Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Google zase řádil, aplikace jsou v trapu

Z Google Play bezduvodne zmizela aplikace CsipSimple, ktera je v podstate nutnosti pro IP telefonii, pokud neni v telefonu zabudovana.

Nasledne jsem zjistil, ze v propadlisti dejin skoncila i aplikace Odorik Callback, takze jsem zacal hledat a vysvetleni nasel na webu Odoriku:

Google zavádí nová omezení na aplikace v google play. Nově aplikacím nechce dovolit práva odeslat SMS, iniciovat odchozí hovor nebo nahlížet do uložených kontaktů.
Pro naše použití spojování hovorů, služby operátora dovoluje google výjimku, o kterou jsme požádali, nicméně google odepsal, že to nebyl schopen ověřit, a proto aplikaci hodlá smazat. (Citujeme "The declared feature {Proxy calls, Carrier services} is allowed; however we were unable to verify this feature during app review.") Aby aplikace splnila nová pravidla, bylo by ji nutno výrazně předělat a nejspíše některou část funkcionality i odstranit. Toto osekání by se pak nejspíše automaticky týkalo všech, kteří aplikaci mají nainstalovanou díky automatickým updatům. Proto je zjevně lepší si aplikaci nechat smazat a místo ní případně vydat aplikaci novou, osekanou podle přání google. Stávající uživatelé pak budou mít na výběr, protože smazáním aplikace z google play nedojde k automatickému smazání aplikace z telefonů uživatelů, naproti tomu nahrání nové osekané verze by znamenalo automatické osekání (a možné zanesení nových chyb) pro všechny uživatele.

Tam je mozne aplikaci Odorik Callback stahnout, nutno povolit nezname zdroje.

Google jsou hovada.

Zdroj: vlastni zprava
Jsou zobrazeny jen nové komentáře. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Zajímaly by mě skutečné důvody, proč - najednou nejde u zaznamenaných hovorů (call recorder) mít při…
L-Core 21.03.2019 10:34
L-Core
se symbianem mi jsou nějaké aktualizace u zadeko. Ultimate voice recorded funguje stale. Jan je potr… poslední
zasoby 21.03.2019 22:26
zasoby

Zajímaly by mě skutečné důvody, proč
- najednou nejde u zaznamenaných hovorů (call recorder) mít přiřazeno i telefonní číslo, viz https://pc.poradna.net/questions/2907216-nahravani-hovoru-acr
- najednou nejde uskutečňovat odchozí hovory aplikacemi třetích stran (csip simple)

Žvástům, že je to kvůli ochraně nás, uživatelů - v porovnání s tím, jak G. doluje data kde jen trochu může - opravdu nevěřím. Možná je séře, že nad obsahem VoIP mobilních hovorů či záznamů telefonátů nemají kontrolu? Možná připravují svou aplikaci (kde už kontrola bude)? Neukládání identifikačních údajů (telef. číslo) u nahrávaných telefonátů zase působí na první pohled jako ochrana protistrany, jako jakási pokřivená úlitba GDPR - ale to je mimo eu pasé, ne? A csip simple snad není určena výhradně pro Evropany. Že by nějaký lobbing mocných, aby si uživatelé nemohli hovory snadno zaznamenávat?

Chápu, že některé aplikace mohou mít i "skryté zlé úmysly", jak již bylo několikrát prokázáno. Chápu, že ochrana uživatelů před nimi je důležitá. Ale pořád by měli mít useři možnost úmyslně "nedbat" na nebezpečí a aplikaci používat. Jako "odmítač dat" v mobilu to mám jednoduché, ale chápu, jsem bílá vrána ;-)

Dějí se podobné skopičiny i u iPhone? Nebo tam funguje VoIP a nahrávání hovorů tak, jak si uživatel představuje?

Zpět na aktuality Přidat komentář k aktualitě Nahoru