Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknutoVyřešeno Nefunguje mikrofon

Potrebuju pomoct nefunguje mi mikrofon na sluchatkach mam dva mikrofony(mam 2 sluchatka) a ani jeden nejde predtim ale fungovaly proste kdyz do toho mluvim tak nic jako kdyby to tam ani nebylo zapojeni ale je to tam zkousel jsem taky test v tom dxdiag a ani tam mi ten mikrofon nedetokoval, mam integrovanou zvukovku realtek na zakladni desce, par dotazu jsem tu uz nasel ane nic nepomohlo:-(

Dělá mě to také. Musím pokaždé po novém zapnutí compu najet do mixeru, přepnout do záznamu"REC" a otevřít nastavení - mám ikonku nastavení pod přepínáním "VOL" a "REC".
Po zavření okna s nastavením se mi mikrofon sám aktivuje a vydrží tak až do dalšího vypnutí PC.

Těžko hádat z ruky, ale já to šacuju, na vadný konektor vstupu.
Jestli máš možnost, tak to vyzkoušej, v jiným PC.
Kolegovi se stalo, něco podobného, a když už jsme nevěděli jak dál, odpojili jsme PC, do vstupu jsme píchli jenom samotný konektor, a měřičem jsme to zkoušeli. Nakonec jsme chybu našli /zem/, a bohudík stačilo konektor proletovat.

Chybu bych viděl v chybně zapojených nebo nastavených vstupech uvnitř PC. Já mám verzi MB, kde jde nastavit vstup mikrofonu buď zpředu nebo pouze vzadu. Podívej se do manuálu k MB, zda není zrada v nějakém nastavení kablíků či jumperu.

Při porovnání s tímhle dotazem: http://pc.poradna.net/question/view/66150-reprodukt ory-vetsinou-vypnou-modem
mě to také napadlo. Konektor pro vstup/výstup zvukovky na přední panel bývá rozdělený na jednotlivé piny, navíc konektory na desce pro připojení dalších USB vypadají identicky jako připojení předních výstupů pro zvukovku. Dá se to zmotat slušně.
Jumper pro přepínání výstupu vpřed/vzad by měl být právě součástí kabelů připojení předního výstupu zvuku a aktivuje se zasunutím jacku sluchátek/mikrofonu do předního panelu.

Ergo: jak píše Drc, zkontrolovat připojení kabelů podle manuálu k MB.

Mě k tomu ty problémy s modemem na USB vlastně jen navedly. Uvědomil jsem si, že ten přední panel pro výstup zvuku je připojený jednotlivými piny. Stačilo, jestli s tím písíčkem třeba jen blbě hrknul a některý pin se uvolnil/neuvolnil. Pak to určitě může blbnout - například to přepínání jumperu přední-zadní. Nejsem takový znalec, abych mohl tvrdit, že pak v závislosti na tom může blbnout i to připojení modemu na USB. Ale protože modem je přes USB i napájený, tak by mě to nepřekvapilo. (Viz. ten druhý dotaz)

mel jsem stejny problem ,dej ovladavi panely , tak zvuky a zvukova zarizeni , tam dej na zalozku hlas , tam je ramecek zaznam hlasu > hlasitost>a tak se podivej jestli mas nastavenou nejvysisi hlasitost a hlavne jestli tam mas dole zaskrtly mikrofon , a ne treba hlasitost cd a td...

to sem zkousel hned jako prvni vsechno to nastaveni mam spravne, jinak ohledne toho spatneho zapojeni tak sem tam nic nemenil a ve skrini sem se nehrabal bylo to tak ze jeden den mi to slo a druhej uz ne az do tedka, kdyz to slo tak sem ten mikrofon zapojoval vzdy do zadu ted ale nejde, ani ve predu. jinak zadnej jumper sem v tom manualu nenasel mam to tam rozdeleni na pin 1 a pin 2 kazdej ma po 5 "zasuvek" a jsou spojeni tzv. pod pin 1 je pin 2

Dobrý den, právě teď řeším stejný problém u kamarádky na noťasu. Vše co jsem mohl nastavit ovladačích hlasitosti jsem udělal, nic nepomohlo. Jedná se o Asus A3H, Intel Celeron M Processor 380, 60 GB HDD, Memory 512MB,Windows XP Profesional. Zkoušel jsem různé možnosti a nakonec jsem se podíval přes Tune UP na programy,které se spouští při startu a objevil jem toto:
Realtek alcwzrd application - Realtek semicoductor - unknown
Realtek azalia - realtek semicoductor - unknown
Realtek sound manager - realtek - trustworthy

pořadí: jméno - výrobce - hodnocení

Myslím, že pes bude zakopán někde tady.

Jde tento problém vyřešit stažením ovladačů?

Děkuji za odpověď

Ještě ne, čekal jsem na nějakou radu, jestli je to v tom. Nevíte náhodou nějaký správný odkaz, kde je správně stáhnout. Vím, že si můžu dát vyhledat na netu, ale tam může být hafo odkazů, tak abych nestáhnul nějakou blbinu. Děkuji

Dobrý den,

Tak jsem sem včera odesílal poděkování za rady, ale koukám, že se to nezobrazilo. Takže ještě jednou děkuji, Everest mi pomohl najít typ zvukovky, stáhl jsem a přeinstaloval ovladače, otestoval a vše funguje.

Děkuji

Kryštof

Mikrofon je paradoxně ovládán přes Audio OUTPUT (!), ne jak by člověk čekal přes Input ... normálně si v tom ovládacím softu na kartě Směšovač klikněte na ikonu klíče pod "Přehrát" a v okně Sada nástrojů směšovače si pozapínejte "In" vstupy - teda hlavně:
Rear Green In
Rear Pink In
Front Green In
Front Pink In
... nezapomeňte zaškrtnout "Rozšířené ovládací prvky" pro zobrazení zesilování mikrofonu a dejte OK ...¨
Teď byste měli v horní liště (Realtek HD Audio output) vidět ty IN vstupy - pokud je nevidíte, proklikejte se na ně šipkama v pravém spodním rohu lišty ...
Vedle "mute" (toho tlačítka s repráčkem) pod každým sliderem by se vám mělo objevit tlačítko se dvěma tečkama, přes které se dostanete k rozšířenému nastavení (zesílení mikrofonu)