Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Přehrávání filmů na TV přes PC?

Dobrý den, mám takový dotaz, tedy spíš přání. Jde nějakým způsobem udělat to, že když sedím u PC (mám notebook) a manželka se chce dívat na svůj seriál který mám též v PC, že já bych jí ho nějak pustil z PC aniž bych jí to musel dávat na flash disk? Mám sice externí disk, ale ani TV ani DVD přehrávač mi to nenačtou :-( a na DVD se mi to vypalovat nechce protože je těch seriálů víc (asi 230 Gb) moc by mi to usnadnilo život život :-) díky...

Ano. Propojit notebook s TV, nastavit duální zobrazení (dva nezávislé monitory), na jednom pustit seriál (TV) a na druhém pracovat (displej notebooku). Propojit ideálně přes DVI nebo HDMI, pokud tím notebook disponuje. Jinak klasicky VGA kabelem (analog. přenos - může docházet k rušení - je vhodné mít kvalitně stíněný kabel).
Co se týče zvuku, u zapojení s VGA kabelem je potřeba ještě audio kabel (pravděpodobně jack 3,5mm -> 2x cinch). HDMI přenese obraz i zvuk jedním kabelem. Pak stačí správně nakonfigurovat zvukovou kartu.

Záleží taky na tom, jakou máš televizi. U LED TV Samsung je např. možnost tzv. AllShare (nasdílíš v PC/NB mediální složky, které chceš přehrávat v TV). Myslím, že obdobné funkce mají i ostatní LED/LCD TV.

Musíš také prozradit, jaké video výstupy má tvůj tajný notebook a jaké vstupy má tvůj neméně tajný televizor. Ideální je, pokud mají oba nějaký stejný vstup/výstup: HDMI, DVI, VGA, či s-video (s-video poskytuje sice nejhorší kvalitu, ale na koukání na filmy pořád více než dostatečnou). Potom stačí pouhý kabel Pokud má ale notebook např. jenom výstup VGA a TV vstup pouze s-video, jsou k mání převodníky VGA - s-video v ceně kolem 1000 Kč. Má-li notebook výstup DVI, tak existuje redukce na HDMI a není též vyloučena možnost, že na tom výstupu jsou vyvedeny i signály VGA, takže je možná i redukce DVI-VGA, je to však nutno ověřit, protože to nemusí být pravda. Naštěstí ta redukce stojí pár korun (na rozdíl od převodníků redukce neobsahují elektroniku, jsou to pouze dva konektory vhodným způsobem propojené).

Omlouvam se, ze jsem nezverejnil vystupu u PC ani u TV, notebook mam Sony Vaio radu E a TV mam LCD od Samsung a obe dve zarizeni maji HDMI, takze to zkusim pripojit pres to a dat to dualni zobrazeni. To by bylo fajn, kdyby to slo. Diky vsem za radu.

kup utp kabel, naistaluj DLNA server (viz.manual k tv), a jako bonus nebudes zbytecne zatezovat grafickou kartu dvema obrazovymi vystupy,tzn. ze bude min topit a manzelka si muze prehravat co chce a nebude te otravovat "pust mi ordinaci dil 43254328876"

Přepínání mezi repráky notebooku a televize provedeš kliknutím pravým na ikonu repráku v oznamovací části na hlavním panelu vpravo - zařízení pro přehrávání - vybrat hdmi nebo reproduktory (nebo tak nějak to tam bude) - kliknout na nastavit jako výchozí - OK.
Nero

Vždy Ti půjde jen zvuk na jednom zařízení. Přepnutí pár kliknutím se dá snést. Pokud by jsi chtěl na tv jiný zvuk než na ntb současně, tak bych jako výchozí nechal reproduktory a v nastavení softwarového přehrávače (Kmplayer, Potplayer, VLC player apod.) bych nastavil výstupní zařízení audia hdmi. Vyzkoušené to nemám, ale mělo by to jít.
Nero

Tak třeba VLC 2.0.2 Twoflower to neumí.

A skoro bych se přiklonil k názoru Pytlíka - s jednou zvukovkou to nepůjde, musel by mít v PC dvě...

edit: zkus si pročíst tuto diskuzi, mě z toho vyplývá, že za použití dvou zvukových karet a správných programů by to jít mělo...

btw. - Seznam > dvě zvukové karty v PC > první odkaz ;-)