Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Číslování kapitol ve wordu

Zdravím,

mám jeden, možná trochu hloupý dotaz. Dá se ve wordu nějak nastavit automatické očíslování (jde mi o úrovně číslování 1, 1.1, 1.1.1, 1.1.2 atd.) kapitol a podkapitol dokumentu, když už je dokument číslován ručně? Jde mi o to, že z toho potom potřebuji vygenerovat obsah.

Díky

Nastavit se to samozřejmě dá ve stylech nadpisů (za předpokladu, že jsou správně použity), ale to ruční číslování budeš muset smznout ručně. Pokud by styly nadpisů nebyly použity správně, musel bys ty nadpisy ještě správně přeformátovat.

Takže vlastně jít nadpis po nadpisu a ručně je přeformátovat do předem definovaných formátů. Jak se vlastně dá číslovat automaticky už od začátku psaní. Když totiž udělám nadpis a pod ním budu pokračovat textem, jak potom zařídím, aby se mi automaticky vygenerovalo číslo dalšího nadpisu?

Dalšímu nadpisu přidělí Word číslo automaticky. Musíš používat úrovně nadpisů. Příklad:
Dopravní prostředky (nadpis I úrovně)
Auta (nadpis II úrovně)
Osobní (nadpis III úrovně)
Škoda (nadpis IV úrovně)
ble ble ble ble...
Mercedes (nadpis IV úrovně)
lorem ipsum
Trabant (nadpis IV úrovně)
písy písy písy

Nákladní (nadpis III úrovně)
Liaz (nadpis IV úrovně)
aaa kjbkjk kljklj lkjklj lkm.,m.,m
Tatra (nadpis IV úrovně)
khgkbkjb lkjhklnlknjůl lknlk

Vlaky (nadpis II úrovně)
etc.

A z toho pak Word vygeneruje obsah něco jako:
1. Auta............5
1.1 Osobní........6
1.1.1. Škoda.....6
1.1.2. Mercedes..7
1.1.3. Trabant...7
1.2. Nákladní.....8
1.2.1. Liaz......9
1.2.2. Tatra.....10
2. Vlaky -----------11

Já ale nechápu, jak nadefinuju příslušnýmu typu nadpisu jeho úroveň.

Např.: Jak ten program pozná, že nadpis Times new roman, velikost 18, tučně má být úroveň 1.1, a ne třeba podúroveň 1.1.1? Kde se to dá prosím tě nastavit? Mně to word právě automaticky nedělá.

Díky

Očísluje se to ve vygenerovaném obsahu.
Označíš nadpis, v roletce vybereš jakou má mít úroveň a pak vygeneruješ obsah. Obsáhlý článek s obrázky, jak můžeš definosat formátování nadpisů je tady
clanek.asp
Můžeš si i udělat úplně vlastní nadlisy s vlastním stylem. Např nadpis pojmenovaný "kapitola", Times New Roman 16pt, nadpis pojmenovaný "podkapitola", Times New Roman 13pt...