Přidat aktualitu mezi oblíbenéZasílat nové komentáře e-mailem Network activity monitor

prakticky je to třeba tak: firma je připojena přes proxy. logy pro 1000 zaměstnanců existují, dají se zpracovat.
běžně slouží k vyhodnocení objemů přenášených dat, a slouží k přeúčtování nákladů na připojení podle oddělení, jednak může být prvním signálem že někde něco není v pořádku ("porouchaný zaměstnanec").
detailní analýza logů se nedělá, když není důvod kdo by se s tím babral a skladoval. ale - pokud se objeví zmíněný "porouchaný zaměstnanec", není problém třeba programem www.analog.cx udělat dost podrobnou analýzu logu i s grafickými statistikami, trvá to 2s.
asi každé it používá kvůli správě nějaký program pro dálkový přístup na klientské stanice. pokud je třeba něco vyřešit, v normální firmě se it člověk nejdřív domluví že tam vleze. ale u firem, které třeba skrývají ikonu tohoto programu, aby dálkový přístup nebyl poznat, asi není cosi v pořádku. zpočátku se u nás využívala tuším vzdálená plocha. neznám důvod, asi právě proto ža na vzdáleném pc vypnula monitor a nebylo vidět co se děje, se používá jiný komerční program.

čili vedoucí který potřebuje své lidi šmírovat tím co se tu popisuje, místo aby měl přehled čím se jeho lidi zabývají, je u mě chudák. něco podobného nabízí i nějaká česká firma - v záložce reference neměli žádného zákazníka, nikdo se nechtěl chlubit že to používá.

jakkoli jsou většina uživatelů ve firmě useři, vždy se najdou pracoviště s drahým blbým softem který nejede bez admošských práv, které si samy spravují lokální sítě, nebo která si odnášejí notebuky domů (ten by byl s windows mimo doménu a bez admošských práv jen mrtvým železem). tito uživatelé by firmě na něco takového asi brzo přišli - stojí jí to za fízlovací pověst?

Reakce na komentář

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svůj komentář:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět na aktuality