Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nokia E52, nelze zapnout

Dobrý den, prosím vás o radu. Nechával ljsem mobil na nabíječce a po cca hodině jsme přišel a mobil byl vypnutý a už nejde zapnout. Zkoušel sem i jinou plně nabitou baterii z jiné E52 a pořád nic. Takže baterii to nebude.

nejvíce mě štve že tam mám spousta kontaktu v paměti telefonu a zprávy, ale jak to vše z něj dostat?

můžete poradit jak pokračovat v "domácích podmínkách" ,

děkuji

Nechme toto pětileté téma historii. (Kurt)

Zkus tvrdý reset:

Hard reset - hold the following buttons * (star key), 3 (number button) and talk/green key. turn on the phone and do not release those buttons until you see the Nokia boot up screen. once you feel the phone power up you can let go off the power button while still holding all three buttons ( for Nokia 5800XM - use the following buttons to do a hard reset, /GREEN/RED/CAMERA keys pressed all at once on power up. this will only work on 5800's that have firmware version 20... and up. ) For Nokia N97 (unofficial version but works) is SHIFT /SPACE BAR / BACKSPACE while holding the power button. Again do not let go until you see the handshake screen.

If these codes are not working the only thing for you to do is contact your Nokia Care Center/Service for assistance.

Myslíte že se dějí zázraky?

Asi ano :-D

Včera v noci, jsem se rozhodl, že nafotím celé kompletní balení tlf. (krabice a veškeré příslušenství...) a vložím to někde na aukci o 1.-kč ať si to kdo chce zakoupí jako nefunkční tlf na náhr. díly.
Všechno jsme si nachystal, vytáhnu foťák a než poprvé "bjesknu" zkusím naposledy tlf. zapnout a ...zavibroval a rozsvítil se a vše funguje! ;-)

Chápete to? 4 dny naprosto nefungoval.

Ješte mě napadlo, jestli nemohlo být tou příčinou, že "klekl" že ho vůbec nikdy nevypínám?

Po téměř 3 letech bezproblémového provozu se mi vypnul telefon (Nokia E52) během hovoru, protože mu došla baterie (půl dne před tím kňoural, že chce nabít). Oproti dříve ale už nešel zapnout. Při stisku zapínacího tlačítka vždy krátce nebo dlouze zavibroval, ale nezapnul se. Po připojení do nabíječky se nabíjet ani nezačal, po připojení k počítači také nic.
Jiná baterie (od kolegy) také nic. Start bez SIM, start bez microSD a různé kombinace s těmito kartičkami nebo bez nich - též nic. Jemný i surový poklep na telefon, různé mačkání, prohybání celého tlefonu, kroucení a poťukávání na telefon - také nic.
Pročetl jsem všechna fóra. Programy, které "na 100%" ovládání telefonu dají dohromady, byly bez efektu (mobil po připojení buď vůbec nerozpoznaly nebo poznaly, ale nešlo nic dělat).
Trojmat na tvrdý reset nefungoval: (CALL + * + 3 + POWER)
Nevím jestli nešlo o poruchu startu displeje, protože například při ponechání v nabíječce přes noc a poté, co se ráno start telefonu podařil, baterie byla nabitá.

Každopádně řešením byla jen VYTRVALOST.
Ano - seděl jsem u počítače, pak u televize, pak při povídání doma a pořád jsem "zapínal" telefon dlouhým stiskem zapínacího tlačítka.
Od večera až do hluboké noci. Začal jsem nabíjet svůj stařičký N6300, abych další den mohl fungovat a před tím, než jsem se rozhodl vyndat SIMku jsem to ještě jednou zkusil - a najednou E52 naskočila!
(Trvalo to dohromady cca 6hodin od počátku mých pokusů o vytrvalostní zapínání). Hned jsem udělal zálohu kontaktů a kalendáře. Další den jsem večer šel do kina a při příchodu telefon vypnul - už ve chvíli, kdy displej začal zhasínat jsem věděl, že to nebyl dobrý nápad...

Tentokrát to trvalo od 23:20 do 1:10 než se uráčil nastartovat. Ale naskočil.
Rozhodl jsem se mobil nevypínat. Jinak fungoval v pohodě.
Po týdnu mi bratr vnutil, že je dobrý nápad telefon vyresetovat (Reformat Code *#7370#). Po zadání se telefon vypnul - a zase bylo hotovo - opět nešel zapnout. Startovali jsme tentokrát s bratrem, který se cítil provinile, dohromady asi 4 hodiny. A telefon se opět nakonec podařilo nastartovat.
Byl (tím kódem) úplně vymazaný, takže jsem po obnově všech nastavení zase fungoval v pohodě dál.
Od té doby je to asi 5-6 týdnů a musel jsem telefon zase vypnout - a překvapivě startuje už bez problémů.
Fakt nevím. Nějaká zrada ve firmware? Špatný kontakt? Nějaká vlhkost v telefonu na špatném místě?
No každopádně teď funguje.
K.

Tiež mám taký istý problém, raz som ju vypol pri nabíjaní a od vtedy som ju už nezobudil :D.
Treba ju skúšať zapínať na nabíjačke alebo bez nej po nabití ?
Lebo hádam nieje možné že tie E52 každému odídu tak isto ... Žeby mali len nejakú SW chybu ?

ono i když to dám do nabíječky, tak se nenabíjí, když ji vyndám a zkoušim zapínat, tak po nějaký době přestane už i vybrovat. Vypadá to jakoby do baterky nešel proud, takže chyba buď nabíječka, nebo baterka, nebo konektor nebo nevim

Asi nějaká nemoc E52 - stáří. Také se mi po bezproblémovém provozu za celé ty roky stala stejná věc jako kolegům výše. Telefon jen vibruje a displej ani dioda se nerozsvítí. :-( Budu ještě pár dní trpělivý a pak skončí taky na aukru. :-)

Tak vážně stačí jen vydržet. Podle rad, jsem furt zapínal zapínal a ono se to chytlo. Trvalo to dlouho, ale trpělivost nese koláče. Koukejte třeba na film nějakej a přitom, neustále s nabíječkou, když to nevyjde, tak to zkuste u příštího filmu atd. Jednou se to čapne. Jen malá rada, do mobilu dejte rovnou svoji simku. Povedlo se mi, že jsem tam měl jinou a tak, jsem musel vyndat baterku a tak jsem celý proces musel absolvovat znovu. Hodně štěstí

Je to neuvěřitelné, ale přesně stejným způsobem jsem dvakrát oživil zkomírající E52. Poprvé to trvalo půl hodiny, podruhé 6 hodin. Nicméně já hlupák ani jednou nezálohoval aktuální věci a poslední záloha už má nějaký ten pátek. Samozřejmě odešel potřetí, tentokrát už to trvá 18 hodin a stále nic.

Indestructible Nokia E52 je dost špatný vtip:plastový rámeček, ulamující se zobáčky, odchlipující se plast u displeje, praskající plast u microUSB, praskající rámeček v místě závitů, nedoléhající tray na SIM...

Neznáte někoho, kdo tyhle z těhle (vodou)mrtvých Nokií dokáže přečíst data? Vyžadovalo by to asi vyjmutí čipu s flash a přečtení nebo transplantace do zdravého telefonu. Jeden pouze zavibruje a druhý na chvíli rozsvítí LCD a chcípne.