Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nová case

Chci vyřešit hlučnost mého pc.

1) Chtěl bych se zeptat jestli kromě ventilátorů na graf. kartě, zdroje, procesoru, skříně může ještě něco vydávat hluk protože jsem zkoušel zastavit všechny ventilátory kromě zdroje a pc byl stále hlučný, takže hl. problém je asi zdroj.

2) Chtěl bych se zeptat jestli je vzhledem k mé pc sestavě nutná nová case: pro únik horkého vzduchu, popřípadě k odhlučnění atd. (max limit 1700kč jestli se to teda vyplatí?)

3) Popřípadě nějaké další nápady jak odhlučnit pc ..

Moje pc sestava: procesor: amd-a10-6700-d430295.htm
chladič na procesor: https://www.alza.cz/silentiumpc-fera-2-he1224-d242 1040.htm#popis
grafická karta: http://www.sapphiretech.com/productdetial.asp?pid= F91F672E-3966-44C5-8A20-387F8AFA2F8B&lang=eng
zdroj: https://www.czc.cz/seasonic-s12ii-520-520w/74749/p rodukt
ventilátor v zadní části skříně: https://www.alza.cz/noctua-nf-a9-flx-d2305325.htm? o=2
ram: 8gb
základní deska: nevím, podle fotek to snad někdo bude vědět.
Hard Disk: 1T

Další komponenty nevím, přikládam foto listu který jsem dostal když jsem pc kupoval, je vyměněný jenom zdroj, grafická karta, chlazení pro procesor a zadní ventilátor.

Ještě přikládam několik fotek, vyfotil jsem co se dalo aby se dala určit i zákl. deska která je důležita pro tu novou case, pokud je nutná.

Díky za rady.
ODKAZY NA FOTKY!!! : Lk4y
Lk4w
Lk4J
Lk44
Lk4H
Lk4d
Lk43
Lk4Q
Lk4j
Lk4S
Lk4n
Lk4l
Lk4g
Lk4G
Lk4V
Lk4h

Tak určitě bude lepší prostorná ATX, než ta konzerva od piva co máš, kde je všechno namačkané na sobě jak sardinky, včetně zdroje typu vrtulník v pozici nahoře.
//Zkus položit zdroj vedle bedny jestli bude hlučný i tak

Z3 jsem tu měl kdysi a jako levná case OK celkem mno tichý točáky nijak nebyli,ale pořád standart.Volil bych raděj Gladius M35 určitě vypadá líp i zpracování bude lepší a určitě bych nevolil case podle počtu ventilátorů který se daj navíc dokoupit (otázka ca 150kč),jinak ty dva stačej...

PS:pokud tichý kup si Noctua jenže ty cenou převýšej celou tu case,navíc pak hluk stejně může dělat zdroj nebo GPU.:-)

když mají stejný počet otáček. Není to složité na pochopení.

Tak ono jde i o vice faktoru, velikost a uhel lopatek, ale urcite tichost nedela to, ze je to Noctua.

To ma, ono tak celkove od Noctua je vse takové s uspokojivou kvalitou, od osazeni lozisek az po CPU Coolery v porovnani s konkurenci ve stejné cenové kategorii. ..

Má nějakou Lenovo kancl plečku (věž - zadní pozice pro odsávací ventilátor o maximální velikosti 92×92mm), kterou vytuzingoval. A stejně za všechno může zdroj a basta! On nedovede pochopit, že nejen do zdroje neměl co lézt, ale že ventilátor zdroje je zásadně zapojen ve zdroji, který má vlastní regulátor otáček dle teploty a nestrká se to do desky. Ani bych se nedivil, kdyby ten ventilátor otočil a ten fouká opačně než má.
Pochopitelně každá skříň je tichá do té doby, než se do ní strčí cokoliv, co se otáčí, či vykonává jiný mechanický pohyb.

Osobne bych ji nezakoupil, v drivejsi dobe jsme psali recenze na Case PC, ale osobne se zajimam spise i Mini/ITX Setavy, kde zkusenost mam podstatne vetsi.
Ono u vyberu tech Case je hodne faktoru a detailu, tak jako gumicky na bocnicich , uchyceni a ohlucneni HDD, celkové zpracovani strategie chlazeni, prachofé filtry, popripade poloha zdroje etc etc..

• Na desku a zdroj ATX ? Naky cenovy 'Limit' ?
* Osobne uz mam vybraného ATX favorita na WColling pro jarni nakup CPU, i s PCIexpress MUSTKEM ke zmene polohy Graficke karty [PCI-e X16 Riser Cable], (kde je zapojena mimo zakladni desku), cenove velmi dostupna : Thermaltake View 27 :-p

• Od 69Euro bez PCIe Mustku. /*Uz takové ty prumernejsi, pouzitelnejsi CASE na Water zacinaji nekde u 130Euro a vis.
* Ty bys mu doporucil jakou za 1.500Kc a nakup z jakého WEB obchodu ?

Naka zkusenost s ? :
Zalman Z9 NEO : https://www.alza.cz/zalman-z9-neo-d4078450.htm?cat id=18850751 ?
Zalman Z1 NEO : https://www.alza.cz/zalman-z1-neo-d3755502.htm?cat id=18850751
*/ I kdyz radeji preferuji poradny 1X Coller ve predu, pro jeho efektivitu a hlucnost, ale obe verze NEO vypadaji dobre propracovana v otazce strategie chlazeni.

Takze by slo prakticky o stejnou rodinu, zda-li dobre rozumim a vzpominam Z3 patrili mezi ty lepsi jak horsi ve své cenové kategorii.
No podle popisu by Z9/Z1 popripade tazateli vyhovovat mohli.

• Tu Z1 jsem v zivote navlastni oci nevidel, ale podle recenzi, ma byt kvalitne spracovana, vykona pritom ticha, samozrejme klasika s USB 3.0 Panelem etc, jeji koupe bych se nebal, i vzhledem je docela slusna.

TiP ~VIDEO Ceska recenze, sestaveni : watch
* Nakej Ceskej kluk, TheMaxmaxtv, chvali si ji, kdyz se na to VIDEO podivas celé, urcite se dostanes ke spouste zajimavych informaci ;-)

Já bych volil tu co postnul POW Gladiusku za mě nejlepší volba v tom rozpočtu,podle fotek bych typnul že teď máš nějakou malou se starým vnitřím uspořádáním tudíž nějakou nejlevnější co jsou.Zkus si pročíst po netu nějaký recenze,Z9 vypadá taky slušně mno ta Z1 mě moc nesedne,ale jenom můj názor....

ale jenom můj názor....

'Kazdopadne !', opravdu moje moje PC (nemyslim zkusebni, nebo naké testovaci kousky ) mam kuprikladu v tomto Corsair 380T, pritelkine se mi smala co to mam za vysavac :-p
* Na zakazku jsem delal jeste mensi (na therloltake, kde je i ATX zdroj s grafickou kartou), pockej udelam fotku ..

* Thermoltake Cube V1 mini-ITX
• Ale bez modularniho zdroje (450W) by to bylo podstatne slozitejsi, do PC osadil 250Gb SSD + 2T HDD 2.5 (Notebook).
• Jinak i3 6100, GTXko, 2x8Gb RAM (jelikoz ITX ma jen 2x DIMM) kde v zatezi je pres jeho velikost velmi kvalitne chlazeny.
[img=/file/view/27466-pcporadna-png]http://pc.poradna.net/file/view/27466-pcporadna-pn g[/img]

Ulalà, skoda, to je presne typ co se mi opravdu nelibi (zas ale dobry, neni nejhorsi né) zejména to celo/predek, navic z celniho zavirani jsem se ponaucil :-) skoda .. (znam jeste horsi, ten ma toky cerveny plast v cele, vypada jak bradavica nebo rakovinovy vredd, skra, jak se ta rada/series jmenovala..
* Ale netvrdim ze neni kvalitni, urcite by se hodil i na CF/SLI, ale vzhledove, ulalà, to je mi lito, svatej Frantisku, né né, skoda ..

To uz vypada lip ..
No, kdybys nekdy skladal neco na ITX rekni, muzu ti darovat CASE|ITX : Bitfenix-Prodigy /* V zelené barve, bez pruhledné bocnice.

Jako u blbých na dvorku!

Ano, je hlučný i tak.

To napověděly vaše slechy, nebo si jste si to vsugeroval, protože jste se prostě rozhodl, že za to může zdroj!?
Vaše "představa", že jeden problém je nutno rozkouskovat do více vláken opravdu lidi notně otravuje, protože je nutno opět začít znovu!
Skříň jste "hledal" už na začátku tohoto roku. Dírky také máme za sebou i s čudlíkem.
Fascinující je představa momentálně pozapomenutých, že zakoupí značkovou kancelářskou sestavu s představou vytuzingování do "zapařovacího děla"! O nesoudnosti, neznalosti, manuální nezručnosti, nulové discipliny dnešních mláďat jako na zavolanou píše Rybka.

Je to marné. Což ten hluk nahrát? V tom zdroji je původní ventilátor od výrobce, nebo je tam něco jiného a třeba i špatně otočeného?! Uvědomujete si (to jsem ale eurooptimista), že zdroj je elektrický stroj a vy nemáte zcela zřetelně kvalifikaci do toho stroje lést?