ho typicky dost silne zalamuje ptz tam neni miesto, to ti musia podla mna vymenit gratis (musi sa vymenit cela klavesnica). Ty ako uzivatel nemas jak zavinit aby sa ten kablik nalomil, to je vina vyrobcu.

Windows update s avypne v ovl.panely-windows update, tam je nastavenie ze kedy sa ma robit update, nastavis nikdy. Nic neinstalit ani nestrkat USB sticky ani nic podobne (vsetko moze byt zavirene), a len skuit ci to tiez prestane fungovat ta klavesnica.

Tak jsem kluci zkusila reset biosu, recovery systém, update mám vypnuté a stále stejný problém.
Je tedy víc než jasné, že to je problém klávesnice jako takové. Zítra jdu natvrdo požádat o výměnu přístroje, nebo vrácení peněz.
Kluci moc děkuji, zkusila jsem co se dalo, teď už je to problém prodejny :)
Určitě tyto vaše informace a rady někdo ještě využije, myslím, že nejsem sama, komu se stalo něco podobného.
Díky,díky,díky :)

Na místě jsou obavy, že vzhledem k tomu "nebo" budeš mít problémy ty. Jak jsem již nejednou psal, komu není rady, tomu není pomoci ... Jsem zvědavý na zpětnou vazbu a časový snímek toho moření zákazníka. S tímhle přístupem to skončí s nespolehlivým bazmekem zpět u majitelky. :-D

Ja si tiez myslim ze v zakone je bud vymena zbozi nebo vraceni penez, a ze zakaznik nemoze vynucovat vraceni penez ked predajca chce menit zbozi, ale neviem zhlavy a nechce sa mi to hladat, google existuje dotazovatelka nech si najprv presne najde jake ma prava (google: treti reklamace)