Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Problém s RAM

Dobrý den,
chci vyřešit tento problém :
do pc jsem dal ram : starou 128 mb a novější 512 mb. Po zkontrolování a zapnutí PC počítač začal pípat a nic nenajelo (vím že je to kvůli ram).Poté jsem tam dal nazpět ty co tam byli předtím a když jsem to dal do sítě, tak nesnesitelně hlasitě pískalo v reproduktorech :x:.Po zapnutí PC již vše jede normálně.Pomůže když tam dám jen tu 512mb ram?

Jestli spravne chapu tvou lingvistickou eskamotaz, snazis se sparovat dva pametove moduly o ruzne chipove konfiguraci (a nejspis i rychlosti). Pokud nenapises presny typ desky a presne typy inkriminovanych pameti (typ, model, vyrobce), vime hovno. Tu pulgigovku jsi solo zkousel? Jela?

zkus tam tu 512tku jestli v pc vůbec pojede /a nepojede třeba jako 256mb/. Stáhni a vypal si memtest.
Vyzkoušej tu 512mb samostatně a pak k ní přidej tu 128 a znovu otestuj. Pochopitelně jestli to píská je to blbě zastrčený nebo to v počítači nepojede.

Pokud je počítač hodněš starej /procesor pod 1000mhz/ potřebuje 256mb nebo 512mb jako oboustranný modul - na ramce 16čipů - 8po každé straně ramky. Jiné provedení často nejede.