Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prevod z FAT32 na NTFS

Ahoj.

Mám notebook, kde jsem měl již nainstalovaný wokna XP home, rozdělený disk na 2, na kterých teď mám FAT32. Jedná se mi hlavně o to, že nemohu přenášet velké soubory. Potřeboval bych ale tento převod provést bez formátu a bez ztráty dat :)). Můžete mi doporučit nějaký soft, ve kterým by to šlo bez problémů? Znám jen Partition Magic.

Za všechy rady a příp. zkušenosti dík.

Miki

spolehlivost je 95%. Předtím je samozřejmě dobré provést Scandisk. A samozřejmě: pokud máš na disku důležitá data, tak je nanejvýš vhodné je zazálohovat (např. tak, že je zazálohuješ na druhý oddíl a ten převedeš až po úspěšném převodu prvního oddílu a restartu počítače (a obráceně, tj. z druhého na první a převod druhého).

jinak convert je asi nejbezpečnější nástroj, s "kvalitou" PM se to nedá srovnat. PM bych dnes už raději nepoužíval.

jestli se můžu vtírat: ten scandisk před převodem - pro kontrolu možných chyb na fat-x systémech - je důležitý.
přestože třeba pq magic nejdřív dělá nějaký test proveditelnosti, pokud jsou v umístění dat na disku chyby, převod může skončit ztrátou dat. "odborníci" své vlastní chyby po násilném resetu, pádech sw, přístupech z jiných systémů na disk nebo následky používání ještě dosových databází (pc fand) svalují na partition manager, který na jejich chybách ztroskotal.
(sám používám pq magic i acronis partition expert - co je po ruce)

stejně jako dnešní uživatel neovládá příkazový řádek, jiný jeho příbuzný při pohledu na grafické rozdělení v disk manageru - třeba proto že nemá svoje disky pojmenované - ani nepozná oddíl který chce konvertovat / zformátovat / ghostovat, a v "mirkově poradně jejíž jméno bych radši nevyslovoval" pak píše dotazy že nemá data a co s tím :.(

Dolezite data si mas zalohovat!!! Moze ti ten PC zdochnut, disk zdochnut, virus vsetko prepisat, spadnut meteorit :-D, a to v nasledujucej sekunde, a nemysli si ze to je nepravdepodobne (az na ten meteorit :-D). Takze hybaj kupit aspon nejake CD-R alebo aspon USB stick (len tym moc nedoverovat ale furt lepsie ako ziadna zaloha), alebo nieco, podla toho kolko mas tych dolezitych dat.

Prikazy su priamo od MS a nic bezpecnejsie na konverziu asi neexistuje (asi preto ze len MS vie ako vlastne ten NTFS urobil :-)). Ale aj tak data mas mat zalohovane!

Také jsem koupil takové víno, ale kvůli demižónu a plně souhlasím s úvodním slovem příspěvku Touchwooda - asi i my, brňáci, co by moravané, máme sklon rozeznat lepší víno od horšího (ani náznakem se neodvažuji přirovnávat se ke znalcům, ale co je moc, to je moc). Teď už se demižónek plní podstatně lepšími víny.

Tak tohle vám Moravanům upřímně závidím. Já vždy, když mi je ve sklípku nalito z koštýře, se napiji, znalecky válím lok po půnebí, prohlížím si sklenku proti světlu, hodnotím jiskru a buket, abych nakonec mohl s jistotou učinit rozhodnutí, zda se jedná o červené či o bílé.
Podmínkou ovšem je, aby byl sklípek dostatečně osvětlen.

Jednou jsem z pokusných důvodů koupil v Lidlu 1,5 litrový tetrapack za nějakých 16Kč či kolik ::), abych po otevření konstatoval, že ona tekutina vevnitř jednoznačně prohrála silový trojboj s hnědkou, sírkou a stařinou. Vřele doporučuji mít něco podobného doma v zásobě; příjde vhod jako vyhazovací podnět pro návštěvu, která se nemá k odchodu ]:)

Přestože žiji defacto mezi vinnými sklepy již více jak půlku svého života, znalcem vína jsem se nestal ani náhodou - ale tohleto bylo i na vinného ignoranta moc :-x