Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Politý notebook

Dobrý den,chtel jsem se zeptat,co udelam nejlip,kdyz si nechtene poliju displej a klávesnici u notebooku?
Popripade jak velka je sance,ze se s notebookem nic nestane?

Diky.
lock (karel)

loading...

Záleží na konstrukci notebooku. Některé mají klávesnici ve tvaru vaničky a dole podlepenou fólií. U takového notebooku máš hodně velkou šanci, že se nic nestane.

Jinak postup:
1. okamžitě vypnout
2. vymontovat kávesnici, pokud se ti to podařílo polít něčím, co je lepkavé (pivo, limonáda, ...), tak klávesnici opláchnout pod tekoucí vodou. Pak umístit na topení nebo nějkam do tepla a počkat pár hodin (třeba do dalšího rána)
3. displej umístit tak, aby nic nezatékalo za okraje a něčím odsát - papírové ubrousky, ale těmi ubrousky jej nečistit!

Na tom, zda se s notebookem něco stane nebo ne, záleží na konstrukci a na množství toho, co jsi tam nalil.

Dobrý den vylil jsem omylem mineralku do NTB asi pulku skleničky a sám se vypl... tak em ho obratil za 2minuty vyndal baterku a ted ho sušim uz cca 9hodin mám jit s nim do servisu nebo pockat ? Znacka je Asus X550CC. Děkuji :)

Ahoj,

tak se mi to taky stalo, NTB politý čajem (neslazeným) :(. Bohužel jsem nevěděla, že se má hned vypnout, tak jsem ho nechala ještě chvíli zapnutý - byl zasekaný a nefungovala některá písmenka z klávesnice. Teď jsem ho vypla a suším. Myslíte, že je nějaká šance, že půjde? Moc to nepotěší, mám ho chvíli :(. Má vůbec cenu ho dávat do servisu, když zaplatím několik set a pak se dozvím, že stejně musím koupit nový? Děkuji za jakékoliv rady, pěkný den, A.

Jojo to znám ... já jsem polil klávesnici u PC energy dringem ... udělal jsem vše ... vypnul pc, odpojil klavesku, dal pod tekoucí vodu, ale nakonec jsem to dal pod rozpálené topení a chvilku jsem chtěl čekat, jenže byly už 3 hodiny ráno tak jsem usnul... do rána to mělo pro klávesnici katastrofální účinky ... ohly se a slezly písmenka =D

otázka je, kolik a čeho do notebooku nateklo.

Pokud jsi měl štěstí, a většina jen "protekla" bez kontaktu s PCB a součástkami, tak se snad nic moc nestalo. pokud byly zasaženy součástky, počítej s tím, že ten počítač umře. Doba smrti je vzdálena podle toho, čím to bylo polito. Nejsmrtelnější je sladké kafe (nejméně smrtelná zase čistá minerálka), to je schopno rozežrat pájku během několika dní.

Mám několikeré zkušenosti s politými notebooky. I když se mi je podařilo všechny dočasně opravit, tak nyní, až na jedinou výjimku, už nežijí (projev měly takový, že od náhodných záseků, přes jasné záseky do několika minut je nyní ani nejde zapnout). Modli se, aby většinu zachytila klávesnice, protože jakmile se to dostane mezi (a pod) sočástky, tak jediná naděje na záchranu je kompletní rozborka počítače a pořádné vykoupání (včetně řádné mechanické očisty) všech desek v lázni s isopropylalkoholem.

Doporučuji ti ASAP kontaktovat servis!

počítej tak litr iso--kohólu (vanička cca v rozměrech notebooku krát výška cca 1,5cm). Pokud se nepletu, tak cca 3500,-. Ale jinak bych se raději obrátil na servis, protože ta lázeň znamená kompletní rozebrání, a tipuju, že máš ještě záruku, o kterou bys tím rozebráním přišel.

Otázka je taky, kolik toho piva tam doopravdy nateklo. Už ses koukal pod klávesnici? To bych totiž udělal jako první, abych zjistil stav poškození a případné další kroky.

no zrovna vodou bych to neproplachoval, a to ani destilkou. Problém je v tom, že voda schne (vypařuje se -- když jsi ten "šemík" :-D) strašně pomalu a mezitím (a potom) stačí zoxidovat pájka. Navíc dostat vodu zpod BGA čipů je docela "maso" - to by to v tom iso... muselo vězet docela dlouho, podle mě to snad ani nejde.

Mě učili staří praktici ponořit "tak jak je" do iso... a vydrhnout štětečkem nebo zubním kartáčkem.

Ba právě že proto pak izopropanolem. Ten vodu velmi dobře opláchne a schne podstatně lépe. Líh ale upřednostňuju, má nižší viskozitu (dostane se i do pidiškvír) a líp schne.
Pokud politý díl opláchneš hned izopropanolem, v něm se všechny "pivotvorné" složky (nerozpustné v organických rozpouštědlech) vysráží a vlastně ne desce zůstávají. No a "pivotvorná složka" + vzdušná vlhkost = krásné prostředí pro korozi.

Vodu vyfoukne tlakovým vzduchem. Může použít i vodu se samponátem a pak vzduch a pak isopropyl + vysušení v teple.
Je to standartní postup při výrobě elektroniky. A to ani neproplachují isopropylem, jen ta saponátová voda (nevím však přesně, co je to za saponát).
Je však důležité, aby to vysušil rychle, aby to nemělo čas zoxidovat.

Prosim poradte mi polil jsem si notebook nejakou stavou hned jsem vypnul notebook a susil ho.... pak jsem si precetl rady a dal ho na topeni necham bo tam do zitrka myslite ze ma nejakou sanci prezit ps. Jernou uz to prezil ale to bylo kdyz mi bylo cca 10 let. Pls poradte dekuji.

No nevím, ale spousta lidem a i mně se stává že se někdy při psaní překlepnu, či nějaké to písmenko vynechám. A tak se ptám jestli, zde při zadání otázky do poradny nedošlo k chybě a mněnilo by to tedy situaci.

A to: Nechybí ve slově "politý", náhodou písmenko "b"?

Dobrý den
Vcera jsem si nechtene polil notebook (acer aspire 7530) asi 150 ml slabé sirupové štavy smichanou s vodou. Den nefungoval. Dneska rano jsem ho zapnul, nejdrive probehlo neco jakoby testovani klavesnice, pak se sam restartoval a při načteni uvodni stranky se vypnul. Ted kdyz ho zapnu tak se opet pri nacteni uvodni stranky vypne. Chtel bych se zeptat kolik by taková oprava stála, nebo jestli ho prodat na aukru (nekomu kdo by si s tím pohrál a opravil si ho) a koupit si nový?
Děkuji mnohokrát za odpověd!

Pokud se ti neco takoveho stane, okamzite noteook vypnout, otocit jej vzhuru nohama, vymontovat klavesnici, proplachnout ji vodou a nechat vse vyschnout.

Pokud je zasazena jen klavesnice, neni to jeste nejhorsi. V pripade, ze doslo na zakladni desku, bude oprava hodne draha...

Šance jsou velké, nemám sice Asus ale Acer exstensa 5620 před dvěma dny se mi do klávesnice vylilo kafe. Ale né troška. Notebookem to proteklo skrz a sám se vypnul. Stačil mu den na topení a jede bez problému. :)

Zdravim... Zhruba před 48h zpět mi nateklo tak 100ml do ASUS G72GX.... klávesnice je tužší a mam strach jestli se nedostalo něco pod. Absolutně nevím co s tim. Je to moje první zkušenost. Mohl by kdyžtak někdo poradit ? :///. Případně jak opravit tu tuhou klávesku. Díky

Vzhledem k tomu že to bylo celkem i malé množství... notebook jsem zapl jednou a jel bez problému. Poté jsem si v rychlosti přečetl pár novodů a hned jsem je aplikoval. Jak říkám bylo to tak 100ml a šlo to od Gčka až po ESC s tím že totálně ztuhl mezerník... A jelikož G-siries od Asusu neni zrovna levná tak mam velké obavy aby to nezkorodovalo vevnitř a do týdne neumřel uplně

Jinak notebook byl pod napětím cca 10 minut po com to jsem ho polil. A pak asi další 15 minut než jsem si přečetl ty návody... Nejeví žádne problémy, funguje tak jak má jen má tužší ty klávesnice,ale přesto se bojím jestli nedopadlo něco na komponenty protože jak jsem četl tak zkorodují a odhadovaná životnost je 10 dní a pak konec.Po polití jsem ho obrátil a pak vysušil kapesníkama. "Pusou" (nedoporučuji, nechutné) jsem se snažil v rychlosti vysát co bylo pod kláveskou. Pak jsem notebook otočil asi tak na hodinku a poté zapl. Druhý den se mi podělal teda ten mezerník ale nejsem si jistej jestli to mam ještě teď zapínat nebo aspoň tak 2 dny počkat. Taky jsem uvažoval o servisu

dobry den ,stala se nam takova nehoda.byla to celkem smula,pritelkyne mela muj notebook v batohu a zaroven v batohu byl i tekuty praci prasek,nejakou zahadou se stalo ze se povolilo viko a neco malo nateklo do notase,problem je v tom ze ja o tom vlastne nevedel.tak jsme ho normal zapnul a pracoval,jenze ouha notas zhasl a uz nastartovat nesel.tak jsem koumal co je a vsiml si toho tekute prasku.natekl to pocitace vydechem chlazeni kolem baterky atd...takz ted otazka co s tim?nastartovat nejde.ten uz je asik po smrti co?ma cenu ho dvat do servisu?ma neco pres 2 roky.

dobrý den, včera jsem si na kláv. ntb vylil asi 100ml fanty. Ntb jede v pořádku, ale klávesnice je "zespodu" zalepená - hlavně mezerník - jde ztuha a pomalu se vrací do horní polohy. Chci se zeptat jak by se mi to podařilo vyčistit nebo co stím provést... mam ho asi 4 měsíce a stál mě okolo 30tisíc takže se celkem bojim...

vypnout, vytáhnout baterku odnést do servisu na zjištění co tím je, pokud klávesnice půjde vyčistit tak vyčistit nebo vyměnit /cca 1000-1500/
To že to po polití jede je naprosto normální, chvilku trvá než se rozežerou a zoxidují cesty na plošňáku. Zásadní chyba je vůbec to zapínat a zkoumat jestli to jede a je "v pořádku".

aj ta blbá elektornická cigareta vyprabná v pračce jeden den šla.

včera jsem vylezla z vany a voda z vlasu mi kapala na notebook ..a najednou mi prestala fungovat klavesnice a notebook začal piskat, už nejde klavesnice a ani nejde notebook v tom případe zapnout, Pujde jeste a co s tím ? dekuju

a voda z vlasu mi kapala na notebook

Tak to som este nepocul. Hlavne je okamzite stroj vypnut/odpojit baterku (to sa asi nestalo) a dokladne vysusit, potom skusit zapnut. Najrozumnejsie by bolo odniest ho v pondelok niekam do servisu (sama ho asi rozoberat nebudes).

Zdravim,
podarilo se mi polejt ntb trochou mydlove vody:D klasika baterka ven, vzhuru nohama, suseni atd....nejdriv se jen rozbehl ale nic nezobrazil ani po pripojeni externiho monitoru. Pak jsem vy´tahnul jedny ramky a uz to slo. Vratil jsem je zpet a pohoda. Po zapnuti normalne najede ale: klavesnice si pridava/ubira pismenka pri psani, nejde touchpad, ze 3 usb "nejde" zadny. Chvili usb slo ale ted zase nejde. Zajimavy, ze pripojena mys si rozsviti laser pri kliknuti a po dobu drzeni tlacitka. Je ta mydlova voda nejak nebezpecna? Co byste doporucili udelat(ted polorozebrany schne)?diky

Dobrý den polila jsem si klávesnici od notebooku čajem hned jsem to utřela a asi dvě hodiny se nic nedělo pak se seknul a vypnul se.Rodiče neví že jsem ho polila myslí si že se prostě pokazil.Chci se zeptat jestli se to dá opravit zapnout jde ale nenačte se a taky mě zajímá jestli se na to při opravě přijde že ho někdo polil je mi jasné že asi ano ale chci se přesvědčit díky za odpověď

Zalezi jakej bude mit servisak den. Nekteri desku nezkoumaji a pokud nebudou viditelne stopy politi, muzou to opravit zarucne.
Co zarucene odrazuje od zarucni opravy je polita klavesnice, resp. ze nektera tlacitka klavesnice se nevraceji zpet ci se vraceji opozdene - nekdi v takovem pripade nauctuje klavesnici(600-1300kc). Jiny servisak muze nauctovat desku (4000-9000kc) i klavesnici.

Zdravím. V sobotu večer se mi podařilo vylít do ntb cca 50 ml červeného :-/ Většina teda zůstala na stolku a posteli,ale do klávesnice zateklo. A vím že i pod,pár kapek tam bylo. Vytáhla jsem ho ze sítě a otočila klávesnicí dolů,vypnul se,vyndala jsem baterii. Zadní panel jsem sundala,ale deska mi nejde ani klávesnice.. Od te doby ho nechávám vyschnout.. začínám přemýšlet o vyčištění v nějakém servisu. Kolik to asi tak může stát? Jak dlouho to cca trvá?

Jasný, jáuž jsem hledala v okolí, ale ceny na netu nemají, tak mě zaqjímalo jestli se to tak nějak obecně pohybuje ve stovkách nebo snad dokonce tisících? (Asi zálěží jak dlouho s tím budou pracovat, že?)
No a pak mi jde o to, jestli mi pak stejně notebook nechcípne.. jak jsem se tu dočetla.. pár dní, týdnů.. Jestli je pak větší naděje.. :-(

pokud se to vůbec povede zachránit, čekal bych cenu kolem 2.000
jen pro posouzení by to museli rozebrat, jestli to vůbec stojí za resuscitaci: za 2 hodiny zaplatíš 600 + poštovné, aniž cokoli očistí.

firemní servis bude přetížený = delší lhůty a značkovější ceny.

další cesta je najít disassembly pro tvůj ntb na youtube a posoudit sama doma, co je tam za nadělení.

A když si k tomu vezmu někoho zkušenějšího a vyčistíme to spolu (můžu lihem? - pokud tam něco bude) ?

Na můj ntb jsem ten návod nenašla (nebo neumím hledat) a zkoušet to od oka to se zas bojím abych tomu víc neublížila.. Asi není možné dělat to podle nějkého podobného?

Jak najit videjko
nazev notebooku (mezera) disassembly
Priklad
HP Probook 4710s disassembly
Cim vic lidi bude NTB cistit, tim lip.
Cim driv, tim lip.
Po politi NTB, NTB nepouzivat dokud nebude vycisten.
Krom videonavodu existuji i servisni manualy, kde je
In English language describe How to disassemble the laptop
Manual najdes na google takto
nazev notebooku (mezera) service manual
Priklad
HP Probook 4710s service manual

No asi jsem prostě blbá, ale ani video a ani manuál (kde by bylo jak rozebrat notebook) nenajdu.. :-/
Ntb, jsem samozřejmě od polití nechala odpojený, bez baterie..
Teď už čekám až přijede pomoc, to už by měl vědět jak se do něj dostat.
Ale stejně, jestli mohu poprosit, zkusítě mi najít návod vy?? :)
Mám Asus X5DAF.. (anglicky moc neumím, tak možná i proto to nwmohu najít )

Tak mě se podařilo vylít malinovou Hanácku do ASUS A54K nebo co stalo se to asi před 10 minutama celá se tam jakoby překlopila, nejsem si jistá, protože jsem to zachytla ještě nějak že se to tam nevylilo celý a to sem měla tak půlku, takže toho bylo docela hodně. Hned jsem to překlopila vzhůru nohama a sušila kapesníčkama. Problém je že sem to měla pořád zaplý, všechno mi jede, jenom jakoby „myš“ ne, nevim jestli to bude tím že se to nalilo na to, nebo jsetli to nezničilo něco zevnitř. Nateklo to hlavně do klávesnice, ale jinak něco vyteklo ven i takovejma těma dírama kudma de zvuk. Nevíte co s tím? Před chvílou sem ho vypla a odpojila, ale je mi 13, takže si neproufám nic vymontovávat,nebo nějak oddělávat klávesnicu. Naši se vrátí tak za 2hodiny a zabijou mě a já vůbec nevím co s tím.

Co zarucene odrazuje od zarucni opravy je polita klavesnice, resp. ze nektera tlacitka klavesnice se nevraceji zpet ci se vraceji opozdene - nekdi v takovem pripade nauctuje klavesnici(600-1300kc). Jiny servisak muze nauctovat desku (4000-9000kc) i klavesnici.

Kazdopadne asi urcite budes muzes platit klavesnici.
Mozna bude deska dobra, prezije to, a menit se nebude.
Mozna se menit bude, ale servisak to prehlidne a nebude to uctovat.
Rozhodne bych tedka NTB vubec nezapinal, tim ho muzes "dodelat".
Pokud tam nejsou zarucni pecete, tak rozebrat a vysusit.
Klidne si 1-2x procti cele tohle vlakno, muzou tu bejt dobry rady.

Mam notebook HP 630 a polil sem ho tak trosku nechtene detskym sampusem. Videl sem politou cast trosku kolem vypinace a levou horni cast klavesnice. Notebook chvili bezel a pak se zacal vypinat do usporneho rezimu az se uplne vypnul. Kdyz sem ho chtel potom zapnout tak nereagoval. Kdyz sem vytahl baterku a dal ji zpet, zapl se na pet sekund a opet se vypl. Procetl sem si tohle vlakno a dal ho susit.
Moje otazka zni: Je nejaka sance ze ho rozjedu? Notebook mam teprve tri mesice

Moc sanci neni.
Muzes zkusit ho poslat do servisu s hlaskou "Polil jsem NTB, pak jsem ho rozebral, vadna je klavesnice - po vysuseni nereaguje, souhlasim s opravou/vymenou klavesnice do 2000kc" a doufat, ze politi nebude na zakladni desce videt a desku ti vymeni jako vadnou za novou.
Jinakn deska muze stat az 5-7tisic, coz je pri cene koupeneho NTB 7 - 9500 kc nerentabilni.

Ahoj,

tak se mi to taky stalo, NTB politý čajem (neslazeným) :(. Bohužel jsem nevěděla, že se má hned vypnout, tak jsem ho nechala ještě chvíli zapnutý - byl zasekaný a nefungovala některá písmenka z klávesnice. Teď jsem ho vypla a suším. Myslíte, že je nějaká šance, že půjde? Moc to nepotěší, mám ho chvíli :(. Má vůbec cenu ho dávat do servisu, když zaplatím několik set a pak se dozvím, že stejně musím koupit nový? Děkuji za jakékoliv rady, pěkný den, A.

Dobrý den, myslím si, že nějaká šance tam je, jelikož jsem polil energetickým nápojem klávesnici a hrál jsem na ní dále, ale pak najednou to začlo samo psát. Tak jsem to dal do čisté vody a nechal sušit, kompletně vše pročistil a dnes jde zase, jak má jít ).

Dobrý den,
chtěla bych znát Váš názor, na můj problém s počítačem. Vlastním Toshibu Satellite U500-17E a včera se mi ji podařilo pokapat čajem (neslazeným). Jednalo se o 2-3 kapky u kláves tab, caps a shift. Počítač byl v provozu. Okamžitě jsem ho vypnula, vyndala baterii a do večera sušila. Večer jsem zkusila notebook zapnout, ale naběhla se mi ploch a načítání se zaseklo. Proto jsem notebook vypnulu a odendala spodní část krytu a profoukala kompresorem (vzduchem). Dnes ráno v pořádku neběhl(po kontrole registrů), všechny klávesy fungují a neprojevuje žádné divné chyby.
Chtěla bych se Vás zeptat, zda si myslíte, že je v pořádku a jaká je možnost oxidace? Popřípadě, zda ho mám odnést do opravy, i když funguje v pořádku. Nebo zda lze nějakým čištěním oxidaci zastavit?
Děkuji!

Zdravím,

stalo se mi před půl rokem něco podobného. O dost více vody mi nateklo do klávesnice na ntb Lenovo ThinkPad T520 okolo kláves Tab, Caps až po E a D. Voda žádná nevytekla, ale ntb začal pískat. Vzhledem k místu to nejspíše odnesl procesor. Dávat ntb na topení, když se zaprvé netopí a zadruhé z něj nic neteče mi přišlo jako blbost a proto jsem pozapínal co nejvíce náročných programů na procesor a pořádně ho prohřál. Pískal něco přes den, než ho to přestalo bavit. Počítač jede dál.
Hodně záleží na tom s čím se tam pod klávesnicí voda potká.

Včera jsem si omylem polila notebook (jsem ještě dítě) no a bojím se to říct rodičům protože nedávno jsme měli zavirovaný počítač a to je dost vytočilo. A tak bych to nejradši chtěla zvládnout sama. Notebook jsem poli la obyčejnou vodou,a pak jsme se to snažily s kamarádkou utřít, a pak koukaly na film a šly spát. Dnes ráno jsme se vzbudily zapnuly notebook a klávesnice psala jiné písmena než, má které jsme klikaly. A tak jsme se rozchody podívat se na tablet a najít nějaké řešení ale žádné se až tolik ne podobalo a hlavně tady je to vše o servisu, což já nechci protože by se to dozvěděli rodiče. No a tak jsme vyndaly baterku a otevřely ho klávesnici na postel a obrazovkou dolu z postele, a teď ho zkoušíme sušit fénem. a nevíme jestli ho zapnout nebo nechat vypnutý. Tak prosím co nejrychleji o pomoc. Předem děkuji. :-(

Od všeho odpojit, vypnout, vyndat baterku a otočit hned po polití (pozdě). Fénem nesušit, horkem akorát zničíš plasty. Nechat sušit celý den, i déle.

Kolik vody to bylo, kam a jaký notebook? jestli to schytala jenom klávesnice, tak je to ještě dobrý, až vyschne, tak může začít fungovat a kdyby ne, bude stát pár stovek.
Jestli voda zatekla někam dovnitř, může se to projevit až časem. I v čisté vodě je víc věcí, než voda. Tyto se v notebooku usadí a způsobují ničení desek plošných spojů. Proto samotné vysušení nemusí stačit a dlouhodobě plně funkční notebook po polití je kombinace náhody a štěstí.

A notebook visící z postele brzo spadne.

A jeste bych se chtela zeptat co kdybzch tak 2 tydny nechala ten notebook bez baterly tak by se nic stay
t nemnelo ne? Kduz se ta voda casem vysusi a nic nebude bezet tak by to nohlo jit ne? Protoze mam i rozbytou nabyjecku a nez ji opravy tak to bude trvat CCA 2 tydny :/

Ahoj lidi mám dotaz. Polil jsem si notebook čajem, okamžitě hned jak se tekutina vylila jsem notebook otočil vzhůru nohama, odpojil od sítě a vytáhnul baterku. Nechal jsem ho přes noc sušit. Včera jsem ho zkoušel zapnout a rozsvítilo se jen tlačítko zapnout a displej nereagoval. Dneska jsem ho zkusil zapnout a notebook se normálně rozběhl. Co si myslíte? Já vím, že i tak bych se neměl radovat, přeci jen mohlo tam něco zůstat a může to odejít, ale dávat to do servisu před svátky. Nevím no, názor nějakého rozumného člověka by se mi hodil. Děkuji moc

No, bud ho otvoris a pozries sa v akom je stave (pripadne dosusis\vycistis), alebo to neurobis. Vyzera to tak, ze to neurobis, takze neviem co ti k tomu niekto moze napisat, jedine, ze by sme zacali tipovat ako to vnutri asi vyzera.

\\ aha, chcel si nazor rozumneho cloveka... takze to si musis pockat kym sem napise este niekto dalsi.

Tak testoval jsem všechno, zvuk, tlačítka, webku atd a tlačítka reagují skvěle, úplně všechna, zvuk jde v pohodě atd. Já nevím, polil jsem ho čajem studeným, málo slazeným :D a zareagoval jsem bleskurychle, si myslím. Někdo píše, že když se rozjel, že se z toho dostal, někdo jiný, že nemám vyhráno. Tak nevím, někdo má zkušenost, třeba poradí

Dobrý den, bohužel se mi stala stejná nepříjemnost. NB Acer jsem polila ředěným džusem. A to jako hodně. Okamžitě otočila klávesnicí dolů, vypnula, odpojila, baterku vyndala a otřela klavesnici mokrou žínkou. 24 hodin schnul NB klávesnici dolů, potom jsem ho zkusila zapnout. Naskočil do stavu "neprávně vypnut.. Výběr spuštění" a po celou dobu děsivě pískal. Klávesnice nereagovala, externí ano. Raději jsem však NB zase vypnula. Mam na vás následující dotazy a budu vám moc vděčná za radu. Ještě podotýkám, že ne je služební (zaměstnavatele), a je ještě v záruce. Jakou vidíte šanci na jeho záchranu? Mám zkusit rozebrat a vyčistit klavesnici a doufat? Nebo jak si podomácku poradit? Nebo "se přiznat šéfovi" a nechat to na servisu a doufat, že nebudu cálovat?

Rozebrat a zjistit, zda to nateklo i na základní desku (poznáš tak, že na ní budou fleky, bude ulepená), pokud ano, je to zlé a bude chtít vyčistit i ta - servis. Pokud je klávesnice voděodolná, mělo by ji stačit vyčistit/vyměnit. Notebook nezapínat.

Bez rozebrání se nedá říct.Možná už to mají nějaké cesty na základní desce za sebou. Nejsem si jistý jak jsi zdatná v rozebírání a skládání, většinou se musí rozebrat vše. Čistí se to izopropylem, možná by šel použít pořádně silný líh.

Nebo "se přiznat šéfovi" a nechat to na servisu a doufat, že nebudu cálovat?

Ještě je varianta odnést to do servisu a zjistit jak to vypadá a podle toho zvolit postup.

prosím polila sem si notebook Sony vaio e11 čistou vodou a ta mi zatekla do klávesnice, zapoměla sem ho vypnout, klávesnici sem vysušila papírovejma ubrouskama, ale něco proteklo skrz, potom sem bohužel notebook asi 1min foukala asi z jednoho metru notebooku fénem co mám dělat ?

odnést do servisu na výměnu základní desky, což je půlka ceny notebůů.

jak ses jistě nahoře dočetla, máš to ihned otočit vzhůru nohama a vytrhnout z toho zdroj a baterku.
pak vybrat ven kvůli větrání co se dá, nechat den sušit.

nechat to hnít zalité vodou, ať tam pod napětím probíhá elektrolýza, to je na vyhození základní desky.

Zdravím, přítelkyni se povedlo převrhnout vodu s trochou šťávy do notebooku (Sony Vaio S15N) naštěstí jsem byl u toho a hned jsem noťas čapnul obrátil, odpojil, vykapalo trochu vody, bohužel přítelkyně potřebuje určitá, data, takže jsem připojil exterňák a nutné zálohoval (to vše s noťasem vzhůru nohama) jakmile odzálohoval, tak jsem ho vypnul (bohužel jsem si neuvědomil, že na zmáčknutí čudlíku se hibernuje, ale v podstatě to vypnutí je taky). Teď je odpojená baterka, ale pod klávesnici se nedostanu. Nebylo to moc vody a jak tak koukám po internetu na konstrukci, tak to vylila do oblasti mechaniky, vše důležité a i základovka začíná až opodál a tam voda snad nerozlila. Pod baterkou byla kapka vody, ale ta se tam dostala snad konektory (ten blbej zámek a nebo jacky) jinak po vodě ani stopy (co dokážu dohlédnout, zadní kryt "nejde" úplně oddělat). Navíc co jsem vysledoval je pod klávesnicí plech, tak doufám, že to noťas přežije. Reakci jsem měl fakt bleskovou (u toho jsem stihl neskutečně seřvat i ono něžné pohlaví, které už tak je z toho na infarkt), bojím se jen toho, že byl dobrých 10-20 minut zapnutý, ale záloha semestrálního projektu (oba jsme studující architekti) byla důležitá.

( vYRmk6jLL30 ) <- jak vyměňuje mechaniku, do těch míst to na klávesnici nalila.

Chci se zeptat, jak dlouho sušit (chápu čím dýl tím líp, ale práce bohužel nepočká)

bohužel přítelkyně potřebuje určitá, data

disk se dá vytáhnout a pohodlně vyčíst ve stolním pc.
pokud jsi ten krám provozoval dál, podílel ses na jeho ničení a můžeš klidně seřvat i sebe. pod bga pouzdro se nijak nedostaneš a ultrazvukovou čističku doma nemáš, proto nesmí být pod napětím.
sušit - čím dýl, tím líp, 12h je málo.
doufej, že plech pod klávesnicí měl víc rozumu.

Zdravím, povedlo se mi to samé, co většině lidí tady - polila jsem si notebook (Lenovo G580). Byla to čistá voda a bylo jí jenom málo. Vylila se do obasti touchpadu a do spodu klávesnice kolem space baru. Než jsem stačila jakkoli zareagovat tak se notebook sám vypnul. Vyndala jsem baterii a dala to sušit pod radiátor. V návodech jsem se pak dočetla, že se má zbytek vody vylít, ale z něj nic nevyteklo, takže tam fakt toho moc nebylo. Pak jsem se i dozvěděla, že ho mám obrátit vzhůru nohama (nevěděla jsem to, tohle se mi stalo poprvý) a tak jsem ho po pár minutách i obrátila. Teď se suší. Pod klávesnici se bohužel nedostanu, má to takový debilní šroubky zapuštěný hluboko vevnitř toho ntb, a já na to nemám takový šroubovák. Chci se zeptat, co dál? Mám ho nechat sušit, nebo s tím co nejdříve běžet do servisu? Popř. jak dlouho ho mám nechat sušit než se ho zkusím znovu zapnout? A co znamená, že se mi ntb sám vypnul? Je to špatné znamení a mám se už jen modlit?
Děkuji za odpovědi...