Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrazky, co stoja za to vidiet

Hladal som alternativu k teme "Videa, co stojí za to vidět" s obrazkami, ale nenasiel som, tak vyskusam zalozit novu temu, snad sa to uchyti rovnako dobre.

Myslim ze je mozne pridavat cele obrazky, nie len odkazy, ak toho bude vela, tak sa moze vytvorit nova tema, ako pri videach.

Tu su este odkazy na temy s videami:

http://pc.poradna.net/q/view/558059-videa-co-stoji -za-to-videt
http://pc.poradna.net/q/view/677067-videa-co-stoji -za-to-videt-2

Tak prvy obrazok, je sobota, tak by sa zislo upratat, nemyslite?

[408679_10150454630270868_177962320867_8908677_1423 151967_n.jpg]

loading...

Aby sa to tu nehemzilo optickymi iluziami tak myslim ze staci dat jeden link napr. na ot by toho malo byt dost na uplne zblbnutie :D U kazdeho je aj vysvetlenie (aj vedecke, podla toho co tam pise dole tak je to chlapik z nejakej nemeckej univerzitnej ocnej kliniky. Asi si tym webom chce zvysit pocet ocnych pacientov :D :D :D)

Ja by som sa prizivil s podobnou offtopic otazkou - ked ma luster aj treti (ochranny) kontakt (kostra kovoveho lustra) ale mam zo steny len 2vodice, zapajam nejak ochranny kontakt lustra? Ja myslim ze nie, ptz zapojit ho na nulak je 1000x nebezpecnejsie jak nezapojit vobec? Kto vie zhlavy vyhlasku nech da vediet budem vdacny :D
P.S. Aha teraz mi to trklo nezapajat ani nahodou.

Ale to je prave rozpor v tom ze ak sa ti prerusi nulak kdesi v stene tak by ta to zabilo (faza by sla cez ziarovku rovno na obal vyrobku) a to by bolo prave este horsie. Aspon tak sa mi zda ze to bolo vysvetlovane ked som bol este v skole (veeelmi davno :D)
No a teraz jaka zavada je pravdepodbnejsia. Ja mam radsej ked to nezapojim, ptz sa mi zda menej pravdepodobne ze by sa dostala faza na kostru vyrobku, a naopak prerusenie nulaku je velmi pravdepodobna zavada. Ale mam pocit ze jedine povolene riesenie v tomto pripade je NATIAHNUT TRETI DRAT :D Ja neviem preto sa pytam. Ale pripojit nulak na kostru mi je fakt silne proti srsti, ja ho doma radsej takto nepripajam

No hej, preto sa kovovy obal chrani a na ochranu pouziva 3-ti drat :) Ale fakt neviem ono kedysi davno boli v stenach len 2draty a spajal sa nulak a ochranny v stene, to bola tiez podla mna prasiaren ;)) Ale podobne jak to co hovoris ze spojit nulak a ochranny. Dnes uz je asi povinnost mat 3draty, 2 draty budu vzdy zle. Asi to nebudem riesit lebo fakt neviem jak to ma byt podla zakonov. Mozno sa to ma spajat, ale s 2dratmi to je riskantne vzdy.

Pozor, pokud jde o lustry s ochrannou svorkou - spotřebič třídy ochrany I., má být správně připojen ochranný vodič. Ovšem v panelácích jaksi trčí ze stropu pouze pracovní vodiče a soudruzi argumentovali ochranou polohou a pochopitelně revize prošly jak bylo nařízeno. V tomto případě sice "nulák" je napevno, přesto bych jej v tomto pripadě nepovažoval za PEN, to už je lepší vyměnit v lustru vodiče za něco rozumného s dvojitou izolací.
Kupodivu v továrnách se tehdy běžně tahaly k osvětlovacím tělesům tři vodiče L,N jako pracovní a PE.

Oni chodia po celej terase a vyberaju kontajnery, a maju ich aj podelene, skus sa na terase nahnut nad nejaky kontajner a za chvilu bude nejaky cigan kricat ze to je "jeho" bedna nech mu to nevyberas :-D (toto zistili fotrovci ked omylom daco vyhodili co nechceli a snazili za to vylovit z kontajnera, dobre ze nedostane do drzky clovek taky cas :D)

Sice to není exaktní věda, ale je tam náznak i jakéhosi výzkumu. Minimálně si autorka musela stanovit metody měření, nějaký čas to sledovat a namáhat se s jejich interpretací.

Ta bakalářka o Indii je jenom vyprávění o výletu z Indie, které by byl schopný sepsat schopnější student septimy gymnázia.

strana 17:

Zkoumali jedince od jejich šestého roku až do dvaceti let a zjistili,
že každá opice si zachovala své charakteristické vystupování a behaviorální syndromy i
v dospělém věku. Jaké studovali syndromy? To mám jen zprostředkovaně od Tesařové. Ona
to tam nemá a ten článek jsem celej nenašla. Mám to radši dát pryč?

:-)

Jsem si dovolil to sem vložit.

[mod]Sorry, ale obrázky jsem smáznul, odkazy nechávám. Script odzkoušen a tady z toho nebude dloooouhá roleta. Ok? :-) (Zarniwúp)[/mod]

Ked sme pri tipoch, ja som si vymyslel skvelu mysiu skratku pre dlhe dokumenty a stranky, je pre program HotkeyP:

Hot Key: Mouse R+Down
Command: Keys to active window
Parameters: \end firefox.exe

Hot Key: Mouse R+Up
Command: Keys to active window
Parameters: \home firefox.exe

Ja mam mys Logitech ktora ma prepinac na rychle skrolovanie, takze toto mi staci, ale niekomu moze viac vyhovovat ako parametre tieto moznosti (pretoci niekolko stranok naraz, pocet sa da menit):

Parameters: \pageup\pageup\pageup\pageup firefox.exe
Parameters: \pagedown\pagedown\pagedown\pagedown firefox.exe

Samozrejme, proces, program je nutne zmenit ak pouzivate iny prehliadac.

Jj a protože to všichni víme, tak si to nemusíme sdělovat i tady :-)
Prostě je to tady vesměs "apolitické", i když samozřejmě občas něco je. Já se rozmýšlel, co s tím vůbec udělat a napadlo mě jen to, co jsem udělal.
Ona by (zrovna z toho) totiž mohla mít "voplejtačky" i poradna jako taková a to nechceme ani jeden že?

Tak sorry, ale s tymto nesuhlasim, zdoraznujem ze JA na to nie som odkazany, ale len koli tomu ze niekto nema peniaze, niekto si za to moze sam, ale niekto cely zivot pracoval, staral sa o rodinu a na stare kolena ho o****la najblizsia rodina a zostane na ulici a co ine mu zostava, este v zime.

Okrem toho aj vzhladom na to co sa stalo, povedat ze ti, co sa napili zo zlej flase a oslepli alebo zomreli, si za to mozu sami?? Niekto fajci cely zivot a nic sa mu nestane, niekto pije cely zivot a niekto sa napije parkrat do roka a raz zo zlej flase, tak on si zasluzi zomriet?

Teraz sa objavila salmoneloza v kuracom mase zo Slovenska (uz bolo udajne stiahnute), v US Steel je tiez salmonela, komare prenasaju smrtelne choroby, za kratko mozno dorazia k nam, takze v tomto pripade nemozme ist do prace, nemozme jest jedlo z obchodu, nemozme ist von koli komarom, inak by sme si za to mohli sami?

Viem ze sme dost OT, ale ja som nezacal a nedalo mi nereagovat na toto. :-|

Este jeden priklad, viem ze je to ine, ale...

...ked nema matka na drahe maso, kupi si lacne a koli chybe predajcu/vyrobcu sa jej dieta nakazi salmonelou a zomrie, moze si za to tiez ta matka sama?

Promin, ale srovnavas dve odlisne veci. Cigarety ani alkohol nejsou veci, ktere jsou nezbytne k preziti.

Ano, tvoje situace, ze se nekdo napije jednou za pul roku by teoreticky mohla nastat, ale pochyboval bych, ze by prilezitostni konzument alkoholu sahl po "cepovanem" alkoholu (doted jsem nevedel, ze neco takoveho je vubec mozne, tedy krome staceneho vina ve vinotece ze sudu) navic destilatu.

Jak je videt, lekari se jim zivoty zachranit snazi, totez by nepochybne delali i v pripade tebou zminovane salmonely. A u salmonely by jiste byli uspesni. Tvuj pripad s ditetem take pokulhava, protoze destilaty nemaji deti vubec co pozivat.

Jestlize si nekdo, kdo neni prilis majetny musi kupovat destilaty (prestoze na to nema prilis penez a proto kupuje to nejlevnejsi), tak si za to muze sam. A za tim si stojim.

Nejsem ani socka, ani nezamestnany ale presto jsem se uchrtil na lahev pul litru Prazske Vodky, v akci Penny Market koncem srpna ji meli o neco levneji. V den kdy mela byt konzumovana mi do toho proste neco vlezlo, lahev byla celou dobu na mrazaku, na druhy den vecer byla zmrzla!! Ne pochopitelne uplne na kost, ale vydatna ledova trist, tim chci jen rict ze v dnesni dobe nikdo nevi co pije a ji a i velke Markety cili nepokoutni prodejci ojebavaji vse co se da, vsak to jiste kazdy z nas vi, netreba se o tom sirit. S tou vodkou mne to ale dostalo, no nakonec muzu byt a jsem rad ze jsem tam mel namisto alkoholu jen o hodne vice vody.

Ked chces zostat pri alkohole, neviem aki ludia sa otravili, ale je mozne ze sa nakazi aj nevinny bohaty clovek, ktory malo pije a ten moze zomriet ovela skor ako alkoholik.

Priklad, prides na oslavu, naleju ti, ty pijes, ked povedia ze je to domaca, bolo by hlupe odmietnut a celkovo myslim ze nikto sa nepyta kde hostitel kupoval jedlo a alkohol, kolko stal a ci ma nalepku. Okrem toho akykolvek alkohol ludia casto davaju do prazdnych flias od originalneho alkoholu, takze aj ked vidis flasu kvalitnej vodky, nemusi to byt tak.

Odbocim od alkoholu, taky med sa falsuje vo velkom, pritom cena falsovaneho je rovnaka ako praveho, kto je v tom pripade na vine?

Spat k teme, trvam na tom ze konzumenti za to nemozu, moze za to predajca, ten je zodpovedny, nemal by sa povolit predaj ziadneho zavadneho tovaru a hlavne pri potravinach je to dolezite.

Takyto pripad je IMO trestny cin, verejne ohrozenie (nepoznam, presny vyraz), je to horsie ako sialenec s bombou, lebo moze zabit vacsi pocet ludi.

Opat mierne odbocim, aj ked si myslim ze to suvisi s problemom viac ako si niekto pripusta:

http://kosice.korzar.sme.sk/c/6530044/epidemia-sal monelozy-v-kosiciach-hospitalizovali-uz-35-ludi.ht ml#ixzz26FJP8CbQ

Když se nad tím zamyslíš, pochopíš, že slivovice s tím nemá nic společného. Litr kvalitní pálenky se pohybuje kolem 250Kč a více. Tohle smrdí nějakým denaturákem, benzolihem nebo podobnýma sračkama, dost možná že z polska. Ale vlastně, ani nevím proč tu slivovici obhajuju, když to stejně nepiju