Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Pořád pomalá wifi v notebooku

Nedávno jsem se ptal( http://pc.poradna.net/q/view/962990-pomaly-downloa d-pres-wifi-pres-kabel-je-rychly)proč mi jde pomalu na notebooku wifi.

Už jsem zjistil, že to není wifi, ale notebookem. Instaloval jsem různý ovladače, přenastavoval jsem síťovou kartu a pořád nic.

Jednou se mi aspoň trochu podařilo zrychlit download a upload, že jsem ve správci nastavení > Intel(R) Centrio(R) Wireless-N 2230 v nastavení vypnul Režim 802.11 n a download i upload se z 200 kb/s zvýšil na 4000 kb/s. Už jsem si říkal, že to bude dobrý, ale přišel jsem ke kamarádovi, který má rychlost internetu 30 Mb/s a mě šel u něj internet jen maximálně 4 Mb/s. Na jeho notebooku i počítači to šlo tak jak má.

Nevim už v čem je problém, ale na internetu jsem zjistil, že takový problém mají všichni majitelé tohoto notebooku. :.(

Toshiba Satellite P850-132
Windows 7 64-bit
Rychlost internetu: 8 Mb/s

[http://pc.poradna.net/file/view/12804-vystrizek-pn g]

Instaloval jsem různý ovladače

správný je jediný, pokud nemyslíš jen různé verze.
staré patvary ovladačů můžeš smazat.

v nastavení vypnul Režim 802.11 n a download i upload se z 200 kb/s zvýšil ...
na internetu jsem zjistil, že takový problém mají všichni majitelé tohoto notebooku

pokud je správný ovladač - až na ty předchozí je podle správce zařízení teď ano - pak je vadná enková wifi.
správný ovladač by měl být jen u toshiby (ona semtam nebývá kompatibilní s různými servicepacky). ale můžeš pohledat, jestli ho nenabízí i intel.

systém je originál od prodejce k tomu notebooku, nebo někdo něco přeinstaloval? odkdy vlastně začalo být wifi tak pomalé?

Pre teba tiez plati, ze ak sa chces dopatrat preco to chodi pomaly, tak musis to wifi zacat merat nejakymi lepsimi nastrojmi ako je 5 paliciek ukazujucich silu signalu. Nainstaluj si doplnkovu bezdratovu utilitu k wifi karte (ak take nieco vyrobca vobec dodava) a opis sem z nej hodnoty signalu a statistiky. Bez tej utility si bez sance nieco zistit. Mozes jedine vymienat wifi karty a porovnavat ktora je lepsia.
Bohuzial s wifi je to tak.

To vyzera na dobre dohnojeny ovladac k tej wifi karte.
Aj ked ti spojenie nepada "Pocet prirazeni" = 1 (Asociacia - na 1 pokus), tak ta bezdratova linka ma dost velku chybovost.
Vsimni si hodnoty "Chyby prenosu" = 19%
V zavislosti na chybovosti ti vysielacia rychlost kolise od najmensej po najvacsiu (statistika Odeslat/Prijmout - smerovane pakety).
To robi rychlostna automatika. Mozno ak by si mal moznost nastavit vysielaciu rychlost (TxRate) na pevnu hodnotu, dajme tomu na 24Mbps, alebo mensiu (skusmo), tak by sa to mohlo o trochu zlepsit. Bohuzial v nastaveniach ovladaca taku moznost nevidim. Skus to este poprezerat ci to tam nenajdes.

Da sa povedat, ze je to velmi chaba doplnkova utilita z ktorej sa neda zistit takmer nic.

Zrejme by bolo podstatne vyriesit preco mas tak velku chybovost.
Vyskusaj to na inom mieste miestnosti, najprv 1m od routra a potom 4m od routra, ovsem nie cez stenu.
Daj nieco prenasat z pocitaca pichnuteho do routra LAN kablom a cez wifi do svojho pocitaca. Pred kazdym meranim vyresetuj statistiku.
Zapis si hodnoty do tabulky a iba hodnoty "chyby prenosu" a smerovane pakety sem okopiruj. Uvidime ci sa nieco zlepsi alebo nie.

V kazdom pripade je nutne dosiahnut taky stav aby bola chybovost blizka 0%, alebo aspon pod 10%.

Jo sorry, na teba som zabudol. Nie som tu kazdy den. Daj kopirovat vacsi subor povedzme takych 100MB. To by si mal preniest tak zhruba za 100-600 sekund. Okno, ktore sa ukazuje pri kopirovani ti nepomoze, tam su sice nejake percenta, ale to niesu percenta chybovosti. Merat to bude ta utilita. Pred kazdym prenasanim toho suboru vyresetuj hodnoty v tej utilite. Skusaj to na roznych miestach umiestnenia pocitaca, ale aj AP/Routra.
Pravdepodobne by si mal spravit aspon 4 merania a snazit sa dosiahnut chybovost co najmensiu. Na tom obrazku z tej statistiky (hned prvy obrazok) je vidiet chybovost 19%. Je to oznacene ako "Chyby prenosu (%)"
CTS mozes dat na "Off" (vypnut). To sa zapina len v jednej konkretnej situacii, ktora nieje u teba pritomna. CTS funguje iba pre stanice tej istej siete na rovnakom kanali ako vysiela AP.

Mila rybka rybicka.
Vyzera to, ze si prototypom nestastnej kombinacie shitoveho nb, este horsej karty, specifickeho problemy a nevdacneho usera.
Venuju sa ti tu 3 ludia a teba sa to mali, pritom zlaty radca a moderator su nasa spicka na poradni, a Kilo Viktor je odbornikom na wifi aj ked je neregistrovany, za ktoreho vedomosti dam ruku do ohna.
Vysvetlovat ti tu preco ti nejde bude zdlhave, ale jeden pokus spravim.
Podla screenov, ktore si dodal je problem, ze nieco brani tvojmu zariadeniu v komunikacii s AP, pretoze vacsia cast komunikacie prebehla na 1Mb TX rate (precitaj si moj clanok http://pc.poradna.net/a/view/1005523-alchymia-okol o-domacich-wifi-routrov) a navyse tam mas este aj tak 20% chybovost. To svedci o tom, ze komunikacia medzi AP a klientom je viac ako tazka. Nedochadza j suce reasociacima klienta, ale vyzera to na nejake zrazky vo vzduchu, co by nasvedcovalo vadnemu klientovi alebo nespravnej implementacii protokolov do ovladacov.
Tvoj problem na poradni asi naozaj nevyriesime, hlavne ak ide o kombinaciu hw a sw poruchy. Mozes skusit rozbehat na tom nejaky live linux, pretoze v tom pripade by sme vedeli aspon vylucit hw zavadu karty.
Druha moznost je pozriet sa do nb a vymenit kartu (pozrel som si specifikacie bohuzial sa nejedna o minipci, ale minipcie), ale zohnat inu bude tazsie, jedine, ze rozoberies nejaky iny nb.

Tak jsem byl s tím na reklamaci a nejdřív mi říkali, že je to jako blbost a pak si vzal notebook k sobě a něco tam pravděpodobně naklikal a pak mi řekl, že to normálně funguje. Nevěřil jsem svým očím. V prodejně to všechno jelo na 100%. Tak jsem to vzal domů a jede mi to taky. Buď tam teda něco přenastavil a neřekl mi to, a nebo je to Harry Potter. Záhada vyřešena i když nevyřešena