Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem nestabilní rychlost připojení k internetu

Zdravím, zdá se mi, že mám nějak nestabilní připojení k internetu.. všímám si toho hlavně, když jsem si včera koupil GTA 5 a teď ho stahuji.
Stahuji ho přes Rockstar Social Club, v okně je uvedena rychlost stahování.

Rychlost je velmi proměnlivá a někdy, když se příliš sníží, tak stahování spadne a je nutno kliknout na tlačítko ,,Retry", které se tam zobrazí. Stahování pak pokračuje od místa, kde se přerušilo. Tohle vede k výraznému prodloužení času, který je ke stažení 60 GB hry potřeba, protože musím co možná nejdříve po pádu kliknout na ,,Retry" a stahování tím znovu spustit. Tohle samozřejmě není možné, když jsem ve škole, nebo je noc.

Rychlost se pohybuje od cca. 150 Kb/s až k 1.15 Mb/s, u těch nízkých rychlostí se většinou přeruší spojení s Rockstar serverem, ze kterého se hra stahuje. Při tomhle přerušení stahování někdy spadne a někdy se znovu rozběhne. Spadne i někdy bez přerušení spojení, ale vždy jen, když rychlost stahování klesne cca. na 200 Kb/s.
Rychlost větší, než 1.00 Mb/s vydrží cca. 10 min., pak se začne pomalu snižovat, vetšinou až na 300 Kb/s., cca. 10 min se dokáže držet okolo 700 Kb/s. Déle, než 10 min. žádná rychlost nevydrží a většinou se (po 10 min.) změní o více, než 100 Kb/s.

Zkoušel jsem Speed test, včera mi vyšel download 4.75 Mb/s, dnes před 2 hodinami 5.75 Mb/s a teď 6.34 Mb/s. Upload mi teď vyšel 0.52 Mb/s a předchozí výsledky uploadu si nepamatuji.

Operační systém mám Win 10., 64 bit. Připojen jsem kabelem do routeru, který je připojen k přijímači na střeše.
Dodám, že po pádu stahování GTA 5 se zobrazují chybové kódy 217 a 203, což by mělo být možné vyřešit spuštění stahování na nově vytvořeném administrátorském účtu.
Tam to ale úplně stejně hází tyhle chyby, proto, když ta rada nezabrala a protože rychlost je tak proměnlivá píšu sem.
Žádám vás tedy o pomoc a jakékoli informace dodatečně doplním. Děkuji.

loading...

lol, mas dedinsku wifi a este sa cudujes? ked tam robis exotiny ala stahovanie 60GB dat?
kludne ta moze utinat provider, lebo mu zahlcujes linku, tieto dedinske wifiny niesu na taketo blbosti stavane.
necuduj sa. v tychto pripadoch je uplne bezne ze zdielas jednu linku s 50 inymi ludmi. a ti su nastvani, lebo im ju hltis a nejde im otvorit ani e-mail. tak zavolaju providerovi a ten ti zhodi download, aby linku uvolnil. je to bezna prax, ked ju zahlcujes neumernym mnostvom dat.
vzhladom k tomu aky mas internet ani nemas co rozmyslat o stahovani desiatok GB....

Jak si mám tedy stáhnout GTA 5? Jak je možné, že 70 GB velký soubor se přes torrent stáhl normálně?
Dá se nějak zjistit, zda s někým sdílím tu linku? Co vlastně znamená to sdílení jedné linky? Co je to za linku?
4 GB velký soubor se přes Google Chrome stáhl také normálně.

Co mám mít za wifi, když bydlím na vesnici?
Znáš Youtubera Peťana? Bydlí také na vesnici a GTA 5 si stáhl.

WR543G umí režim client, mohl by fungovat na střeše pro příjem internetu přes wifi - samozřejmě s funkčním napájecím adaptérem.

doma se tím krámem neobtěžuj, po výměně zdroje si to nech na pokrytí garáže nebo zahrady.
domů potřebuješ nějaký enkový krám, aspoň wr841n.

Zajímalo by mě, jak by jsi takovýhle router umístil na střechu..

Bohužel, internet platí rodiče, já zatím nemám stabilní příjem, protože studuji na SŠ, tak se musím spokojit s tím, co je. Rodiče by s koupí nového routeru nesouhlasili, protože tenhle ještě ,,zatím funguje"

torrent je uplne iny system ako direct download, pripadne download distribucia od nejakeho vyrobcu hry. Moze pouzivat podobny system, ale tiez nemusi.
ci s niekym zdielas linku jednak nezistis a podruhe s tym aj tak nic neurobis, pretoze tvoj provider to ma proste tak spravene. spytaj sa ho ci neposkytuje nezdielanu linku, ktoru by ti mohol spravit, ovsem cakaj ze kludne mozes platit 5x viac ako doteraz. A tiez cakaj ze povider jednoducho nic take nemusi mat.

Co je zdielanie linky? vygoogli si co znamena FUP pri wifi sietach (tentoraz sa nejedna o obmedzenie dat ako napr. pri mobilnom nete)

Pripojenie si mas poriesit ty, ja ti to nepoviem. ty vies kde byvas, ty vies ake mas moznosti. To je snad logicke.
Je vseobecne zname, ze ked si na dedine, tak bud spokojny s tym co tam je. kvoli tebe optiku nikto za tazke miliony tahat nebude. je to dan za to, ze byvas na dedine. mas pekne prostredie, malo smogu a ticho ale internet na prd.

Nejaky youtuber ma netrapi, nevies nic o jeho pripojeni a moznostiach.

Ze sa 4GB zdakade stiahlo moze naznacovat problemy s linkou k serveru skade tahas gta, no nemusi. Vravim, mozes kludne vyzierat providerovi linku, tak ta uskrti a potom ti to netaha. Ak si tych 4GB tahal doobeda, ked su ludia v praci, alebo neskoro v noci, tak sa necuduj, je to totiz normalne. Pouzi hlavu a sam prides na podobne veci, preco tych 4GB mohlo ist bez problemov.

Tiez nezaskodi vyskusat pripojenie pred routerom ako pisal kolega.

Ako vidis, problematika wifi nieje nic jednoduche, obzvlast ked si to cele nespravujes sam a tudiz nevies co vsetko robi tvoj provider.

Děkuji za vysvětlení. Tady u nás mohu mít i 20 Mb/s, jako známý, bohužel zatím studuji na Sš, tak nemám stabilní příjem a platit měsíčně 500 kč za internet by bylo pro mě prakticky nemožné, protože bych neměl čas na to vydělávat.
Proto jsem závislý na internetu s max. rychlostí 8 Mb/s, který platí rodiče a je to samozřejmě asi to nejlevnější, protože jim to samozřejmě stačí, tak ptát se jich na něco takového je více, než zbytečné.

Kdybych měl 20 Mb/s, což má známý z vesnice, tak bych měl i myslím celkem slušný internet.

Ty 4 GB byla pouze reakce na radu, že mám vyzkoušet stáhnout nějaký větší soubor přes prohlížeč. Já se tomu osobně také nedivím, že by se to stáhlo.

Bezdrátová technologie připojení k internetu je vždy pomocí wifi? Když píšeš o wifi? Na stránkách poskytovatele není napsáno, že používá wifi, je jen tam bezdrátová technologie.

Na stránkách poskytovatele není napsáno, že používá wifi, je jen tam bezdrátová technologie.

Tim se bere jako Wifi ;-) Uz ti to psal shiro ... mimo spicku jedes na plny vykon +- ...ve spicce je vas pripojeno vic na sdilenou linku tim padem je to nestabilni a pokud kdokoliv zvas zacne tahat velke soubory,zahlti linku :-D

Bezdratova komunikacia nieje vzdy wifi. Tvoj mobil je bezdratovy a nieje to wifi. Bezdratova klavesnica a mys nemusi byt wifi, ale moze byt napriklad BlueTooth.
Radioamaterska vysielacka je tiez bezdratove komunikacne zariadenie a nieje to wifi.
Televizia/rozhlas detto.

U nás na vesnici optické kabely zavedené nejsou. Takže vlastnit tuhle technologii připojení tady není možné.
Jestli to chápu správně, tak musí být podobně jako např. kanalizace zakopaný optický kabel, na který se pak připojují jednotlivé domy. Takhle mi to známý vysvětlil.

Jinak, kdybych měl finance platit měsíčně 500 kč, tak bych přešel k 20 Mb/s o2.

no pokud máš připojení za 200, tak se nediv.
musel bys otestovat stabilitu připojení bez routeru, jak se mění během dne. pak bys věděl, jestli je chyba už v přijímaném signálu od providera, nebo až ve tvém nenastaveném routeru.

správné nastavení zabezpečení routeru je napevno, žádné automatické volby:
security: wpa2, šifrování: aes
(u starých krámů může jít lépe: wpa + tkip)

edit:

Router mám TP-LINK 54M Wireless AP Client Router TL-WR543G.

nejspíš chcíplý napájecí adaptér.
nechat jen na pokrytí sklepa nebo zahrady.

Otestuji stabilitu, až budu sám doma, protože tím testováním a odpojením routeru bych znemožnil používání internetu všem ostatním v domě. To by mi jen tak neprošlo.

To nastavení ,,napevno" nechápu, co tím přesně myslíš? S administrací nic dělat nemohu, protože neznám heslo. Možná by se dalo zjistit to standartní, a až budu mít čas ho vyzkoušet, tam možná zkusím něco nastavit, když budu přesně vědět, co..

Chcíplý adaptér označuješ za příčinu nestabilní rychlosti stahování?

Stačilo by mi myslím automatické navazování stahování, tohle je funkce, kterou prý podporuje Steam. Chápu to tak, že by stahování nikdy nespadlo a že bych nemusel dávat retry. Kdybych to věděl dříve, tak bych si koupil Steam key.

Nedalo by se to auto. navazování nějak nastavit nebo naprogramovat do toho Rockstaru? Stačilo by jen nějak jednoduše, kurzor myši bych nechal nad Pause, až by to spadlo, Pause by se proměnilo na Retry, pak by naprosto jednoduše proběhla nějaká simulace klepnutí myší a hotovo. Kdyby to běželo přes noc, tak by se to stáhlo rychleji. Je tu nějaký programátor... šlo by to?
Sám bych to určitě naprogramovat nedokázal, zatím dělám jen s Game Makerem.

S administrací nic dělat nemohu, protože neznám heslo.

tomu zase nerozumím já. ty máš doma router, od kterého neznáš přístupové heslo a nemůžeš si ani změnit název své wifi sítě nebo wpa-key v zabezpečení nebo číslo jeho kanálu? to myslíš vážně?

"napevno" znamená, že v zabezpečení routeru nejsou žádné volitelné možnosti, se kterými se hlavně androidy nedokážou rozumně vypořádat a dokola zkouší všechny možné kombinace - tím vytíží router ke skoro nulové průchodnosti.

Chcíplý adaptér označuješ za příčinu nestabilní rychlosti stahování?

chcípající napájecí adaptér označuju za pravděpodobnou příčinu nefunkčnosti routeru, který měl ten adaptér napájet.

...funkce, kterou prý podporuje Steam. Chápu to tak, že by stahování nikdy nespadlo a že bych nemusel dávat retry. Kdybych to věděl dříve, tak bych si koupil Steam key.

sorry, jsem 20-30 let za dětskými hrami a nějakým steamem.

co se týká odklikávání her na pc, vůbec nevím o čem mluvíš. jestli ti jde o ovládání akcí v grafickém prostředí, nastuduj si autoit.

Ano, myslím to vážně, rodiče s tím nic dělat nepotřebují a mě to zatím stačilo - na net se dostat dá. Každý poskytovatel to nesděluje a u toho nejlevnějšího na trhu se není myslím čemu divit. Pak tam možná nechal default ID a heslo. Takže bych si někdy našel čas, kdybych přesně věděl, co tam pro lepší funkčnost nastavit.

Tím myslíš, že androidy (U nás běžně na wifině visí 4, teď jen 2, protože 2 z nich vlastním a tak jsem mohl wifi vypnout) přetěžují router a proto je rychlost tak proměnlivá? Něco ho asi brzdí, když mám 8 Mb/s rychlý tarif a speed test vyšel 6 Mb/s download, když nikdo neprohlížel net.

Takže myslíš, že adaptér třeba na sekundu ,,chcípne" a to je příčinou přerušení připojení u Rockstar SC vedoucímu pádu stahování? Router ale jinak funguje, kdyby nefungoval, tak bych nestáhl ani 1 Kb dat. Že by porucha adaptéru vedla k proměnlivosti stahovací rychlosti se mi nezdá, je to vůbec možné?

Tím myslíš, že ti už je cca. 40 let a nevíš co je Steam? Nedivím se ti, já jsem dosud hry nekupoval, tak jsem nějaký Steam nepotřeboval. Potřebuji si tu informaci jen ověřit.
Jaké odklikávání ve hrách, tady to je jen stahování, jak nevíš, o čem mluvím? Prostě to spadne a je nutno kliknout na Retry, to je vše.
Díky za radu ohledně AutoIt.

Tím myslíš, že androidy ... přetěžují router

takto bych tomu neříkal, ale výsledek bývá stejný.
androidy nesmyslnou komunikací s routerem a zkoušením všech možných protokolů zahlcují router.
nejde o to co si myslím já nebo ty, ale jestli jsi konečně změnil nastavení routeru.

Nevím přesně, co bych tam měl měnit. V sítích jsem laik, takže by výsledek mohl být, že by něco přestalo fungovat. Musím přesně vědět, co tam mám přenastavit, aby androidy router nezahlcovaly. To se mi zdá jako nějaká pokročilejší věc, než kdybych např. měl změnit jméno wifi. Jako laik bych tam mohl něco provést a byl by problém.

už jsem to psal:

správné nastavení zabezpečení routeru je napevno, žádné automatické volby:
security: wpa2, šifrování: aes
(u starých krámů může jít lépe: wpa + tkip)

a ještě ať neztrácíš zbytečně čas:

Router mám TP-LINK 54M Wireless AP Client Router TL-WR543G.

běž si koupit něco normálního - wr841n apod.
1) zbytečně se mnou debatuješ, jestli odcházející napájecí adaptér může mít vliv na napájené zařízení. 5-leté adaptéry už jsou podezřelé.
2) požaduješ nějakou průchodnost, nedejbože doma někdo využívá torrenty, mělo by to zvládat několik wifikrámů s šifrováním - a to chceš po tomto zastaralém chcípákovi?

Pri pripojeni Internetu k ISP cez wifi je uplne normalne, ze rychlost aj ping kolise. Zvlast vtedy ak Internetuje sucasne viac uzivatelov a tiez su pripojeny k tomu istemu ISP na ten isty AP. Okrem toho to moze spomalovat aj server na druhej strane z ktoreho to tahas.

Tím na ten jeden AP myslíš můj router, ke kterému jsou připojen tablety, mobily a PC v domě? Rychlost klesala i když ostatní PC byly vypnuté a na tabletech a mobilech nikdo na netu nic nedělal. Co může zpomalovat server na druhé straně? To, že stahují i ostatní uživatelé?
Dobře, řekněme, že kolísání rychlosti je normální, proč to ale padá?

Protoze tim ze pretizis linku, prestanou od tebe odchazet data (zpetna komunikace ze serverem) aby server vedel kolik mas stazeno (laicky receno),tim to vyhodnoti jako prerusene spojeni a musis dat reconect (torrent,steam + dalsi maji automaticke navazani spojeni)Rockstar... to nema.

Ps: pokud chces dale resit nejake dotazy,v profilu mam skype at to tady neni jak debatni krouzek ;-)