BF: Všechno šlape až do dne, kdy máš víc USB zařízení než je zdraví rozumné. Klávesnice, myš, mikrofon, RGB lampa č. 1, RGB lampa č. 2, jedna webkamera, druhá webkamera (protože jiný úhel, že ..), Backlight LED RGB pásky na monitor, větrák, podsvícená podložka pod myš, tři externí HDD, víceportový adaptér do kterého je zapojený HUB PORT 2 a ten krmí HUB PORT 3, USB repráčky.
A pak to přijde: "Nemám žádný volný port USB!"
PCIE slot kam bych mohl zapojit dejme tomu "4x3.1 USB" ? Zabrala ho velikost kolosalního GPU, který žere víc wattů jak dětský tábor.
Tak co teď? Jasně, je tu HUB, ale jaký? Ty levné jsou spíš loterie. Maximálně jedno slušný Ačko, těch je ale hodně ruzných typů kvality a jsou často omezené na [USB-A USB 2.0] kvality odpovidající plastikové hračce z Kinder vajíčka. Co tedy dělat. Odpověd je jednoduchá, použijte USB Type-E.
Přejít na článek
Hmm, na wiki píšou real speed kolem 300Mbit což odpovídá USB 2.0. Určité zlepšení to je oproti předchozímu stavu , koho brzdilo 100Mbps, toho mooožná bude brzdit i toto (kopírování z disku na disk 100 MB/s bude bržděno dál, zatímco přehrávat high bitrate videa šlo lehce už předím, máloco má 100 Mbps kromě "raw" videí z profi zrdcadlovek) upřímně si myslím, že je to jen cesta mírného pokroku.
Se nedivím, když je tam stejný chipset Broadcom BCM2837B0 (aktovat.jen suffix B0), stejná jádra A53, jen zrychlená na z 1.2 na 1.4GHz, což se ale dalo přetaktovat (ale kdo by to stejně dělal, mám rád, když mu stačí 5gramový plíšek hliníku na chlazení), stejná absence USB 3.0.
Ten Upgrade na gigabit ethernet mi připomíná "stejné klamání" jako se chlubil "soused" Banana Pi přítomností SATA portu, rovněž ale připojené na USB 2.0.
Další věc je upgrade z 802.11n na ac, to může být dost podstatné. (72 -> 433)
PS: je redmarx totéž co redsnake?
S tim bananem je to pravda? I u modelu M3 je to porad na USB?
https://www.czc.cz/banana-pi-m3/221452/produkt
Ano, u Banánu je to také pověšené na USB. Je tam čip GL830.
Takže je lepší využít externí převodník, podle diskusí ten integrovaný není moc dobrý. Ale síť tam není řešena přes USB, jako u Raspberry, ne?
Ethernet je řešení přes PHY (čip RTL8211) a následně je zaveden přímo do CPU.