Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Počet albumů z databáze

Ahoj všem,

mám tabulku v databázy pojmenovanou zahranicni.
V ní jsou sloupce: Title,Artist,Albumartist,Genre,Album,Track,Year,Le ngth,Composer,Filename,Publisher,Contentgroup,Web, Discnumber,datum

Databáze obsahuje momentálně 36868 řádků, což jsou jednotlivé písně.
Potřeboval bych z tabulky dostat počet albumů,
Problém je v tom že název albumu se vyskytuje třeba u 10 skladeb, záleží na tom kolik dané album obsahuje skladeb.
Jak z tabulky dostat přesný počet albumů aby to počítalo tak jak má, takže pokud je v tabulce 12 skladeb z albumu aby ho to počítalo jako jedno. A pak zobrazilo přesný počet albumů z celé tabulky?
Děkuji za každou radu

Chtěl bych poprosit ještě o jednu radu.

Tímto kódem si zobrazuji interpreti:

$query = "SELECT Contentgroup
FROM `zahranicni`
group by Contentgroup ASC";
$result = mysql_query($query) or die(Mysql_error());
While($results=MySQL_Fetch_Assoc($result))

Potřeboval bych k těm interpretům zobrazit počet alb.
Interpret=Contentgroup

Byli by jste tak hodní a poradili mi nebo mi to napsali?
Budu velice vděčný.